2. Процедура
Процедура
Заглавие: Fruktleveranser till Högsta domstolen & Lagrådet, Högsta förvaltningsdomstolen, Svea hovrätt och Kammarrätten i Stockholm
Описание: Högsta domstolen & Lagrådet, Högsta förvaltningsdomstolen, Svea hovrätt och Kammarrätten i Stockholm är i behov av leverantör som kan tillhandhålla fruktleveranser till domstolarna på Riddarholmen i Stockholm. På grund av systemfel är fel organisationsnummer publicerat i TED och annonsen. Observera att rätt organisationsnummer står i upphandlingsdokumenten.
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 15300000 Плодове и зеленчуци, преработени и консервирани
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115980:Lot:1
Допълнителна класификация (cpv): 03220000 Зеленчуци, плодове и черупкови плодове, 03222000 Плодове, вкл. черупкови
Варианти:
Описание на опциите: Ett (1) + ett (1) år
See the notice on TED website
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 15300000 Φρούτα, λαχανικά και συναφή προϊόντα
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 03220000 Λαχανικά, φρούτα και ξηροί καρποί, 03222000 Φρούτα και καρποί
Επιλογές:
Περιγραφή των επιλογών: Ett (1) + ett (1) år
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15300000 Fruit, vegetables and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 03220000 Vegetables, fruits and nuts, 03222000 Fruit and nuts
Options:
Description of the options: Ett (1) + ett (1) år
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 15300000 Frutas, legumbres y hortalizas y productos conexos
5. Lote
Lote: LOT-0001
Clasificación adicional (cpv): 03220000 Hortalizas, frutas y frutos de cáscara, 03222000 Frutas y frutos de cáscara
Opciones:
Descripción de las opciones: Ett (1) + ett (1) år
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 15300000 Puuviljad, köögiviljad ja nendega seonduvad tooted
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 03220000 Köögiviljad, puuviljad ja pähklid, 03222000 Puuviljad ja pähklid
Täiendavad hankevõimalused:
Täiendavate hankevõimaluste kirjeldus: Ett (1) + ett (1) år
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 15300000 Hedelmät, vihannekset ja vastaavat tuotteet
Lisäluokitus (cpv): 03220000 Kasvikset, hedelmät, pähkinät, 03222000 Hedelmät ja pähkinät
Optiot:
Optioiden kuvaus: Ett (1) + ett (1) år
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 15300000 Fruits, légumes et produits connexes
Nomenclature complémentaire (cpv): 03220000 Légumes, fruits et noix, 03222000 Fruits et fruits à coque
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
Cur síos ar na roghanna: Ett (1) + ett (1) år
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 15300000 Voće, povrće i srodni proizvodi
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 03220000 Povrće, voće i orašasti plodovi, 03222000 Voće i orašasti plodovi
Opcije:
Opis opcija: Ett (1) + ett (1) år
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 15300000 Frott, ħxejjex u prodotti relatati
5. Lott
Lott: LOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 03220000 Ħaxix, frott u ġewż, 03222000 Frott u ġewż
Għażliet:
Deskrizzjoni tal-għażliet: Ett (1) + ett (1) år
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 15300000 Groenten, fruit en aanverwante producten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 03220000 Groenten, vruchten en noten, 03222000 Vruchten en noten
Opties:
Beschrijving van de opties: Ett (1) + ett (1) år
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 15300000 Fruta, produtos hortícolas e produtos afins
Classificação adicional (cpv): 03220000 Produtos hortícolas, frutas e frutos de casca rija, 03222000 Fruta e frutos de casca rija
Opções:
Descrição das opções: Ett (1) + ett (1) år
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 15300000 Fructe, legume şi produse conexe
Clasificare suplimentară (cpv): 03220000 Legume, fructe şi fructe cu coajă, 03222000 Fructe şi fructe cu coajă
Opțiuni:
Descrierea opțiunilor: Ett (1) + ett (1) år
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 15300000 Ovocie, zelenina a súvisiace výrobky
5. Časť
Časť: LOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 03220000 Zelenina, ovocie a orechy, 03222000 Ovocie a orechy
Možnosti:
Popis možností: Ett (1) + ett (1) år
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 15300000 Sadje, zelenjave in pripadajoči proizvodi
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 03220000 Vrtnine, sadje in lupinarji, 03222000 Sadje in oreški
Opis možnosti: Ett (1) + ett (1) år
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222000 Frukt och nötter
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ett (1) + ett (1) år