750120-2026 - Състезателна процедура
България – Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни водопроводи и канализация – „Реконструкция и удължаване на водопроводната система на с. Згориград, Община Враца”
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Строителство
2. Процедура
Процедура
Заглавие: „Реконструкция и удължаване на водопроводната система на с. Згориград, Община Враца”
Описание: Обект на настоящата обществена поръчка е СТРОИТЕЛСТВО – (изпълнение на строеж) по смисъла на чл.3, ал.1, т.1, буква „б“ от ЗОП с Предмет „Реконструкция и удължаване на водопроводната система на с. Згориград, Община Враца”, като обекта е ЧЕТВЪРТА ГРУПА, ВТОРА КАТЕГОРИЯ строежи и е със следния обхват: Реконструкция и ново изграждане общо L=12 069,85 м водопроводна мрежа със следните технически показатели и съоръжения: DN 63 мм, PEHD – L = 163,73 м; DN 90 мм, PEHD – L = 6809,79 м; DN 110 мм, PEHD – L = 2154,49 м; DN 125 мм, PEHD – L = 2941,84 м; Пожарни хидранти (ПХ) - 80 бр.; Спирателни кранове (СК) – 38 бр.; Въздушник – 11 бр.; Изпускатели – 11 бр.; Затворени спирателни кранове – 1 бр.; Регулатори на налягане – 3 бр.; Помпено – хидрофорна уредба (ПХУ) – 1 бр.; Сградни водопроводни отклонения (СВО) – 663 бр.; Преминаване на водосток – 10 бр.; Преминаване на подземен колектор – 1 бр.; Преминаване по мост над река – 7 бр., така и за обекта, ще се изпълняват следните конкретни дейности: Основни дейности на етап строителство: 1. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №1 – Организиране и изпълнение на подготвителни работи преди откриване на строителната площадка; 2. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №2 – Организиране и изпълнение на подготвителни работи след откриване на строителната площадка; 3. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №3 – Организиране и изпълнение на СМР и всякакви други съпътстващи и свързани дейности, необходими за изпълнение на предмета на поръчката, в съответствие с нормативните изисквания, инвестиционния проект, техническите спецификации; 4. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №4 – Организиране и изпълнение на доставка и складиране на материали, продукти, инструментариум и техника; 5. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №5 – Организиране и изпълнение на дейностите по събиране, транспортиране, обезвреждане и оползотворяване на строителните и другите отпадъци, възникнали в резултат на изпълнение на дейностите на обекта; 6. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №6 – Организиране и изпълнение на дейностите необходими за създаване и осигуряване на безопасни и здравословни условия на труд и противопожарна безопасност на обекта; 7. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №7 – Организиране и изпълнение на дейностите необходими за създаване и осигуряване на нужните условия за недопускане и/или минимизиране на екологично замърсяване на въздух, вода, почва от изпълнение на дейностите на обекта; 8. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №8 – Организиране и съставяне на актове/протоколи от етапа на откриване на строителната площадка до уведомяване на възложителя за готовността за предаване на обекта; 9. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №9 – Организиране и отстраняване на недостатъци, пропуски, частично или лошо неизпълнение, установени в хода на изпълнение на дейностите на обекта; 10. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №10 – Организиране и изпълнение на необходимите изпитвания и изследвания на обекта; 11. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №11 – Организиране и уведомяване на възложителя за готовността за предаване на обекта; 12. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №12 – Организиране и отстраняване на недостатъците и дефекти на етап приемане на обекта; 13. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №13 – Организиране и подпомагане на Възложителя в периода от предаване на обекта до приемане на обекта; 14. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №14– Организиране и подпомагане на Възложителя в периода от приемане на обекта до въвеждането му в експлоатация; 15. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №15 – Организиране и администриране на договора в рамките на задълженията и отговорностите на етап изпълнение на обекта; Основни дейности на етап гаранционно поддържане: 16. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №16 – Организиране и изпълнение на Гаранционно поддържане за осигуряване нормалното функциониране и ползване на обекта, чрез отстраняване на възникнали скрити дефекти в гаранционния срок; 17. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №17 – Организиране и изпълнение на дейностите необходими за създаване и осигуряване на безопасни и здравословни условия на труд и противопожарна безопасност на обекта при отстраняване на дефекти в гаранционния срок; 18. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №18 – Организиране и изпълнение на дейностите необходими за създаване и осигуряване на нужните условия за недопускане и/или минимизиране на екологично замърсяване на въздух, вода, почва от изпълнение на дейностите на обекта при отстраняване на дефекти в гаранционния срок; 19. ОСНОВНА ДЕЙНОСТ №19 – Организиране и администриране на договора в рамките на задълженията и отговорностите на изпълнителя при отстраняване на дефекти в гаранционния срок; Всички основни дейности №1 до №2 включително и от №4 до №19 включително, като необходими дейности и всички необходими разходи за тяхното изпълнение, ще бъдат предвидени в единичните цени на основна дейностите №3, които са отразени в списък с артикули от Ценовото предложение. Изпълнението е разделено на Два основни етапа, а именно ПЪРВИ ЕТАП – „Строителство“ с обхват от основна дейност №1 до №15 включително до въвеждане на обекта в експлоатация и ВТОРИ ЕТАП – „Гаранционно поддържане“ с обхват от основна дейност №16 до №19 включително до изтичане и на най-дългия минимален гаранционен срок от всички минимални гаранционни срокове на изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти.
Вътрешен идентификатор: 594138
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45231300 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни водопроводи и канализация
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001