674560-2026 - Състезателна процедура
България – Електрическа енергия – „Доставка на електрическа енергия и координатор на балансираща група за нуждите на сградата на РРС Благоевград на БНР и на РТВЦ Благоевград на БНТ“
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
Заглавие: „Доставка на електрическа енергия и координатор на балансираща група за нуждите на сградата на РРС Благоевград на БНР и на РТВЦ Благоевград на БНТ“
Описание: Предмет на настоящата обществена поръчка е доставка на нетна активна електрическа енергия и осъществяване задълженията на координатор на стандартна балансираща група за нуждите на сградата на РРС Благоевград на Българско национално радио и на РТВЦ Благоевград на Българска национална телевизия. Място за доставка гр. Благоевград, п.к. 2700, ул. „Иван Михайлов“ № 56 за 3 (три) броя обекти, както следва: 1. РРС Благоевград, гр. Благоевград, п.к. 2700, ул. „Иван Михайлов“ № 56, Административна сграда, Българско национално радио, идентификационен номер: М32Z1030015804504; 2. РТВЦ Благоевград, гр. Благоевград, 2700, ул. „Иван Михайлов“ № 56, Административна сграда, РТВЦ, идентификационен номер: М32Z103001577868E; 3. РТВЦ Благоевград, гр. Благоевград, 2700, ул. „Иван Михайлов“ № 56, Административна сграда, РТВЦ, идентификационен номер: М32Z103001577870R. Настоящата обществена поръчка се провежда в изпълнение на подписано на основание чл. 8 от Закона за обществените поръчки Споразумение за съвместно възлагане между Българското национално радио и Българската национална телевизия. При доставката следва да се доставя електрическа енергия с качество и по ред, съгласно предвиденото в Закона за енергетиката (ЗЕ) и останалите нормативни актове, които уреждат обществените отношения, свързани с доставката на електрическа енергия (в т.ч. наредбите към ЗЕ, Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правилата за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ)). В качеството на „координатор на балансираща група“ изпълнителят следва да поеме отговорността за балансиране, да включи възложителите в пазара на балансираща енергия като участник (непряк член) в стандартна балансираща група, без възложителите да заплащат такса за участие, както и да осигури прогнозиране на потреблението на възложителите, включително администриране на часовите графици за потребление на възложителите. Срок за изпълнение на обществената поръчка – 24 (двадесет и четири) месеца, от датата на първата доставка на електрическа енергия по договора. За първа доставка се счита първият регистриран график за доставка за обектите, включени в предмета на договора, и влязла в сила смяна на доставчик и координатор на балансираща група. Общото прогнозно количество електроенергия средно напрежение за обектите, включени в обхвата на поръчката, което ще се доставя за срока на договора - 24 месеца, е 884 MWh. Посоченото количество е прогнозно за срока на договора и е определено на база консумираната електрическа енергия през предходен 12 (дванадесет) месечен период. Прогнозното количество нетна електрическа енергия не обвързва Възложителите да го изразходят изцяло или да се ограничава с това количество, то има ориентировъчен характер. Изпълнението на поръчката трябва да отговаря на изискванията подробно описани в Раздел II. „Технически спецификации и изисквания към изпълнението на обществената поръчка“.
