Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 09100000 Горива
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Călăraşi (RO312)
Държава: Pyмъния
Стойност
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Acord Cadru, pentru o perioada de 48 luni – Furnizare Combustibil Termic lichid
Descripción: Produsele ce urmeaza a fi achizitionate, respectiv: “Acord Cadru, pentru o perioada de 48 luni – Furnizare Combustibil Termic lichid” A. Conform art. 160 alin. 1 din Legea 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari/informatii suplimentare in legatura cu Documentatia de Atribuire este in a 7-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. Conform art. 160 alin. 2 din Legea 98/2016, Autoritatea Contractanta stabileste unul sau doua termene limita in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare. Raspunsurile vor fi incarcate si publicate, in mod consolidat, in SEAP, dupa cum urmeaza: - termen-limita este in a 4-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Termenul de raspuns la clarificari a fost stabilit astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pentru analizarea Documentatiei de Atribuire si, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta. C. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A, va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns si drept urmare se va considera TARDIVA. D. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (www.e-licitatie.ro).
Identificador interno: 16054368/2025/176/S/1+2
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: sí
Justificación del procedimiento acelerado: Conform Nota justificativa privind reducerea termenului de depunere a ofertelor
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 09100000 Combustibles
5. Lote
Lote: LOT-0000
Título: Default lot
Descripción: Achizitie “Acord Cadru, pentru o perioada de 48 luni – Furnizare Combustibil Termic lichid”, necesara pentru realizarea lucrarilor privind imbunatatirea starii tehnice si a starii de viabilitate, fluidizarea traficului si sporirea sigurantei circulatiei;
Identificador interno: 1
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 16054368/2025/176/S/1+2
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: kyllä
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 09100000 Polttoaineet
5. Osa
Osa: LOT-0000
Ilmoituksen nimi: Default lot
Sisäinen tunniste: 1
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 16054368/2025/176/S/1+2
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: oui
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 09100000 Combustibles
5. Lot
Lot: LOT-0000
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
574121-2025 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim - Obavijest o promjeni
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka16054368/2025/176/S/1+2
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanda
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 09100000 Goriva
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 16054368/2025/176/S/1+2
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: jā
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 09100000 Degvielas
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
574121-2025 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator16054368/2025/176/S/1+2
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonatak
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09100000 Paliwa
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
574121-2025 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare16054368/2025/176/S/1+2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelDefault lot
Intern identifierare1