2. Процедура
Процедура
Заглавие: Ανάπτυξη Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Φαρμακευτικής Κάλυψης και Διαχείρισης Επικοινωνίας ΙΦΕΤ-ΕΟΠΥΥ
Описание: Διακήρυξη για Σύμβαση Παροχής Υπηρεσιών με Ανοικτή Διαδικασία μέσω ΕΣΗΔΗΣ με αντικείμενο: «Ανάπτυξη Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Φαρμακευτικής Κάλυψης και Διαχείρισης Επικοινωνίας ΙΦΕΤ-ΕΟΠΥΥ», και με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας - τιμής. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης, μη συμπεριλαμβανομένων των δικαιωμάτων προαίρεσης, ανέρχεται στο ποσό του ενός εκατομμυρίου ευρώ (€1.000.000,00) μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%. [Εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: ένα εκατομμύριο διακόσιες σαράντα χιλιάδες ευρώ (€1.240.000,00), ΦΠΑ: διακόσιες σαράντα χιλιάδες ευρώ (€240.000,00)]. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης, συμπεριλαμβανομένων και των δικαιωμάτων προαίρεσης, ανέρχεται στο ποσό του ενός εκατομμυρίου τετρακοσίων ενενήντα χιλιάδων ευρώ (€1.490.000,00) μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% [Εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: ένα εκατομμύριο οκτακόσιες σαράντα επτά χιλιάδες εξακόσια ευρώ (€1.847.600,00), ΦΠΑ: τριακόσιες πενήντα επτά χιλιάδες εξακόσια ευρώ (€357.600,00)].
Вътрешен идентификатор: Αριθμός Συστήματος Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ: 378557
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 72000000 ИТ услуги: консултации, разработване на софтуер, Интернет и поддръжка
Допълнителна класификация (cpv): 72266000 Консултантски услуги, свързани със софтуерни продукти, 72222300 Услуги, свързани с информационни технологии, 72262000 Услуги по разработване на софтуер
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Ανάπτυξη Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Φαρμακευτικής Κάλυψης και Διαχείρισης Επικοινωνίας ΙΦΕΤ-ΕΟΠΥΥ
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 72000000 Informační technologie: poradenství, vývoj programového vybavení, internet a podpora
Další klasifikace (cpv): 72266000 Poradenství v oblasti programového vybavení, 72222300 Služby informačních technologií, 72262000 Vývoj programového vybavení
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
Supplerende klassifikation (cpv): 72266000 Konsulentvirksomhed i forbindelse med programmel, 72222300 Tjenesteydelser i forbindelse med informationsteknologi, 72262000 Programmeludvikling
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 72266000 Software consultancy services, 72222300 Information technology services, 72262000 Software development services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Clasificación adicional (cpv): 72266000 Servicios de consultoría en software, 72222300 Servicios de tecnología de la información, 72262000 Servicios de desarrollo de software
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 72000000 IT-teenused: nõuande-, tarkvaraarendus-, Interneti- ja tugiteenused
Täiendav liigitus (cpv): 72266000 Tarkvara nõustamisteenused, 72222300 Infotehnoloogia teenused, 72262000 Tarkvara arendusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
Nomenclature complémentaire (cpv): 72266000 Services de conseil en logiciels, 72222300 Services de technologies de l'information, 72262000 Services de développement de logiciels
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: Αριθμός Συστήματος Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ: 378557
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 72000000 Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška
Dodatna klasifikacija (cpv): 72266000 Usluge savjetovanja o programskoj podršci, 72222300 Usluge informacijske tehnologije, 72262000 Usluge razvoja programske podrške
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 72000000 Servizi informatici: consulenza, sviluppo di software, Internet e supporto
Classificazione aggiuntiva (cpv): 72266000 Servizi di consulenza di software, 72222300 Servizi di tecnologia dell'informazione, 72262000 Servizi di sviluppo di software
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 72000000 IT paslaugos: konsultavimas, programinės įrangos kūrimas, internetas ir aptarnavimo paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 72266000 Programinės įrangos konsultacinės paslaugos, 72222300 Informacijos technologijos paslaugos, 72262000 Programinės įrangos kūrimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 72000000 IT pakalpojumi konsultēšana, programmatūras izstrāde, internets un atbalsts
Papildu klasifikācija (cpv): 72266000 Programmatūras konsultāciju pakalpojumi, 72222300 Informācijas tehnoloģijas pakalpojumi, 72262000 Programmatūras izstrādes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 72000000 Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 72266000 Servizzi ta' konsulenza dwar is-software, 72222300 Servizzi teknoloġiċi ta' l-informatika, 72262000 Servizzi ta' l-iżvulupp tas-software
5. Lott
Lott: LOT-0001
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
Aanvullende classificatie (cpv): 72266000 Advies over software, 72222300 Diensten in verband met informatietechnologie, 72262000 Ontwikkeling van software
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 72000000 Serviços de TI: consultoria, desenvolvimento de software, Internet e apoio
Classificação adicional (cpv): 72266000 Serviços de consultoria em matéria de software, 72222300 Serviços relacionados com as tecnologias da informação, 72262000 Serviços de desenvolvimento de software
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
Clasificare suplimentară (cpv): 72266000 Servicii de consultanţă pentru software, 72222300 Servicii de tehnologie a informaţiilor, 72262000 Servicii de dezvoltare software
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72266000 Programkonsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72262000 Utveckling av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001