Списък и кратко описание на критериите за подбор:
2. Участникът трябва да разполага с необходимия брой технически лица и/или организации, включени или не в структурата му, включително такива, които отговарят за контрола на качеството, включително лицата, които ще изпълняват строителството;
2.1. Участникът декларира в Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП) информация за обстоятелствата по отношение на инженерно-техническият персонал. Посочва информацията, необходима да се установи съответствието с изискванията на Възложителя.
2. Участникът трябва да разполага с необходимия брой технически лица и/или организации, както следва:
ЗА ОП1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7:
• Ръководител на обекта: строителен инженер със степен магистър, със специалност „Транспортно строителство” или екв. Да има професионален опит като ръководител на минимум 1 обект, включващ изграждане и/или реконструкция и/или основен ремонт и/или рехабилитация на мостово съоръжение;
ЗА ОП1 и ОП2:
• инженер – геолог или хидрогеолог или еквивалент;
• инженер „Конструкции”: инженер със степен магистър със специалност “Транспортно строителство” или еквивалент;
• инженер „Пътно строителство”: инженер със степен магистър със специалност „Транспортно строителство” или еквивалент;
• инженер „ВиК”: строителен инженер със степен магистър със специалност „ВиК” или еквивалент;
• електроинженер със степен магистър или еквивалент;
• инженер “Телекомуникации”: инженер със степен магистър със специалност „Телекомуникации” или еквивалент;
ОП №3:
• инженер “Озеленяване” или ландшафтен архитект или еквивалент със степен магистър;
ОП №4 и ОП7:
ОП №5 и ОП№6:
ОП №8:
• Ръководител на обекта: строителен инженер със степен магистър, със специалност „Транспортно строителство” или еквивалент. Да има професионален опит като ръководител на минимум 1 обект, включващ изграждане и/или реконструкция и/или основен ремонт и/или рехабилитация на транспортни съоръжения;
• инженер „Газоснабдяване” със степен магистър със специалност “Газоснабдяване” или еквивалент;
ЗА ВСИЧКИ ОБОСОБЕНИ ПОЗИЦИИ:
• инженер – геодезист: лице със степен магистър по специалностите “Геодезия, фотограметрия и картография”, „Земеустройство“, „Геодезия“, „Маркшайдерство“, „Геодезия и маркшайдерство“ или еквивалент;
• отговорник по качеството, притежаващ познания и техническа компетентност в областта на контрол върху качеството на изпълнение на строителството - – да притежава валиден сертификат/удостоверение за преминато обучение за контрол на качеството в строителството;
• координатор по безопасен труд, отговарящ на изискванията по чл. 5 ал. 2 от Наредба №2 за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи;
За отговорника по качеството и координатора по безопасен труд е допустимо съвместяване на две позиции (важи за всички обособени позиции).
Продължава в раздел VI. Допълнителна информация.