See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Delprojektledare DP5, OKB Dubbelspår Dingersjö-Kubikenborg
Описание: Uppdraget är ett konsultuppdrag som omfattar att vara delaktig i planering av produktionsskedet samt verka som delprojektledare Delprojektledaren leder och samordnar delprojektet (DP5) samt koordinerar med övriga delprojekt. Exempel på arbetsuppgifter: •Ansvara för ekonomi, tid och kvalitet i sitt delprojekt •Månadsvis rapportera status gällande ekonomi, tid och kvalitet •Ansvara för riskhantering inom sitt delprojekt •Följa upp riskbehandlingar inom sitt delprojekt •Ansvara för framtagande av förfrågningsunderlag med hjälp av projekteringsledare
Вътрешен идентификатор: KOM-418238
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 71000000 Архитектурни, строителни, инженерни и инспекционни услуги
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: Delprojektledare DP5, OKB Dubbelspår Dingersjö-Kubikenborg
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: KOM-418238
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71000000 Architektonické, stavební, technické a inspekční služby
5. Část
Část: LOT-0001
574092-2025 - Resultater
Sverige – Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed – Delprojektledare DP5, OKB Dubbelspår Dingersjö-Kubikenborg
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern IDKOM-418238
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: KOM-418238
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: KOM-418238
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71000000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: KOM-418238
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 71000000 Arhitektuuri-, ehitus-, inseneri- ja ehitusjärelevalveteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: KOM-418238
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: KOM-418238
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 71000000 Services d'architecture, services de construction, services d'ingénierie et services d'inspection
5. Lot
Lot: LOT-0001
574092-2025 - Toradh
An tSualainn – Architectural, construction, engineering and inspection services – Delprojektledare DP5, OKB Dubbelspår Dingersjö-Kubikenborg
Fógra maidir le dámhachtain conartha nó lamháltais — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachKOM-418238
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
574092-2025 - Rezultati
Švedska – Arhitektonske, građevne, tehničke i inspekcije usluge – Delprojektledare DP5, OKB Dubbelspår Dingersjö-Kubikenborg
Obavijest o dodjeli ugovora ili koncesije – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaKOM-418238
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71000000 Arhitektonske, građevne, tehničke i inspekcije usluge
5. Grupa
GrupaLOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: KOM-418238
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71000000 Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
574092-2025 - Risultati
Svezia – Servizi architettonici, di costruzione, ingegneria e ispezione – Delprojektledare DP5, OKB Dubbelspår Dingersjö-Kubikenborg
Avviso di aggiudicazione di un appalto o di una concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoKOM-418238
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 71000000 Servizi architettonici, di costruzione, ingegneria e ispezione
5. Lotto
LottoLOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: KOM-418238
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71000000 Architektūros, statybų, inžinerijos ir inspektavimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Iekšējais identifikators: KOM-418238
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71000000 Arhitektūras, būvniecības, inženiertehniskie un pārbaudes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: KOM-418238
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71000000 Servizzi ta' perizja, kostruzzjoni, inġinerija u spezzjoni
5. Lott
Lott: LOT-0001
574092-2025 - Resultaat
Zweden – Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie – Delprojektledare DP5, OKB Dubbelspår Dingersjö-Kubikenborg
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecodeKOM-418238
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71000000 Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie
5. Perceel
PerceelLOT-0001
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: KOM-418238
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 71000000 Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: KOM-418238
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71000000 Architektonické, stavebné, inžinierske a inšpekčné služby
5. Časť
Časť: LOT-0001