Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 79951000 Услуги по организиране на семинари
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Bucureşti (RO321)
Държава: Pyмъния
Допълнителна информация: SPITALUL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII ,,Maria Sklodowska Curie"
Подновяване
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79951000 Veranstaltung von Seminaren
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Bucureşti (RO321)
Land: Rumänien
Verlängerung
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79951000 Υπηρεσίες οργάνωσης σεμιναρίων
Τόπος εκτέλεσης
Χώρα: Ρουμανία
Γενικές πληροφορίες
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79951000 Seminar organisation services
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Bucureşti (RO321)
Country: Romania
General information
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 79951000 Seminaride organiseerimisteenused
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Bucureşti (RO321)
Riik: Rumeenia
Uuendamine
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 79951000 Services d'organisation de séminaires
Lieu d’exécution
Pays: Roumanie
Reconduction
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
An áit feidhmíochta
Foroinn tíre (NUTS): Bucureşti (RO321)
Tír: An Rómáin
Eolas ginearálta
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79951000 Usluge organizacije seminara
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Bucureşti (RO321)
Zemlja: Rumunjska
Obnova
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79951000 Szemináriumszervezési szolgáltatások
A teljesítés helye
Ország: Románia
Megújítás
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 79951000 Servizi di organizzazione di seminari
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Bucureşti (RO321)
Paese: Romania
Informazioni generali
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79951000 Seminarų organizavimo paslaugos
Sutarties vykdymo vieta
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Bucureşti (RO321)
Šalis: Rumunija
Atnaujinimas
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79951000 Semināru organizēšanas pakalpojumi
Izpildes vieta
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Bucureşti (RO321)
Valsts: Rumānija
Paredzamais ilgums
574166-2025 - Mededinging
Roemenië – Organiseren van seminars – Servicii de organizare evenimente/ sesiuni de cursuri destinate grupului țintă în cadrul proiectului „PracTINNg: Progres în resurse și asistență clinică pentru Terapia Intensivă Nou-Născuți” cod SMIS 334162
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
TitelServicii de organizare evenimente/ sesiuni de cursuri destinate grupului țintă în cadrul proiectului „PracTINNg: Progres în resurse și asistență clinică pentru Terapia Intensivă Nou-Născuți” cod SMIS 334162
BeschrijvingServicii de organizare evenimente/ sesiuni de cursuri destinate grupului țintă în cadrul proiectului „PracTINNg: Progres în resurse și asistență clinică pentru Terapia Intensivă Nou-Născuți” cod SMIS 334162 În conformitate cu prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare în termen de 11 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, în masura în care sunt transmise în termenul precizat. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne identificatiecode2025
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79951000 Organiseren van seminars
5. Perceel
PerceelLOT-0000
TitelDefault lot
BeschrijvingServicii de organizare evenimente/ sesiuni de cursuri destinate grupului țintă în cadrul proiectului „PracTINNg: Progres în resurse și asistență clinică pentru Terapia Intensivă Nou-Născuți” cod SMIS 334162
Interne identificatiecode1
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79951000 Usługi w zakresie organizowania seminariów
Miejsce realizacji
Podpodział krajowy (NUTS): Bucureşti (RO321)
Kraj: Rumunia
Szacowany okres obowiązywania
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 79951000 Serviços de organização de seminários
Local de execução
Subdivisão do país (NUTS): Bucureşti (RO321)
País: Roménia
Informações gerais
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 79951000 Servicii de organizare de seminarii
Locul de executare
Subdiviziunea țării (NUTS): Bucureşti (RO321)
Țara: România
Reînnoire
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79951000 Organisering av seminarier
Leveransplats
Del av land (NUTS): Bucureşti (RO321)
Förlängning