See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: “Achizitia de aparatura medicala in vederea dotarii Spitalului Municipal Codlea Loturile 1,2”
Описание: Unitatea medicala, in calitate de autoritate contractanta initiaza prezenta procedura avand ca obiect“Achizitia de echipamente medicale in vederea dotarii Spitalului Municipal Codlea, Loturile 1,2,3,”, respectiv • LOT 1 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe • LOT 2, conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe Detaliile despre aspectele tehnice, cantitative si financiare se regasesc in documentatia de atribuire anexata anuntului de participare. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. Operatorii economici, posibil ofertanti pot transmite solicitari de clarificari cu maxim 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor iar autoritatea contractanta are obligatia de a raspunde cu cel mult 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор: 001/2024
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33100000 Медицинско оборудване
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: LOT 1Aparat Fibroscan (elestrografie tranzitorie)
Описание: LOT 1 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 50421000 Услуги по ремонт и поддържане на медицинско оборудване, 51410000 Услуги по инсталиране на медицинско оборудване, 79633000 Услуги, свързани с повишаване на квалификацията на персонала
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Описание: LOT 2 conform specificatiilor din caietul de sarcini,inclusiv anexe
Вътрешен идентификатор: 2
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 001/2024
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33100000 Zdravotnické přístroje
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: 1
Další klasifikace (cpv): 50421000 Opravy a údržba zdravotnických přístrojů, 51410000 Instalace a montáž zdravotnických přístrojů, 79633000 Rozvoj zaměstnanců
Část: LOT-0002
Název: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Interní identifikátor: 2
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 001/2024
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33100000 Medicinsk udstyr
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 1
Supplerende klassifikation (cpv): 50421000 Reparation og vedligeholdelse af medicinsk udstyr, 51410000 Installation af medicinsk udstyr, 79633000 Tjenesteydelser vedrørende personaleudvikling
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Intern ID: 2
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 001/2024
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33100000 Ιατρικές συσκευές
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 50421000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης ιατρικού εξοπλισμού, 51410000 Υπηρεσίες εγκατάστασης ιατρικού εξοπλισμού, 79633000 Υπηρεσίες εξέλιξης προσωπικού
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2
Internal identifier: 001/2024
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment, 51410000 Installation services of medical equipment, 79633000 Staff development services
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Internal identifier: 2
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 001/2024
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33100000 Equipamiento médico
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1
Clasificación adicional (cpv): 50421000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos, 51410000 Servicios de instalación de equipo médico, 79633000 Servicios de desarrollo del personal
Lote: LOT-0002
Título: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Identificador interno: 2
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 001/2024
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33100000 Meditsiiniseadmed
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 50421000 Meditsiiniseadmete remondi- ja hooldusteenused, 51410000 Meditsiiniseadmete paigaldusteenused, 79633000 Personaliarendusteenused
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: 2
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 001/2024
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33100000 Lääketieteelliset laitteet
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 50421000 Lääketieteellisten laitteiden korjaus ja huolto, 51410000 Lääketieteellisten laitteiden asentaminen, 79633000 Henkilöstön kehityspalvelut
Sisäinen tunniste: 2
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 001/2024
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 33100000 Équipements médicaux
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 50421000 Services de réparation et d'entretien de matériel médical, 51410000 Services d'installation de matériel médical, 79633000 Services de développement du personnel
Titre: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Identifiant interne: 2
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 001/2024
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33100000 Medicinske naprave
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 50421000 Usluge popravaka i održavanja medicinske opreme, 51410000 Usluge instaliranja medicinske opreme, 79633000 Usluge povezane s razvojem kadrova
Grupa: LOT-0002
Naslov: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Interna identifikacijska oznaka: 2
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 001/2024
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33100000 Apparecchiature mediche
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 50421000 Servizi di riparazione e manutenzione di attrezzature mediche, 51410000 Servizi di installazione di attrezzature mediche, 79633000 Servizi di formazione continua del personale
Lotto: LOT-0002
Titolo: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Identificativo interno: 2
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 001/2024
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33100000 Medicinos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 50421000 Medicinos įrangos remonto ir priežiūros paslaugos, 51410000 Medicinos įrangos montavimo paslaugos, 79633000 Darbuotojų tobulinimo paslaugos
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 2
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 001/2024
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33100000 Tagħmir mediku
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 50421000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ l-apparat mediku, 51410000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat mediku, 79633000 Servizzi ta' l-iżvilupp tal-personal
Lott: LOT-0002
Titlu: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Identifikatur intern: 2
Interne identificatiecode: 001/2024
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33100000 Medische apparatuur
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 50421000 Reparatie en onderhoud van medische uitrusting, 51410000 Installatie van medische uitrusting, 79633000 Diensten voor voortgezette opleiding van personeel
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Wewnętrzny identyfikator: 001/2024
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 50421000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego, 51410000 Usługi instalowania sprzętu medycznego, 79633000 Rozwój personelu
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: LOT 2 -Banda Antigravitationala
Wewnętrzny identyfikator: 2
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33100000 Equipamento médico
Classificação adicional (cpv): 50421000 Serviços de reparação e manutenção de equipamento médico, 51410000 Serviços de instalação de equipamento médico, 79633000 Serviços de desenvolvimento do pessoal
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 001/2024
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33100000 Medicinska oprema
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 50421000 Storitve popravila in vzdrževanja medicinske opreme, 51410000 Storitve inštalacije medicinske opreme, 79633000 Storitve, povezane z razvojem kadrov
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 2
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 001/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1
Ytterligare klassificering (cpv): 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning, 51410000 Installation av medicinsk utrustning, 79633000 Personalutveckling
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 2