2. Процедура
Процедура
Заглавие: Rozbudowa i Przebudowa SP ZOZ MSWiA w Krakowie − − Dobudowa Budynku Diagnostyczno Zabiegowego „D” w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Описание: 1. Przedmiotem zamówienia, realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj” pn. „Rozbudowa i Przebudowa SPZOZ MSWiA w Krakowie − Dobudowa Budynku Diagnostyczno Zabiegowego D”, jest rozbudowa i przebudowa SP ZOZ MSWiA w Krakowie, obejmująca budowę budynku diagnostyczno – zabiegowego D oraz częściową przebudowę istniejącego budynku Przychodni „A” i budynku Szpitala „B”. Przedmiot zamówienia stanowi przedsięwzięcie współfinansowane ze środków KPO pn. „Podniesienie jakości i dostępności świadczeń onkologicznych poprzez rozbudowę SP ZOZ MSWiA w Krakowie budynku diagnostyczno-zabiegowego D”. 2. Przedmiot zamówienia, stanowiący I etap Zadania, określony w załącznikach 6a, 6b, 6c, obejmuje opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej (PA-B, PZT, PT) i realizację na jej podstawie robót budowlanych, polegających na budowie budynku diagnostyczno-zabiegowego D wraz z przebudową istniejącego budynku przychodni A i przebudową istniejącego budynku szpitala B, wykonaniu prac instalacyjnych, dostaw, montaży wyposażenia niemedycznego i przygotowania obiektu do montażu i uruchomienia urządzeń i sprzętów medycznych oraz wykonanie innych prac, koniecznych do wykonania Przedmiotu zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia temu samemu Wykonawcy, realizację Etapu II Zadania w trybie art. 214 ustawy PZP, dla którego zakres opisano w zał. 6d. 3. Zamienna dokumentacja projektowa obejmuje wydzielenie zakresu umożliwiającego budowę, wykończenie, wyposażenie i uruchomienie 3-salowego Bloku Operacyjnego oraz oddanie go do użytkowania, a także podział zakresu rzeczowego na kompletne i spójne samodzielne etapy, nadające się do odbioru i użytkowania z punktu widzenia takich instytucji kontrolnych, jak Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna, czy Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ponadto, celem podziału jest dokonanie uzgodnień i uzyskanie decyzji administracyjnych, pozwalających na wykonanie robót budowlanych etapu I, a także przygotowania i wyposażenia Bloku Operacyjnego w urządzenia i sprzęt medyczny i niemedyczny (z wyłączeniem sprzętu, o którym mowa w zał. 6a), który odda do użytkowania w stanie wykończonym „pod klucz”.
Вътрешен идентификатор: ZP-20/25
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45000000 Строителни и монтажни работи
Допълнителна класификация (cpv): 45300000 Строителни и монтажни работи на инсталации, 45310000 Строителни и монтажни работи на електрически инсталации, 45331000 Строителни и монтажни работи на отоплителни, вентилационни и климатични тръбопроводни инсталации, 45400000 Довършителни строителни работи, 71000000 Архитектурни, строителни, инженерни и инспекционни услуги, 71200000 Архитектурни и свързани с тях услуги, 71400000 Услуги по градоустройствено планиране и паркова архитектура, 31000000 Електрически машини, уреди, оборудване и консумативи; осветление, 31000000 Електрически машини, уреди, оборудване и консумативи; осветление, 44621200 Отоплителни котли, 31430000 Електрически акумулатори, 45330000 Строителни и монтажни работи на тръбопроводни инсталации, 45333000 Строителни и монтажни работи на газови инсталации
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: 1. Przedmiotem zamówienia, realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj” pn. „Rozbudowa i Przebudowa SPZOZ MSWiA w Krakowie − Dobudowa Budynku Diagnostyczno Zabiegowego D”, jest rozbudowa i przebudowa SP ZOZ MSWiA w Krakowie, obejmująca budowę budynku diagnostyczno – zabiegowego D oraz częściową przebudowę istniejącego budynku Przychodni „A” i budynku Szpitala „B”. Przedmiot zamówienia stanowi przedsięwzięcie współfinansowane ze środków KPO pn. „Podniesienie jakości i dostępności świadczeń onkologicznych poprzez rozbudowę SP ZOZ MSWiA w Krakowie budynku diagnostyczno-zabiegowego D”. 2. Przedmiot zamówienia, stanowiący I etap Zadania, określony w załącznikach 6a, 6b, 6c, obejmuje opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej (PA-B, PZT, PT) i realizację na jej podstawie robót budowlanych, polegających na budowie budynku diagnostyczno-zabiegowego D wraz z przebudową istniejącego budynku przychodni A i przebudową istniejącego budynku szpitala B, wykonaniu prac instalacyjnych, dostaw, montaży wyposażenia niemedycznego i przygotowania obiektu do montażu i uruchomienia urządzeń i sprzętów medycznych oraz wykonanie innych prac, koniecznych do wykonania Przedmiotu zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia temu samemu Wykonawcy, realizację Etapu II Zadania w trybie art. 214 ustawy PZP, dla którego zakres opisano w zał. 6d. 3. Zamienna dokumentacja projektowa obejmuje wydzielenie zakresu umożliwiającego budowę, wykończenie, wyposażenie i uruchomienie 3-salowego Bloku Operacyjnego oraz oddanie go do użytkowania, a także podział zakresu rzeczowego na kompletne i spójne samodzielne etapy, nadające się do odbioru i użytkowania z punktu widzenia takich instytucji kontrolnych, jak Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna, czy Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ponadto, celem podziału jest dokonanie uzgodnień i uzyskanie decyzji administracyjnych, pozwalających na wykonanie robót budowlanych etapu I, a także przygotowania i wyposażenia Bloku Operacyjnego w urządzenia i sprzęt medyczny i niemedyczny (z wyłączeniem sprzętu, o którym mowa w zał. 6a), który odda do użytkowania w stanie wykończonym „pod klucz”. 4. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był zrealizowany zgodnie z zasadą „nieczynienia poważnych szkód” (DNSH), o której mowa w art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 oraz kryteriami technicznymi Taksonomii UE, a także z uwzględnieniem zasad horyzontalnych wymaganych w ramach KPO. Informacje w powyższym zawiera załącznik nr 6e. Wykonawca na potwierdzenie realizacji zasad DNSH i kryteriów Taksonomii zapozna się, wypełni i podpisze załącznik nr 6f. 5. Zadanie realizowane jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. 6. UWAGA! Przebudowa obiektu będzie prowadzona czynnym obiekcie. Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania takiej metodologii i harmonogramu robót, by zapewnić jednostce możliwość ciągłej pracy i nieprzerwanego zaopatrzenia w media.