674680-2026 - Състезателна процедура
България – Електрическа енергия – Доставка на нетна електрическа енергия за средно и ниско напрежение за потребители от Командване КИПКО
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Доставка на нетна електрическа енергия за средно и ниско напрежение за потребители от Командване КИПКО
Описание: В предмета на поръчката се включва доставка на нетна активна електрическа енергия ниско напрежение за нуждите на Командване КИПКО, осигуряване на услуга по прогнозиране на потреблението, както и изготвяне на графици от координатора на балансиращата група, подаването им, коригиране при необходимост на подадените графици, отговорност за балансиране и всички дейности, свързани с участие в свободния пазар на електрическа енергия на възложителя. Предметът на поръчката включва и администриране на сумите за нормативно определените такси, мрежови услуги и акциз. Същите ще бъдат заплащани от възложителя на изпълнителя. Във връзка с горното с изпълнителя ще бъде сключен договор за комбинирани услуги по смисъла на чл.11, т.10 и при условията на чл.20 от Правила за търговия с ел. енергия (ПТЕЕ). Очакваното потребление на активна електрическа енергия за 12-месечния срок на договора е 10 427 МВтч. Прогнозата за всяка измервателна точка на база потреблението от предходните дванадесет месеца.
Вътрешен идентификатор: 610003
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 09310000 Електрическа енергия
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Варианти:
Описание на опциите: Предвидените възможности за изменение на договора, съгласно чл.116, ал.1, т.1 от ЗОП, са следните: При липса на нов договор със същия предмет, сключен по реда на ЗОП договорът продължава своето действие до сключвана на нов договор, но не повече от 6 (шест) месеца.
674680-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 610003
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: