751363-2026 - Състезателна процедура
България – Електрическа енергия – Избор на доставчик на нетна активна електрическа енергия и координатор на стандартна балансираща група за „Многопрофилна болница за активно лечение - Червен бряг“ ЕООД
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Избор на доставчик на нетна активна електрическа енергия и координатор на стандартна балансираща група за „Многопрофилна болница за активно лечение - Червен бряг“ ЕООД
Описание: Предметът на настоящата обществена поръчка е доставка на нетна активна електрическа енергия за нуждите на Възложителя, съгласно условията на настоящата документация и Техническата спецификация- Приложение № 1 от лицензиран доставчик на електрическа енергия и координатор на стандартна балансираща група, който да доставя нетна активна електрическа енергия, с пълно администриране на информационния поток с ЕСО и поемане на разходите за небаланси. Срокът на договора е 12 календарни месеца, считано от датата на регистрация на първия график на доставка на електроенергия, като е предвидена възможност за подновяване с до една година, съгласно чл. 21, ал. 1 от ЗОП, във връзка с чл. 6 от ППЗОП, в случай че към датата на изтичане на сроковете на договора не е завършила нова процедура за избор на Изпълнител за доставка на електрическа енергия. Общото прогнозно количество за доставка на нетна активна електрическа енергия за обектите на Възложителя за срок от една година е ≈ 400 MWh, а с включената опция за подновяване на доставката с до една година (или общо за две години) е ≈ 800 MWh. Прогнозната стойност на доставката на нетна активна електрическа енергия за срока на договора е до до 156 130,00 евро без включен ДДС с вкл. дължимите суми за мрежови услуги (достъп до електропреносната и електроразпределителната мрежа и пренос на електрическа енергия през тях), нормативно определената цена за „задължения към обществото” и дължимия акциз. В размера на прогнозната стойност на поръчката е включено и възможното еднократно подновяване на договора за срок от една година, съгласно чл. 21, ал. 1 от ЗОП, във връзка с чл. 6 от ППЗОП, в случай че към датата на изтичане на срока на договора не е завършила нова процедура за избор на Изпълнител за доставка на електрическа енергия. Прогнозна стойност на опцията за подновяване на доставката за една година: 51 130,00 евро (петдесет и една хиляди сто и тридесет евро) без включен ДДС. Крайната предлагана цена се сформира от среднопретеглена месечна цена за 1 MWh, съгласно Българската независима енергийна борса на пазарен сегмент „Ден напред" + цена за фиксирана надбавка, към среднопретеглена месечна цена за 1 MWh, без включен ДДС. Под среднопретеглената месечна цена за доставка на 1 MWh се има предвид сбора от почасовата цена на „Българска независима Енергийна Борса“ ЕАД (БНЕБ), определена на пазарен сегмент „ден напред”, изчислена за всеки час на база измерено количество енергия на Възложителя. Възложителят няма да заплаща такса за участие в балансиращата група. В случай на регистрирани небаланси (излишък или недостиг) в стандартната балансираща група, същите са за сметка на Изпълнителя.
Вътрешен идентификатор: 615819
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Открита процедура по чл. 18, ал. 1, т. 1, във вр. с чл. 20, ал. 1, т. 1, б. „б“ от ЗОП.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 09310000 Електрическа енергия
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Предметът на настоящата обществена поръчка е доставка на нетна активна електрическа енергия за нуждите на Възложителя, съгласно условията на настоящата документация и Техническата спецификация- Приложение № 1 от лицензиран доставчик на електрическа енергия и координатор на стандартна балансираща група, който да доставя нетна активна електрическа енергия, с пълно администриране на информационния поток с ЕСО и поемане на разходите за небаланси. Срокът на договора е 12 календарни месеца, считано от датата на регистрация на първия график на доставка на електроенергия, като е предвидена възможност за подновяване с до една година, съгласно чл. 21, ал. 1 от ЗОП, във връзка с чл. 6 от ППЗОП, в случай че към датата на изтичане на сроковете на договора не е завършила нова процедура за избор на Изпълнител за доставка на електрическа енергия. Общото прогнозно количество за доставка на нетна активна електрическа енергия за обектите на Възложителя за срок от една година е ≈ 400 MWh, а с включената опция за подновяване на доставката с до една година (или общо за две години) е ≈ 800 MWh. Прогнозната стойност на доставката на нетна активна електрическа енергия за срока на договора е до 156 130,00 евро без включен ДДС с вкл. дължимите суми за мрежови услуги (достъп до електропреносната и електроразпределителната мрежа и пренос на електрическа енергия през тях), нормативно определената цена за „задължения към обществото” и дължимия акциз. В размера на прогнозната стойност на поръчката е включено и възможното еднократно подновяване на договора за срок от една година, съгласно чл. 21, ал. 1 от ЗОП, във връзка с чл. 6 от ППЗОП, в случай че към датата на изтичане на срока на договора не е завършила нова процедура за избор на Изпълнител за доставка на електрическа енергия. Прогнозна стойност на опцията за подновяване на доставката за една година: 51 130,00 евро (петдесет и една хиляди сто и тридесет евро) без включен ДДС. Крайната предлагана цена се сформира от среднопретеглена месечна цена за 1 MWh, съгласно Българската независима енергийна борса на пазарен сегмент „Ден напред" + цена за фиксирана надбавка, към среднопретеглена месечна цена за 1 MWh, без включен ДДС. Под среднопретеглената месечна цена за доставка на 1 MWh се има предвид сбора от почасовата цена на „Българска независима Енергийна Борса“ ЕАД (БНЕБ), определена на пазарен сегмент „ден напред”, изчислена за всеки час на база измерено количество енергия на Възложителя. Възложителят няма да заплаща такса за участие в балансиращата група. В случай на регистрирани небаланси (излишък или недостиг) в стандартната балансираща група, същите са за сметка на Изпълнителя.
Варианти:
Описание на опциите: Възложителят предвижда опция за подновяване на доставката на електроенергия с до една година, както и за добавяне на допълнителни обекти, които не са изрично упоменати в договора, за които Изпълнителят се задължава също да доставя нетна електрическа енергия, в сроковете, при цената и допълнителните условия на договора. Присъединяването на допълнителни нови обекти в рамките на срока на действие на договора е възможно за нови обекти на Възложителя, за които след изтичане на срока за изменение на документацията за обществената поръчка и преди изтичане на срока на действие на договора за възлагане на обществената поръчка, е възникнала необходимост от присъединяването им, които не е могло да бъдат включени в предмета на настоящата поръчка, поради непредвидени обстоятелства и добавянето им се налага за избягване на значителни затруднения по отношение на нормалното снабдяване с електрическа енергия на обектите, включително дължащи се на икономически и/или технически причини. В случай на промяна на цената за „задължение към обществото“, таксите, добавките, вноски и данъци към цената на електрическата енергия; въвеждане на нови задължения и/или компоненти към цената на производител и/или търговец, поставена от КЕВР, и/или от друг компетентен орган, както и при промяна в законодателството, свързано с тези въпроси, страните по договора за възлагане на обществената поръчка са задължени да спазят промените, като новите задължения и/или компоненти ще бъдат добавени автоматично към цената от датата на влизане в сила на промяната.