576119-2025 - Резултат
Pyмъния – Медицинско оборудване – Contract Furnizare, Instalare si Punere in Functiune “Ecograf Doppler Color”
Обявление за възложена поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеContract Furnizare, Instalare si Punere in Functiune “Ecograf Doppler Color”
ОписаниеAchizitia “Ecograf Doppler Color” contribuie in mod direct la imbunatatirea capacitatilor de diagnostic imagistic al afectiunilor oncologice prin investitii în infrastructura Laboratorului Clinic Radiologie si Imagistica Medicala al Spitalului Clinic Judetean de Urgenta „Sfântul Apostol Andrei” Constanta, cu scopul de a permite tratamentul personalizat, efectuat in Sectia de Oncologie a spitalului, asigurând accesul egal la asistenta medicala si consolidând rezilienta sistemului de sanatate, inclusiv în ceea ce priveste asistenta medicala primara în conformitate cu principiile Pilonului european al drepturilor sociale si obiectivelor strategice nationale si europene
Вътрешен идентификаторMySMIS 328084
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 33100000 Медицинско оборудване
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеProdusul solicitat constă într-un sistem ecografic Doppler color de înaltă performanță, destinat Laboratorului Clinic Radiologie si Imagistica Medicala a Spitalului Clinic Județean de Urgență „Sf. Apostol Andrei” Constanța. Achiziția acestui echipament contribuie la reducerea semnificativă a timpului de examinare și la standardizarea investigațiilor imagistice, eliminând variabilitatea cauzată de metodele convenționale. Prin integrarea tehnologiilor moderne, precum elastografia și analiza Doppler avansată, sistemul permite o evaluare precisă a leziunilor și o identificare timpurie a tumorilor suspecte. Toate aceste beneficii se traduc printr-un acces mai rapid și eficient al pacienților oncologici la un diagnostic corect și la tratamente personalizate, în conformitate cu obiectivele asumate prin Planul Național de Combatere a Cancerului
Вътрешен идентификатор1
576119-2025 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne KennungMySMIS 328084
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
Interne Kennung1
576119-2025 - Result
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifierMySMIS 328084
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
576119-2025 - Tulemus
Lepingu sõlmimise või kontsessiooni andmise teade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusMySMIS 328084
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 33100000 Meditsiiniseadmed
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
576119-2025 - Tulokset
Jälki-ilmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva jälki-ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteMySMIS 328084
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33100000 Lääketieteelliset laitteet
Ilmoituksen nimiDefault lot
Sisäinen tunniste1
576119-2025 - Résultats
Avis d’attribution de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interneMySMIS 328084
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 33100000 Équipements médicaux
TitreDefault lot
Identifiant interne1
576119-2025 - Rezultati
Obavijest o dodjeli ugovora ili koncesije – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaMySMIS 328084
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 33100000 Medicinske naprave
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33100000 Apparecchiature mediche
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Constanţa (RO223)
Paese: Romania
Informazioni supplementari: Bd.Tomis nr.145 Constanta - Laboratorul Clinic Radiologie si Imagistica Medicala
Informazioni generali
576119-2025 - Rezultatai
Skelbimas apie sutarties arba koncesijos skyrimą. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusMySMIS 328084
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33100000 Medicinos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
576119-2025 - Riżultat
Avviż tal-għoti tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internMySMIS 328084
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33100000 Tagħmir mediku
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
576119-2025 - Resultaat
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecodeMySMIS 328084
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33100000 Medische apparatuur
5. Perceel
PerceelLOT-0000
Interne identificatiecode1
576119-2025 - Wyniki
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia lub ogłoszenie o udzieleniu koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikatorMySMIS 328084
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Obvestilo o podelitvi koncesije ali oddaji naročila – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorMySMIS 328084
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33100000 Medicinska oprema
5. Sklop
SklopLOT-0000
Notranji identifikator1