See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: „Упражняване на строителен надзор и функции на инженер по ФИДИК за обекти в агломерация Съединение по две обособени позиции. Обособена позиция № 1: Упражняване на строителен надзор и функции на инженер по ФИДИК за обект: „Реконструкция и доизграждане на водоснабдителна и канализационна мрежа за агломерация Съединение съгласно договорните условия на ФИДИК – жълта книга“
Описание: В обхвата на обществената поръчка по всяка от обособените позиции е предвидено да се изпълняват дейности по упражняване на строителен надзор и да се осъществяват функции на Инженер по ФИДИК, като в изпълнение на услугата, Изпълнителят ще действа като: Инженер по смисъла на Клауза 3 от Договорни условия за технологично оборудване и проектиране – строителство за електро и машинно-монтажни работи и за строителни и инженерни обекти, проектирани от Изпълнителя. Общи условия - Международна Федерация на Инженерите-Консултанти (FIDIC), както и съответните Специфични условия; Технически контрол при проектирането при договор за проектиране и строителство (инженеринг) и изготвяне на комплексен доклад за оценка на съответствието на инвестиционния проект за обекта по съответната обособена позиция, описан в Техническата спецификация; Оценка на съответствието на инвестиционните проекти с основните изисквания към строежите по смисъла на чл. 142, ал. 6, т. 2 от ЗУТ при спазване на изискванията на чл. 142, ал. 5 от ЗУТ; Оценка на съответствието по част Конструктивна и по част Енергийна ефективност по смисъла на чл. 142, ал. 10 и ал. 11 от ЗУТ - за ОП 2 и по смисъла на чл. 142, ал. 10 от ЗУТ - за ОП 1; Строителен надзор по смисъла на чл. 168 от Закона за устройство на територията /ЗУТ/; Координатор „Безопасност и здраве” за етапа на инвестиционно проектиране и за етапа на строителство. Предметът на поръчката по всяка от обособените позиции (ОП 1 и ОП 2) включва изпълнение минимум и на следните задачи: контрол на планове за временна организация на движението в съответствие с българското законодателство; одобрение на влаганите на обекта материали и генерираните в хода на строителството документи; извършване на документална и физическа проверка на строителния процес; одобряване на подробни методи на изпълнение на строителни и инсталационни работи, както и обхватът им, преди тяхното започване; оценяване и сертифициране на изпълнените строително-монтажни работи; консултиране с Възложителя на всички нареждания за промяна и получаване на неговото предварително писмено одобрение, преди нареждане на промени, както и консултиране с Възложителя по всички въпроси, по които това се изисква съгласно договорните условия на договора за инженеринг; текущ преглед и одобряване на отчетите и исканията за плащане на строителя, издаване на сертификати за плащания; цялостен контрол и съхранение на цялата документация за изпълнението на договора за инженеринг; преглед и одобряване на наръчниците за експлоатация и програми за обучение на персонала - за ОП 2; извършване на всички необходими дейности за целите на приемане на обекта - преглед на цялата изискуема документация, преглед на изпълнението на строежа, състоянието на строителната площадка и околното пространство, насрочване на среща за подписване на констативен акт за установяване годността за приемане на строежа с акт 15; издаване на сертификат за приемане; подготвяне на документацията за издаване на разрешение за ползване съгласно Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти, вкл. изготвяне на окончателен доклад по чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и чл. 11 от Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите; период за съобщаване и отстраняване на дефекти - извършване на ежемесечни обходи и проверки на работата на обекта, констатиране на евентуални дефекти, подготовка и даване на указания за отстраняването им; издаване на сертификат/и за изпълнение, предаване на архивите на Възложителя и изготвяне на окончателен доклад по договора за упражняване на строителен надзор и осъществяване функции на Инженер по ФИДИК. Конкретните дейности, както и изискванията към тяхното изпълнение, са подробно посочени в Техническата спецификация за поръчката (ОП 1 и ОП 2), представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Вътрешен идентификатор: 411145
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 71521000 Строителен надзор по време на строителството
Допълнителна класификация (cpv): 71248000 Контрол на проекта и документация
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: "Упражняване на строителен надзор и функции на инженер по ФИДИК за обект: „Реконструкция и доизграждане на водоснабдителна и канализационна мрежа за агломерация Съединение съгласно договорните условия на ФИДИК – жълта книга“
Описание: В обхвата на обществената поръчка е предвидено да се изпълняват дейности по упражняване на строителен надзор и да се осъществяват функции на Инженер по ФИДИК, като в изпълнение на услугата, Изпълнителят ще действа като: Инженер по смисъла на Клауза 3 от Договорни условия за технологично оборудване и проектиране – строителство за електро и машинно-монтажни работи и за строителни и инженерни обекти, проектирани от Изпълнителя. Общи условия - Международна Федерация на Инженерите-Консултанти (FIDIC), както и съответните Специфични условия; Технически контрол при проектирането при договор за проектиране и строителство (инженеринг) и изготвяне на комплексен доклад за оценка на съответствието на инвестиционния проект за обекта по съответната обособена позиция, описан в Техническата спецификация; Оценка на съответствието на инвестиционните проекти с основните изисквания към строежите по смисъла на чл. 142, ал. 6, т. 2 от ЗУТ при спазване на изискванията на чл. 142, ал. 5 от ЗУТ; Оценка на съответствието по част Конструктивна по смисъла на чл. 142, ал. 10 от ЗУТ; Строителен надзор по смисъла на чл. 168 от Закона за устройство на територията /ЗУТ/; Координатор „Безопасност и здраве” за етапа на инвестиционно проектиране и за етапа на строителство. Предметът на поръчката включва изпълнение минимум и на следните задачи: контрол на планове за временна организация на движението в съответствие с българското законодателство; одобрение на влаганите на обекта материали и генерираните в хода на строителството документи; извършване на