See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Tulli - Siivouspalvelut 2021-2025 (DPS) - Luokka 1 - Halvin hinta - Sisäinen kilpailutus, Utsjoen, Karigasniemen ja Nuvvuksen siivous
Описание: Hankinnan kohteena on Utsjoen, Karigasnimen ja Nuvvuksen siivouspalvelut. Hankinta on kilpailutettu Hansel Oy:n Siivouspalvelut 2021–2025 (DPS) sisäisenä kilpailutuksena luokassa 1. Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa 31.12.2027 saakka. Hankintasopimus on voimassa enintään enintään 31.12.2030 asti.
Предишно обявление: 211588-2021
Вътрешен идентификатор: 2025/00750
Вид процедура: Ограничена
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90900000 Услуги по почистване и хигиенизиране
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Варианти:
Описание на опциите: Asiakas voi optiona hankkia tällä sopimuksella siivouspalvelut Muonion tiloihinsa. Option tarjoaminen ei ole pakollista, eikä option tarjoamatta jättäminen vaikuta tarjoajan valintaan, tarjouksen vertailuhintaan tai tarjousten vertailuun. Asiakas ottaa option käyttöön viimeistään vuoden (1) kuluessa sopimuksen allekirjoittamisajankohdasta, mikäli Asiakas haluaa ottaa option käyttöön. Asiakkaalla ei ole velvollisuutta käyttää optiota.
2. Řízení
Řízení
Předchozí oznámení: 211588-2021
Interní identifikátor: 2025/00750
Typ řízení: Užší
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90900000 Čisticí a hygienické služby
5. Část
Část: LOT-0000
Možnosti:
2. Verfahren
Verfahren
Vorherige Bekanntmachung: 211588-2021
Interne Kennung: 2025/00750
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
2. Procedure
Procedure
Previous notice: 211588-2021
Internal identifier: 2025/00750
Type of procedure: Restricted
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90900000 Cleaning and sanitation services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
2. Menetlus
Menetlus
Eelmine teade: 211588-2021
Sisemine tunnus: 2025/00750
Menetluse liik: Piiratud
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 90900000 Puhastus- ja desinfitseerimisteenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
Täiendavad hankevõimalused:
2. Menettely
Menettely
Edellinen ilmoitus: 211588-2021
Sisäinen tunniste: 2025/00750
Menettelyn tyyppi: Rajoitettu
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90900000 Puhdistus- ja puhtaanapitopalvelut
Optiot:
2. Procédure
Procédure
Avis précédent: 211588-2021
Identifiant interne: 2025/00750
Type de procédure: Restreinte
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 90900000 Services de nettoyage et d'hygiène
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An fógra roimhe seo: 211588-2021
Aitheantóir inmheánach: 2025/00750
An cineál nóis imeachta: Teoranta
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Roghanna:
2. Postupak
Postupak
Prethodna obavijest: 211588-2021
Interna identifikacijska oznaka: 2025/00750
Vrsta postupka: Ograničen
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90900000 Usluge čišćenja i sanitacije
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Opcije:
2. Eljárás
Eljárás
Előző hirdetmény: 211588-2021
Belső azonosító: 2025/00750
Az eljárás típusa: Zárt
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90900000 Takarítási és higiéniai szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
Opciók:
2. Procedūra
Procedūra
Ankstesnis skelbimas: 211588-2021
Vidaus identifikatorius: 2025/00750
Pirkimo būdas: Ribotas
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90900000 Valymo ir sanitarinės paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pasirinkimo galimybės:
Iepriekšējs paziņojums: 211588-2021
Iekšējais identifikators: 2025/00750
Procedūras veids: Slēgta
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90900000 Tīrīšanas un sanitārijas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Iespējas:
2. Proċedura
Proċedura
Avviż preċedenti: 211588-2021
Identifikatur intern: 2025/00750
Tip ta’ proċedura: Ristretta
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90900000 Servizzi ta' tindif u iġene
5. Lott
Lott: LOT-0000
Għażliet:
Eerdere aankondiging: 211588-2021
Interne identificatiecode: 2025/00750
Type procedure: Niet-openbaar
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90900000 Schoonmaak- en afvalverwijderingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Opties:
2. Procedură
Procedură
Anunț anterior: 211588-2021
Identificator intern: 2025/00750
Tip de procedură: Restrânsă
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 90900000 Servicii de curăţenie şi igienizare
Opțiuni:
2. Postup
Postup
Predchádzajúce oznámenie: 211588-2021
Interný identifikátor: 2025/00750
Druh postupu: Užšia súťaž
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90900000 Čistiace a sanitárne služby
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Predhodno obvestilo: 211588-2021
Notranji identifikator: 2025/00750
Vrsta postopka: Omejeni postopek
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90900000 Storitve čiščenja in sanitarne storitve
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Föregående meddelande: 211588-2021
Intern identifierare: 2025/00750
Typ av förfarande: Selektivt
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner: