2. Процедура
Процедура
Заглавие: Доставка и гаранционен сервиз на пикап, оборудван със специализирана пожарогасителна система, съгласно одобрена техническа спецификация
Описание: № Технически характеристики Изисквания на Възложителя Производител, марка и модел на предлагания автомобил: Участникът следва да посочи производител, марка и модел на оферирания автомобил (за базовото шаси и за системата за пожарогасене) І . ТРАНСМИСИЯ НА АВТОМОБИЛА 1 Колесна формула 3 режима на задвижване, избираеми чрез отделен превключвател Задвижване на задни колела -4х2 Задвижване на четири колела 4х4 бързи Задвижване на четири колела 4х4 бавни Блокиране на заден диференциал чрез бутон на таблото Автоматично включващ/изключващ се преден диференциал при превключване от 4х2 към 4х4 и обратно. 2 Скоростна кутия Автоматична или механична, минимум 6 степенна 3 Управление Ляв волан, регулируем поне по височина с хидро/електро усилвател или еквивалент. 4 Джанти Минимум 16 цола. 5 Гуми Автомобилът да се достави със стандартни за модела гуми и допълнително с 4 бр. “All Terrain” гуми, монтирани на допълнителни метални джанти с комплект тасове или на алуминиеви джанти. Размерът на допълнителните гуми да бъде съобразен с предлагания модел автомобил. 6 Окачване Предно – независимо, задно - независимо или с твърд мост. Окачването на автомобила да бъде със здравина, съобразена с предвиденото оборудване в товарния отсек и места за сядане в пътническия отсек, без да редуцира стабилността и пътния просвет на същия. ІІ . ДВИГАТЕЛ НА АВТОМОБИЛА 1 Двигател Дизелов или бензинов двигател с вътрешно горене 2 Обем на двигателя ≥ 2 l 3 Мощност ≥ 100 kW 4 Въртящ момент: ≥ 250 Nm/об.мин. 5 Ниво на отделяне на вредни емисии ≥ ЕВРО 6 (VI) или еквивалентно 6 Комбиниран разход на гориво Максимум 13,0 литра/100 км 7 Брой цилиндри Минимум 4 ІІІ. ШАСИ И ОБОРУДВАНЕ НА АВТОМОБИЛА 1 Тип шаси Автомобил с каросерия тип “пикап”, с двойна кабина (4 врати) и товарен отсек, категория „N” съгласно Закона за движение по пътищата и с повишена проходимост съгласно Приложение II, част А от Директива 2007/46/ЕО. 2 Брой места Минимум 4+1 3 Седалки Предни седалки, регулируеми поне по дължина, а тази на водача и по височина.Да има възможност за ръчното им регулиране. Задни седалки – стандартни за предложения модел. Тапицерията на седалките да бъде от износоустойчива материя, позволяваща лесно почистване и дезинфекциране. Тапицерията да бъде тъмен цвят. 4 Брой врати на пътническия отсек 4 5 Широчина на купето (без огледалата) ≥ 1 750 mm 6 Височина на купето без евентуални допълнителни релси и антена на покрива. ≥ 1 650 mm 7 Междуосие ≥ 2800 mm 8 Разстояние между най-ниската част на предната или задната ос и земната повърхност (пътен просвет) ≥ 200 mm 9 Дължина на купето ≥ 5 100 mm 10 Вместимост на резервоара ≥ 60 литра 11 Полезен товар на товарния отсек ≥ 800 kg 12 Климатична инсталация Автоматична климатична система 13 Отопление Стандартно отопление 13.1 Волан ляв 14. Система за сигурност -Набор от системи за активна и пасивна безопасност -Система за управление на динамичната устойчивост на автомобила -Разпределение на спирачното усилие и спирачен асистент -Активен контрол на сцеплението -Сигнализация за внезапно спиране -Асистент за движение при стръмно спускане -Асистент за потегляне по наклон -Антиблокираща спирачна система -Клетка, предпазваща купето от деформации -Система за намаляне на поднасянето при теглене на ремарке -Стилизирани черни стоманени колела с гуми за всякакъв терен -Дюзи за почистване на фаровете -Резервоар за течност на чистачките ≥4 литра и сензор за нивото -Мигачи, интегрирани в страничните огледала -Подсилено окачване -Система за контрол потъването и изправянето на предницата на автомобила при рязко спиране и потегляне, както и неравности по пътя -Заключване на задната врата