Вътрешен идентификатор: 609861
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 09310000 Електрическа енергия
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Предмет на настоящата обществена поръчка е доставка на нетна активна електрическа енергия и осъществяване задълженията на координатор на стандартна балансираща група за нуждите на сградата на РРС Благоевград на Българско национално радио и на РТВЦ Благоевград на Българска национална телевизия. Място за доставка гр. Благоевград, п.к. 2700, ул. „Иван Михайлов“ № 56 за 3 (три) броя обекти, както следва: 1. РРС Благоевград, гр. Благоевград, п.к. 2700, ул. „Иван Михайлов“ № 56, Административна сграда, Българско национално радио, идентификационен номер: М32Z1030015804504; 2. РТВЦ Благоевград, гр. Благоевград, 2700, ул. „Иван Михайлов“ № 56, Административна сграда, РТВЦ, идентификационен номер: М32Z103001577868E; 3. РТВЦ Благоевград, гр. Благоевград, 2700, ул. „Иван Михайлов“ № 56, Административна сграда, РТВЦ, идентификационен номер: М32Z103001577870R. При доставката следва да се доставя електрическа енергия с качество и по ред, съгласно предвиденото в Закона за енергетиката (ЗЕ) и останалите нормативни актове, които уреждат обществените отношения, свързани с доставката на електрическа енергия (в т.ч. наредбите към ЗЕ, Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правилата за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ)). В качеството на „координатор на балансираща група“ изпълнителят следва да поеме отговорността за балансиране, да включи възложителите в пазара на балансираща енергия като участник (непряк член) в стандартна балансираща група, без възложителите да заплащат такса за участие, както и да осигури прогнозиране на потреблението на възложителите, включително администриране на часовите графици за потребление на възложителите. Срок за изпълнение на обществената поръчка – 24 (двадесет и четири) месеца, от датата на първата доставка на електрическа енергия по договора. За първа доставка се счита първият регистриран график за доставка за обектите, включени в предмета на договора, и влязла в сила смяна на доставчик и координатор на балансираща група. Общото прогнозно количество електроенергия средно напрежение за обектите, включени в обхвата на поръчката, което ще се доставя за срока на договора - 24 месеца, е 884 MWh. Посоченото количество е прогнозно за срока на договора и е определено на база консумираната електрическа енергия през предходен 12 (дванадесет) месечен период. Прогнозното количество нетна електрическа енергия не обвързва Възложителите да го изразходят изцяло или да се ограничава с това количество, то има ориентировъчен характер. Предвид естеството на доставката, при което количествата електрическа енергия, които ще бъдат реално потребени, не могат да бъдат определени предварително с достатъчна точност, както и предвид динамичния характер цената на електрическата енергия, посочената прогнозна стойност на обществената поръчка представлява и максимално допустимата прогнозна стойност на договора. Прогнозната стойност на обществената поръчка (договора) има ориентировъчен характер за срока на договора и не обвързва Възложителите. Възложителите не се задължават да изразходят цялата посочена прогнозна стойност, като ще заплащат единствено действително доставените количества електрическа енергия и дължимите съгласно договора суми. Общата максимално допустима прогнозна стойност на обществената поръчка за целия срок на изпълнение на договора (включително за предвидената опция е в размер до 150 722,00 (сто и петдесет хиляди седемстотин двадесет и две евро) евро без ДДС или 180 866,40 евро (сто и осемдесет хиляди осемстотин шестдесет и шест евро и четиридесет евроцента) евро с вкл. ДДС, формирана както следва: 1)Прогнозна стойност за основния 24-месечен срок: до 137 020,00 евро (сто тридесет и седем хиляди и двадесет евро) без ДДС; 2) Допълнителен финансов ресурс, предвиден за реализиране на опцията за допълнителни доставки за срок до 6 (шест) месеца: до 13 702,00 евро (тринадесет хиляди седемстотин и две евро) без ДДС, представляващ 10 % (десет на сто) от прогнозната стойност за основния 24-месечен срок. Изпълнението на поръчката трябва да отговаря на изискванията подробно описани в Раздел II. „Технически спецификации и изисквания към изпълнението на обществената поръчка“.
Варианти:
Описание на опциите: Съгласно чл. 21, ал. 1 от ЗОП, в общата максимално допустима прогнозна стойност е предвидена опция за допълнителни доставки на електрическа енергия за срок до 6 (шест) месеца, която Възложителите имат право, но не и задължение, да реализират, при настъпване на необходимост от продължаване на доставките до сключване и влизане в сила на нов договор със същия предмет. Опцията е предварително предвидена в условията на обществената поръчка и в проекта на договора и се реализира при следните условия: 1. В случай че към момента на изтичане на първоначалния 24-месечен срок за изпълнение на договора, Възложителите не са сключили нов договор след проведена процедура по ЗОП със същия предмет, Възложителите могат да поискат продължаване на изпълнението на доставките за срок до 6 (шест) месеца; 2. Опцията се активира с изрична писмена заявка от Възложителите, направена преди изтичането на първоначалния 24-месечен срок. Активирането на опцията се оформя с допълнително споразумение (анекс) на основание чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП; 3. При реализиране на опцията доставките през удължения срок се извършват при същите условия и по същата ценова методика, договорени за основния срок, включително при същата фиксирана надбавка; 4. При изпълнение на договора през периода на опцията може да бъде използван неизразходваният остатък от прогнозната стойност за основния 24-месечен срок, ако такъв е налице, както и допълнителния финансов ресурс, предвиден за опцията, като общата стойност на всички плащания по договора не може да надвишава 150 722,00 евро без ДДС. 5. Възложителите имат право, но не и задължение да се възползват от предвидената опция, като Изпълнителят няма право да претендира за обезщетение или неустойки, в случай че опцията не бъде реализирана.