754903-2026 - Състезателна процедура
България – Софтуерни пакети за защита на данни – „Доставка, внедряване и гаранционна поддръжка на комплексно решение от системи за киберсигурност и защита на информационната инфраструктура на БНР“
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки - Услуги
2. Процедура
Процедура
Заглавие: „Доставка, внедряване и гаранционна поддръжка на комплексно решение от системи за киберсигурност и защита на информационната инфраструктура на БНР“
Описание: Предметът на обществената поръчка: обхваща доставка, инсталиране и интеграция в информационната система на БНР на съвременни системи, решения и софтуери в областта на информационната сигурност, съпътстващо хардуерно оборудване, необходимо за използване в системите, свързване на отделните компоненти и въвеждане в експлоатация на интегрирана модулна платформа за създаване на оперативен център за киберсигурност на Българското национално радио, както и обучение на персонала и гаранционна поддръжка на системата. Оперативният център за киберсигурност е предназначен за осигуряване на висока степен на защита от посегателства към мрежата на БНР и крайните точки (сървъри и работни станции). Интегрираната платформа следва да включва следните хардуерни и софтуерни компоненти: -Централизирана платформа за събиране, анализ и корелация на информацията (SOC); -Мрежови защитни стени от ново поколение; -Система за откриване и реакция на заплахи посредством анализ на мрежовия трафик; -Система защита на идентичности; -Система за управление на привилегирования достъп; - Система за контрол на достъп; -Система за Корпоративен Браузър с цел защитена работа с web, облачни и AI услуги; -Система за управление на уязвимостите; - Система за защита на електронна поща; -Система за киберустойчивост, архивиране и възстановяване; -Платформа за разузнавателна информация за киберзаплахи; -Съпътстващо хардуерно оборудване, необходимо за използване в системите: 1200 бр. хардуерни устройства (токени) за устойчива многофактурна автентикация; 8 броя специализирани физически устройства за системата за анализ на мрежовия трафик; 5 бр. специализирани операторски работни станции. Към момента на откриване на настоящата обществена поръчка не е осигурено финансиране. В тази връзка процедурата се открива при условията на чл. 114 от ЗОП. Изпълнението на договора започва само след осигуряване на финансов ресурс от страна на Възложителя и отправяне на изрично писмено уведомление до Изпълнителя. Общият срок за изпълнение на дейностите от предмета на поръчката (доставка, инсталиране, интеграция и обучение) е до 10 (десет) месеца. Срокът започва да тече след осигуряване от Възложителя на финансов ресурс и предоставяне на писмено уведомление по реда на чл. 114 от ЗОП. Дейностите по договора се осъществяват последователно в следните етапи: Етап 1 (Доставка): Срокът за доставка на хардуерното оборудване и софтуерните лицензи е не повече от 3 (три) месеца, считано от датата на потвърждение от Възложителя за осигурено финансиране за тази обществена поръчка и представена гаранция за изпълнение от Изпълнителя. Етап 2 (Инсталация и интеграция): Срокът за изпълнение на услугите по инсталация и интеграция е не повече от 6 (шест) месеца, считано от датата на подписване на двустранен приемо-предавателен протокол за доставка на хардуерното оборудване и софтуера. Етап 3 (обучение на администратори и потребители: Срокът за изпълнение на дейностите по обучение е не повече от 1 (един) месец, считано от датата на подписване на приемо-предавателен протокол за инсталация и интеграция. Срокът на гаранционната поддръжката е не по-кратък от 36 (тридесет и шест) месеца, считано от датата на подписване на окончателен приемо-предавателен протокол за въвеждането в експлоатация на интегрираната модулна платформа за създаване на оперативен център за киберсигурност в нейната цялост. ​​​​​​​Тази обществена поръчка се провежда при условията на чл. 114 от ЗОП. В тази връзка и на основание чл. 114, ал. 1 от ЗОП, договорът за възлагане на изпълнението на обществената поръчка ще се счита за възложен под отлагателно условие – с клауза за отложено изпълнение, което ще се осъществи само при осигурено финансиране. ​​​​​​​
Вътрешен идентификатор: 612608
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Допълнителен характер на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 48732000 Софтуерни пакети за защита на данни
Допълнителна класификация (cpv): 32420000 Мрежово оборудване, 79632000 Услуги, свързани с обучение на персонала, 72250000 Услуги по поддържане на системи и оказване на помощ
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001