на товарното отделение и наличие на твърдо покритие за него. -Блокиране на заден диферинциал -Имобилайзер -Звукови сигнализация за забравени светлини и контактен ключ на таблото -Старт и стоп система на двигателя -Tеглич и лебедка - минимум въздушни възглавници за водача и пътника до него - наличие на триточкови инерционни предпазни колани за всички места - анти-блокираща система; - система за електронно разпределение на спирачното усилие; - Система за подпомагане при паркиране – минимум заден парктроник - Допълнителни защити на долната част на двигателя и на резервоара (прилага се в случай, че същия е позициониран в най-ниската част на автомобила) - защити тип „bullbar” на предната част и тип „степенки“ от двете страни на автомобила 15. Ел. инсталация - Стандартна ел. инсталация за предлагания модел автомобил с напрежение 12V. - Алтернаторът на автомобила да бъде съобразен с консумацията на ел. енергия от отделните модули и акумулаторната/ите батерия/и. IV. ДОПЪЛНИТЕЛНО ОБОРУДВАНЕ НА АВТОМОБИЛА 1 Заключване на вратите на автомобила Централно заключване на пътническия отсек на автомобила с дистанционно управление. 2 Дневни светлини и фарове за мъгла на автомобила Да бъдат стандартно монтирани дневни LED светлини , автоматични халогенни фарове с автоматични дневни светлини, лед фарове за мъгла. 3 Стъкла на автомобила Предното стъкло на автомобила да бъде тонирано (затъмнено) в горната си част с с UV защита, а стъклата на вратите да бъдат с ел. Управление, тонирани с UV защита. Продължава в раздел Описание(BT-24-Lot).
Вътрешен идентификатор: 607927
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 34131000 Камионетки (пикапи)
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Продължение от раздел Описание(BT-24-Procedure): 4 Странични огледала на автомобила Хромирани ел. регулируеми,сгъваеми и отопляеми. 5 Резервна гума на автомобила Пълноразмерна резервна гума с джанта (идентична като основните гуми на автомобила) и комплект инструменти за подмяна на автомобилни гуми, монтирана под товарния отсек 6 Стелки за пода на автомобила Гумени или пластмасови. 7 Цвят на автомобила Металик 8 Комплект за аварийна ситуация на автомобила - Пожарогасител – 2 kg. - Аптечка, съгласно Инструкция № 1 от 20.02.2008 г. за съдържанието на аптечките на моторните превозни средства - Обезопасителен триъгълник - Светлоотразителна жилетка и текстилно въже с товароподемност не по-малка от 5 000 kg и дължина не по-малка от 3 метра, в комплект с куки. 9 Изводи за захранване на допълнителни консуматори на автомобила Не по-малко от два броя изводи за 12V в т.ч. в пътническия салон, 220 V извод в купето . 10 Аудио, комуникации и информационен модул на автомобила Е-Сall Мултифункционален дисплей-борд компютър Мултимедийна система с интегрирани Айпъл кар плей и Андроид Ауто9 цветен сензорен дисплей с висока резолюция Задна цветна камера за подпомагане на паркирането с визуализация на дисплей и насочване Аудиосистема Радио с ФМ/АМ тунер USB порт за свързване на преносими устройства Пълен контрол на iPod i MP3плеър чрез сензорен дисплей Блутут свързаност с мобилни телефони за разговори със свободни ръце, за възпроизвеждане на музика и автоматично сваляне на телефонния указател Достъп до СМС/ имейл чрез Блутут свързан мобилен телефон с достъп до интернет Навигационна система с карта за Европа със сензорен цветен дисплей . Изпълнителят да осигури актуализация на картата за период, не по-кратък от гаранционния срок на автомобила. 11 Гаранции 10 години или минимум 180 000 км пробег Безплатна пътна помощ на територията на Европа Гаранция срещу перфорация от корозия не по-малко от 10 години 12 Мобилна пожарогасителна система с високо налягане - Системата да бъде монтирана на алуминиева платформа, интегрирана в товарния отсек на пикапа с възможност за лесен монтаж и демонтаж. - Платформата да бъде подвижна, с възможност за изтегляне в задната част на автомобила, оборудвана със система за застопоряване. - Мобилната система с високо налягане за гасене с вода се състои от двигател с вътрешно горене, помпа, резервоар за вода, маркуч за високо налягане, навит на макара и струйник. 