See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: CONTRACT DE DELEGARE a gestiunii activității de colectare separată şi transport separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, componente ale Serviciului de Salubrizare al județului Mureș - Zona 2 - Târgu Mureș
Описание: Activitatea generală cu caracter permanent ce urmează a fi prestată de către delegatar/prestator pe parcursul perioadei de derulare a contractului, conform art. 2 alin. (3) lit. a) din Legea nr. 101 / 2006 (r) – Legea serviciului de salubrizare a localităților constă în: a) colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, cu următoarele activități specifice: 1. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor reciclabile din deșeurile municipale; 2. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor reziduale din deșeurile municipale, inclusiv a reziduurilor menajere și similare; 3. Colectarea separată și transportul separat al biodeșeurilor din deșeurile municipale; 4. Colectarea separată și transport deșeurilor textile; 5. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor voluminoase; 6. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor periculoase din deșeurile menajere. Pe lângă activitatea principală se vor presta activități cu caracter ocazional, după cum urmează: 1. Colectarea și transportul deșeurilor provenite din locuințe, generate de activități de reamenajare și reabilitare interioară și/sau exterioară a acestora; 2. Colectarea și transportul deșeurilor voluminoase, inclusiv saltelele și mobila; 3. Colectarea și transportul deșeurilor provenite de la evenimentele publice. Totodată, se vor presta activități cu caracter excepțional, după cum urmează: 1. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor municipale abandonate; 2. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor municipale abandonate provenite de la lucrări de construcții. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 19 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор: 1/2023
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90511100 Услуги по събиране на твърди отпадъци в населените места
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Заглавие: Default lot
Описание: Obiectul General al Contractului ce rezultă din această procedură îl reprezintă prestarea serviciilor de ”colectare separată și transportul separat al deșeurilor menajere și al deșeurilor similare provenind din activități comerciale din industrie și instituții, inclusiv fracții colectate separat” pe o perioadă de 8 ani, în conformitate cu prevederile Caietului de sarcini specific, ale Caietului de sarcini al Serviciului, Regulamentului de salubrizare și a tuturor normelor sanitare în vigoare cu privire la acest tip de activități / operațiuni. Cantitățile anuale ale contractului sunt: 59.480 tone / an. Activitatea generală cu caracter permanent ce urmează a fi prestată de către delegatar/prestator pe parcursul perioadei de derulare a contractului, conform art. 2 alin. (3) lit. a) din Legea nr. 101 / 2006 (r) – Legea serviciului de salubrizare a localităților constă în: a) colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, cu următoarele activități specifice: 1. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor reciclabile din deșeurile municipale; 2. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor reziduale din deșeurile municipale, inclusiv a reziduurilor menajere și similare; 3. Colectarea separată și transportul separat al biodeșeurilor din deșeurile municipale; 4. Colectarea separată și transport deșeurilor textile; 5. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor voluminoase; 6. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor periculoase din deșeurile menajere. Pe lângă activitatea principală se vor presta activități cu caracter ocazional, după cum urmează: 1. Colectarea și transportul deșeurilor provenite din locuințe, generate de activități de reamenajare și reabilitare interioară și/sau exterioară a acestora; 2. Colectarea și transportul deșeurilor voluminoase, inclusiv saltelele și mobila; 3. Colectarea și transportul deșeurilor provenite de la evenimentele publice. Totodată, se vor presta activități cu caracter excepțional, după cum urmează: 1. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor municipale abandonate; 2. Colectarea separată și transportul separat al deșeurilor municipale abandonate provenite de la lucrări de construcții.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 90511200 Услуги по събиране на битови отпадъци, 90512000 Услуги по събиране на хартия
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 1/2023
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90511100 Sběr tuhého městského odpadu
5. Část
Část: LOT-0000
Název: Default lot
Interní identifikátor: 1
Další klasifikace (cpv): 90511200 Sběr odpadu z domácností, 90512000 Odvoz odpadu
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 1/2023
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90511100 Indsamling af fast byaffald
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Titel: Default lot
Intern ID: 1
Supplerende klassifikation (cpv): 90511200 Indsamling af husholdningsaffald, 90512000 Transport af affald
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 1/2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1/2023
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90511100 Υπηρεσίες αποκομιδής στερεών αστικών απορριμμάτων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90511200 Υπηρεσίες αποκομιδής οικιακών απορριμμάτων, 90512000 Υπηρεσίες μεταφοράς απορριμμάτων
Internal identifier: 1/2023
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511100 Urban solid-refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 90511200 Household-refuse collection services, 90512000 Refuse transport services
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 1/2023
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 90511100 Tahkete asulajäätmete kogumisteenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
Pealkiri: Default lot
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 90511200 Majapidamisjäätmete kogumisteenused, 90512000 Jäätmeveoteenused
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 1/2023
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90511100 Kiinteiden yhdyskuntajätteiden keräyspalvelut
Ilmoituksen nimi: Default lot
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 90511200 Kotitalousjätteiden keräyspalvelut, 90512000 Jätteiden kuljetuspalvelut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 1/2023
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 90511100 Services de collecte de déchets solides urbains
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 90511200 Services de collecte des ordures ménagères, 90512000 Services de transport des ordures ménagères
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 1/2023
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90511100 Usluge skupljanja krutog komunalnog otpada
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Naslov: Default lot
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 90511200 Usluge skupljanja kućnog otpada, 90512000 Usluge prijevoza otpada
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 1/2023
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90511100 Városiszilárdhulladék-gyűjtési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
Cím: Default lot
Belső azonosító: 1
További osztályozás (cpv): 90511200 Háztartásihulladék-gyűjtési szolgáltatások, 90512000 Hulladékszállítási szolgáltatások
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 1/2023
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90511100 Miestų kietųjų atliekų rinkimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pavadinimas: Default lot
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90511200 Buitinių atliekų rinkimo paslaugos, 90512000 Atliekų vežimo paslaugos
Iekšējais identifikators: 1/2023
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90511100 Pilsētvides cieto atkritumu savākšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 90511200 Mājsaimniecību atkritumu savākšanas pakalpojumi, 90512000 Atkritumu transporta pakalpojumi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 1/2023
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90511100 Servizzi tal-ġbir ta' l-iskart solidu urban
5. Lott
Lott: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90511200 Servizzi tal-ġbir ta' l-iskart domestiku, 90512000 Servizzi ta' trasport ta' l-iskart
Interne identificatiecode: 1/2023
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90511100 Ophalen van vast stadsafval
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 90511200 Ophalen van huisvuil, 90512000 Diensten voor afvalvervoer
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 1/2023
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90511100 Usługi gromadzenia stałych odpadów miejskich
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511200 Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90512000 Usługi transportu odpadów
574262-2025 - Rezultat
România – Servicii de colectare a deşeurilor urbane solide – CONTRACT DE DELEGARE a gestiunii activității de colectare separată şi transport separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, componente ale Serviciului de Salubrizare al județului Mureș - Zona 2 - Târgu Mureș
Anunț de atribuire a contractului sau a concesiunii - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern1/2023
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 90511100 Servicii de colectare a deşeurilor urbane solide
LotLOT-0000
TitluDefault lot
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 90511200 Servicii de colectare a gunoiului menajer, 90512000 Servicii de transport de deşeuri menajere
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 1/2023
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90511100 Zber tuhého komunálneho odpadu
5. Časť
Časť: LOT-0000
Názov: Default lot
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 90511200 Zber odpadu z domácností, 90512000 Služby na prepravu odpadu