2. Процедура
Процедура
Заглавие: Usługa eksploatacji Z/I w Dylowie A / 2025
Описание: 1. Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Wykonawcę usług określonych w załączniku nr 2 do SWZ i umowy - Warunki techniczne i szczegółowy zakres usług do wykonania dla Zakładu/Instalacji "EKO-REGION" sp. z o.o. w Dylowie A, gm. Pajęczno. 2. Zamawiający przewiduje, że przedmiot umowy świadczony będzie w godzinach i systemie szczegółowo opisanych w załączniku nr 2 do SWZ i umowy, z zastrzeżeniem postanowień pkt 6, 7, 8 i 9. 3. Usługa objęta umową świadczona będzie przy użyciu maszyn i pojazdu Wykonawcy i Zamawiającego oraz przez pracowników Wykonawcy, szczegółowo opisanych w załączniku nr 2 do SWZ i umowy. 4. Zamawiający może zlecić Wykonawcy wykonanie również innych prac związanych z bieżącym funkcjonowaniem zakładu, które nie zostały wymienione w zakresie wynikającym z załącznika nr 2 do SWZ i umowy, a są niezbędne do zapewnienia jego prawidłowej eksploatacji. Prace te Wykonawca będzie realizował przy pomocy maszyn i pojazdu oraz pracowników wymienionych w pkt 3, a rozliczenie tych prac następować będzie na zasadach określonych w § 6 umowy. 5. Ze względu na specyfikę panującą w gospodarce odpadami, Zamawiający nie gwarantuje Wykonawcy zrealizowania w pełnym zakresie wartościowym przedmiotu umowy. Zamawiający, w okresie trwania umowy gwarantuje Wykonawcy zrealizowanie zakresu wartościowego przedmiotu umowy w wysokości minimum 30%. Zmniejszenie zakresu wartościowego przedmiotu umowy nie będzie rodziło w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem zakresu wartościowego przedmiotu umowy. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecenia Wykonawcy pracy w soboty. W przypadku konieczności pracy w soboty, Zamawiający poinformuje o tym Wykonawcę z dwudniowym wyprzedzeniem, a w przypadku sytuacji awaryjnej z 8 godzinnym wyprzedzeniem w formie elektronicznej, w której określi czas pracy. Zlecenie pracy w sobotę nie wymaga zawarcia aneksu pomiędzy Stronami, a rozliczenie usługi odbywać się będzie w takim przypadku zgodnie z § 6 umowy. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do okresowego wstrzymania realizacji usługi ze względu na zatrzymanie linii sortowniczej wynikające z prac konserwacyjnych i remontowych itp., o czym powiadomi wykonawcę z 24 godzinnym wyprzedzeniem. W przypadku awarii linii sortowniczej Zamawiający niezwłocznie powiadomi o zaistniałej sytuacji i określi przybliżony czas wstrzymania usługi. Brak możliwości realizacji usługi ze strony Wykonawcy nie będzie rodził w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku z brakiem możliwości realizacji usługi. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu do umowy. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do okresowego wstrzymania realizacji usługi wynikające z braku dostępności odpadów, o czym powiadomi Wykonawcę z 8 godzinnym wyprzedzeniem. Brak możliwości realizacji usługi ze strony Wykonawcy nie będzie rodził w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku z brakiem możliwości realizacji usługi. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu do umowy. 9. Oprócz przypadków wymienionych w pkt 6, 7 i 8, Zamawiający zastrzega sobie prawo, po wcześniejszym pisemnym uprzedzeniu Wykonawcy do zmiany godzin pracy i ilości zmian w zależności od potrzeb Zamawiającego, z 8 godzinnym wyprzedzeniem w formie elektronicznej (czas powiadomienia nie dotyczy sytuacji wystąpienia awarii linii sortowniczej). Wprowadzenie zmian nie wymaga zawarcia aneksu pomiędzy Stronami, a rozliczenie usługi odbywać się będzie w takim przypadku zgodnie z § 6 umowy. 10. Zamawiający będzie rozliczał usługę na podstawie faktycznie przepracowanych godzin, motogodzin, kilometrów, nie gwarantując, że minimalny czas pracy wynosić będzie 8 godzin na każdej ze zmian. 11. Wykonawca winien zapewnić zespół personelu w liczbie umożliwiającej zrealizowanie usługi objętej przedmiotem zamówienia na każdej ze zmian wymienionych w załączniku nr 2 do SWZ i umowy oraz w godzinach wyznaczonych przez Zamawiającego. Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 2 do SWZ i umowy. W dniu podpisania umowy, Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia z Zamawiającym, na zasadach określonych przez Zamawiającego, umowy dzierżawy sprzętu, maszyn i urządzeń będących własnością Zamawiającego, którymi Wykonawca będzie dysponował na czas obowiązywania umowy. Szacunkowe koszty dzierżawy sprzętu Zamawiającego zawarte są w SWZ.