12.1 Двигател на системата: Четиритактов бензинов двигател с въздушно охлаждане и мощност не по-малко от 5 конски сили с ръчен стартер. 12.2 Помпа за подаване на пожарогасителни вещества Дебит – минимум 10 l/min., Налягане – не по-малко от 100 bar. 12.3 Маркуч за високо налягане - 1 бр. полутвърд маркуч за високо налягане 3/8“ DN 10 с единична дължина не по-малко от 40 метра, оборудван с необходимите съединители тип бърза връзка за свързване към предвидената помпа и струйник. Максимално работно налягане на маркучите не по-малко от 180 bar. - Макара за навиване на предвидения маркуч - 1 брой с дръжка за навиване и заключващо устройство. - 1 брой „пистолетен“ тип струйник - с работно налягане не по-малко от 100 bar, позволяващ подаване на вода и с монтиран съединител (тип бърза връзка) за свързване към предвидения маркуч за високо налягане. Далекобойността на компактната струя на струйника да бъде не по-малко от 10 m. - Към системата следва да се достави допълнителен полутвърд маркуч за високо налягане 3/8“ DN 10 с дължина 25 метра и съединители тип бърза връзка за удължаване на основния маркуч, както и допълнителен 1 брой струйник, идентичен с основния. 12.4 Резервоар за вода - Изработен от устойчиви на корозия материали с обем минимум 300 литра. - Да има монтиран преливник в горната част на резервоара, както и възможност за цялостно източване на водата от отвор с кран; - Да има монтиран съединител с капачка Storz С-52 в горната част на резервоара за неговото напълване. 12.5 Общо тегло на мобилната система (без вода в резервоара) не повече от 300 kg 12.6 Оборудване за запълване на резервоара за вода - Водовземателна стойка (Двупътна, за пожарен подземен хидрант, с номинален диаметър 80 mm, със спирателни кранове и съединители тип "Storz" В (75 mm )) – 1 бр.; - Ключ за подземен хидрант с квадрат 23 mm и 32 mm – 1 бр.; - Ключ “B” за надземен хидрант – 1 бр.; - Променител „Storz В/С” – 1 бр.; - Променител „Storz С/D” – 2 бр.; - Ключ за съединители „Storz А/В/С“ – 1 бр. ; - Ключ за съединители „Storz D“ – 1 бр.; - Шланг Ø25 mm с дължина 20 m, с съединители „Storz D” и работно налягане ≥ 16 bar – 1 бр.; - туба за гориво с обем 5 литра – 1 бр.; - моторна помпа с бензинов двигател за водоснабдяване със следните характеристики: 1. размер на входното и изходното отверстие – 1 цол, както и да бъде с монтиран съединител “Storz D” на изходното отверстие за свързване на предвидения към автомобила шланг Ø25 mm; 2. мощност на двигателя – не по-малко от 1,5 к.с.; 3. тегло на помпата, без смукателна тръба - не повече от 10 kg; 4. дебит на водоснабдяване – не по-малко от 200 l/min 5. да бъде в комплект със спирално армиран смукателен маркуч 1 цол с дължина 4 метра, с монтиран в единия му край месингов смукател с цедка от неръждаема стомана, а в другия край – съединител, предвиден за свързване към помпата. Оборудването да бъде монтирано и/или съхранявано в подходящ шкаф, изработен от алуминиева релефна ламарина, в товарния отсек. При монтиране на шкаф, същия да бъде със заключващ механизъм, с препокриване на капака със страниците за не навлизане на вода, както и да има отвори на дъното за изтичане на вода при почистването му. 13 Лебедка 14 Пожарогасител прахов 6 kg с клас на праха АВС 15 Теглич 16 Прибор за осветяване на работната зона С оглед ограничения брой символи, повече информация, включително изискванията по т.13, 14, 15 и 16 се съдържа в Техническата спецификация, достъпна в профила на купувача на община Тополовград в ЦАИС ЕОП.