645946-2026 - Състезателна процедура
България – Строителни работи по полагане на пътна настилка от павета и асфалтова настилка – „Благоустрояване на междублоково пространство УПИ I‐1557; 1558; 1559; 1560; 3569; 4010, кв. 89, гр. Карнобат (ул. „Христо Смирненски“)“
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Строителство
2. Процедура
Процедура
Заглавие: „Благоустрояване на междублоково пространство УПИ I‐1557; 1558; 1559; 1560; 3569; 4010, кв. 89, гр. Карнобат (ул. „Христо Смирненски“)“
Описание: Предметът на настоящата поръчка е избор на изпълнител за благоустрояване на пространството заключено между жилищните блокове в урегулираните поземлени имоти от кв. 89 по плана на град Карнобат. С реализиране на проекта се цели облагородяване на междублоковото пространство, заключено между улиците, като освен подмяна на съществуващата настилка се предвижда и изграждане на нови отводнителни решетки и отток, озеленяване на зелените пространства, изграждане тротоари, алеи за пешеходци и оптимизиране на пространството на съществуващите паркинги. Предвидени са осветителни тела и видеонаблюдение. Ситуационно пространството е решено като паркинг в няколко обособени зони, част от паркоместата са предназначени за хора с увреждания – общо 4 единични места за 4 автомобила. Общият брой на паркоместата е 81. Предвидени са места за перпендикулярно паркиране, като има няколко успоредни и основно са места под ъгъл 60 гради и 50 гради. Съобразени са отстоянията за маневриране, както и е оставено място за използване на съществуващите гаражи. Около жилищните сгради са изпълнени тротоари и зелени площи. Наклоните на пешеходните пространства са проектирани така, че водата да се оттича към зелените площи или към паркинга, където да бъдат уловени от отводнителни решетки. Площта за паркингите и уличките е с асфалтобетонова настилка, оразмерена за съответните цели. Предвижда се запазване контура на пешеходните алеи за достъп до входовете на жилищните сгради и алеите около самите сгради и полагането на нова настилка с вибропресовани плочи 40/40/4см. Останалите зони се запазват за озеленяване. Паркоместата са организирани, така че съществуващата дървесна растителност в имота да се запази в максимална степен. Разработени са проекти по следните специалности: Архитектурна, Паркоустройство и благоустройство, ВиК, Пътна, Организация на движението, Електрическа, Видеонаблюдение, Геодезия, ПБ, ПБЗ и ПУСО. За обекта има издадено Разрешение за строеж № 17/26.02.2024 г. от главния архитект на Община Карнобат, което е влязло в законна сила. Строителните и монтажни работи ще се извършват в съответствие със Закона за устройство на територията, изискванията на Възложителя и предвижданията на одобрените инвестиционни проекти. Видовете и количествата СМР са посочени в Техническата спецификация. Към датата на обявяване на обществената поръчка не е осигурено финансиране, с оглед на което договорът ще бъде сключен под условие по смисъла на чл. 114 от ЗОП. ​​​​​​​
Вътрешен идентификатор: 608103
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45233222 Строителни работи по полагане на пътна настилка от павета и асфалтова настилка
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001