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: да
Обосновка на ускорената процедура: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt.2 ustawy Pzp, Zamawiający w niniejszym postępowaniu zastosuje skrócony termin składania ofert. Podyktowane jest to koniecznością, jak najszybszego zawarcia umowy na wykonanie usługi eksploatacji Zakładu/Instalacji w Dylowie A w celu zapewnienia funkcjonowania zakładu i prawidłowego gospodarowania odpadami. Postępowanie o znaku sprawy: Usługa eksploatacji Z/I Bełchatów, Z/I Dylów A, Z/I Gotartów, Z/I Julków i PSZOK Łękińsko/2025 w zakresie zadania nr 2 (Z/I Dylów A) zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp. Wykonawca, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku z tym, jak najszybsze przeprowadzenie nowego postępowania przetargowego i wyłonienie wykonawcy jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Zakładu/Instalacji w Dylowie A w zakresie bieżącego przetwarzania i zagospodarowania odpadów. Zamawiający nie może dopuścić do sytuacji nadmiernego zgromadzenia odpadów bez ich zagospodarowania i unieszkodliwiania, gdyż nie może przetrzymywać odpadów w miejscach do tego nie przeznaczonych. Dodatkowo nadmierne zgromadzenie odpadów stwarza ryzyko zagrożenia wybuchu pożaru. W związku z powyższym, Zamawiający musi jak najszybciej przeprowadzić postępowanie na wykonanie usługi eksploatacji zarządzanego przez "EKO-REGION" sp. z o.o. Zakładu/Instalacji w Dylowie „A”, gm. Pajęczno.
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90530000 Експлоатация на депа за отпадъци
Допълнителна класификация (cpv): 90500000 Услуги, свързани с битови остатъци и отпадъци, 45520000 Услуги по даване под наем на машини за земни работи, с оператор
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: ja
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90530000 Drift af losseplads
Supplerende klassifikation (cpv): 90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald, 45520000 Udlejning af jordflytningsudstyr med betjeningspersonale
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90530000 Betrieb einer Mülldeponie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 45520000 Vermietung von Maschinen für Erdbewegungen mit Bedienungspersonal
5. Los
Los: LOT-0001
574195-2025 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Λειτουργία χώρου απόθεσης απορριμμάτων – Usługa eksploatacji Z/I w Dylowie A / 2025
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιναι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90530000 Λειτουργία χώρου απόθεσης απορριμμάτων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90500000 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με απορρίμματα και απόβλητα, 45520000 Ενοικίαση εξοπλισμού χωματουργικών εργασιών με χειριστή
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90530000 Operation of a refuse site
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services, 45520000 Hire of earthmoving equipment with operator
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: sí
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 90530000 Explotación de una instalación de vertido de desechos
Clasificación adicional (cpv): 90500000 Servicios relacionados con desperdicios y residuos, 45520000 Alquiler de maquinaria para movimiento de tierras con maquinista
5. Lote
Lote: LOT-0001
574195-2025 - Hange
Poola – Prügila ekspluatatsioon – Usługa eksploatacji Z/I w Dylowie A / 2025
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusjah
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 90530000 Prügila ekspluatatsioon
Täiendav liigitus (cpv): 90500000 Prügi ja jäätmetega seotud teenused, 45520000 Juhiga mullatöömasinate rent
5. Osa
OsaLOT-0001
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: kyllä
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90530000 Kaatopaikkatoiminnan hoito
Lisäluokitus (cpv): 90500000 Jätteisiin liittyvät palvelut, 45520000 Maansiirtokoneiden vuokraus käyttäjän kanssa
Osa: LOT-0001
574195-2025 - Mise en concurrence
Pologne – Exploitation d'une décharge – Usługa eksploatacji Z/I w Dylowie A / 2025
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréeoui
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 90530000 Exploitation d'une décharge
Nomenclature complémentaire (cpv): 90500000 Services liés aux déchets et aux ordures, 45520000 Location de matériel de terrassement avec opérateur
LotLOT-0001
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: da
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90530000 Upravljanje i vođenje odlagališta
Dodatna klasifikacija (cpv): 90500000 Usluge u vezi s otpacima i otpadom, 45520000 Iznajmljivanje opreme za zemljane radove s rukovateljem
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: igen
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90530000 Szeméttelep üzemeltetése
További osztályozás (cpv): 90500000 Hulladékkal és szeméttel kapcsolatos szolgáltatások, 45520000 Földmunkagép kölcsönzése kezelővel
5. Rész
Rész: LOT-0001
574195-2025 - Gara
Polonia – Gestione di una discarica di rifiuti – Usługa eksploatacji Z/I w Dylowie A / 2025
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è accelerata
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 90530000 Gestione di una discarica di rifiuti
Classificazione aggiuntiva (cpv): 90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici, 45520000 Noleggio di macchine per movimento terra con operatore
5. Lotto
LottoLOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: iva
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90530000 L-operat tas-sit taż-żibel
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90500000 Servizzi marbuta maż-żibel u l-iskart, 45520000 Kiri ta’ l-apparat li jwarrab il-materjal flimkien ma’ l-operatur
5. Lott
Lott: LOT-0001
574195-2025 - Konkurrensutsättning
Polen – Drift av avfallsupplag – Usługa eksploatacji Z/I w Dylowie A / 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90530000 Drift av avfallsupplag
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001