документална и физическа проверка на строителния процес; одобряване на подробни методи на изпълнение на строителни и инсталационни работи, както и обхватът им, преди тяхното започване; оценяване и сертифициране на изпълнените строително-монтажни работи; консултиране с Възложителя на всички нареждания за промяна и получаване на неговото предварително писмено одобрение, преди нареждане на промени, както и консултиране с Възложителя по всички въпроси, по които това се изисква съгласно договорните условия на договора за инженеринг; текущ преглед и одобряване на отчетите и исканията за плащане на строителя, издаване на сертификати за плащания; цялостен контрол и съхранение на цялата документация за изпълнението на договора за инженеринг; извършване на всички необходими дейности за целите на приемане на обекта - преглед на цялата изискуема документация, преглед на изпълнението на строежа, състоянието на строителната площадка и околното пространство, насрочване на среща за подписване на констативен акт за установяване годността за приемане на строежа с акт 15; издаване на сертификат за приемане; подготвяне на документацията за издаване на разрешение за ползване съгласно Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти, вкл. изготвяне на окончателен доклад по чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и чл. 11 от Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите; период за съобщаване и отстраняване на дефекти - извършване на ежемесечни обходи и проверки на работата на обекта, констатиране на евентуални дефекти, подготовка и даване на указания за отстраняването им; издаване на сертификат/и за изпълнение, предаване на архивите на Възложителя и изготвяне на окончателен доклад по договора за упражняване на строителен надзор и осъществяване функции на Инженер по ФИДИК. Конкретните дейности, както и изискванията към тяхното изпълнение, са подробно посочени в Техническата спецификация за поръчката, представляваща неразделна част от документацията за обществена поръчка.
Вътрешен идентификатор: 411148
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 411145
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71521000 Dohled na staveništi
Další klasifikace (cpv): 71248000 Dohled nad projektem a dokumentací
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: 411148
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 411145
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71521000 Byggepladstilsyn
Supplerende klassifikation (cpv): 71248000 Projektledelse og –dokumentation
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 411148
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 411145
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71521000 Baustellenüberwachung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 411148
Internal identifier: 411145
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71521000 Construction-site supervision services
Additional classification (cpv): 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 411148
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 411145
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 71521000 Ehitusplatsi järelevalveteenused
Täiendav liigitus (cpv): 71248000 Projekti- ja dokumendijärelevalve
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 411148
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 411145
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71521000 Rakennustyömaan valvontapalvelut
Lisäluokitus (cpv): 71248000 Hankkeiden ja dokumentaation valvonta
Sisäinen tunniste: 411148
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 411145
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: 411148
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 411145
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71521000 Usluge nadzora gradilišta
Dodatna klasifikacija (cpv): 71248000 Nadzor projekta i dokumentacija
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 411148
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 411145
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 71521000 Servizi di supervisione di siti di costruzione
Classificazione aggiuntiva (cpv): 71248000 Supervisione di progetti e documentazione
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: 411148
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 411145
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71521000 Būvlaukuma uzraudzības pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 71248000 Projekta un dokumentācijas uzraudzība
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 411148
Interne identificatiecode: 411145
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71521000 Toezicht op de bouwplaats
Aanvullende classificatie (cpv): 71248000 Toezicht op plannen en documentatie
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 411148
Wewnętrzny identyfikator: 411145
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71521000 Usługi nadzorowania placu budowy
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71248000 Nadzór nad projektem i dokumentacją
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 411148
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 411145
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 71521000 Serviços de supervisão do local para construção
Classificação adicional (cpv): 71248000 Supervisão de projecto e documentação
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 411148
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 411145
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 71521000 Servicii de supraveghere a şantierului
Clasificare suplimentară (cpv): 71248000 Supraveghere a proiectului şi documentare
Identificator intern: 411148
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 411145
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71521000 Stavebný dozor na stavenisku
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 71248000 Dohľad nad projektom a dokumentáciou
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: 411148
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 411145
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71521000 Storitve nadzora gradbišč
Dodatna klasifikacija (cpv): 71248000 Nadziranje projekta in dokumentacije
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 411148