756361-2026 - Състезателна процедура
България – Услуги по отстраняване на графити – Почистване, защита и консервация на фасадите и външните повърхности на сградите на СУ „Св. Константин-Кирил Философ“ – Пловдив
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Почистване, защита и консервация на фасадите и външните повърхности на сградите на СУ „Св. Константин-Кирил Философ“ – Пловдив
Описание: Предмет на поръчката е периодично предоставяне, по възлагателни писма на възложителя, на услуги по външните повърхности на целия сграден фонд на СУ „Св. Константин-Кирил Философ“ – Пловдив, включително сградите на ул. „Чорлу“: 1. подготовка на повърхности за обработка и отстраняване на наслоявания; 2. почистване на графити; 3. защита от графити, лепила, плакати и стикери; 4. хидрофобизация; 5. консервация. Услугите се възлагат в срок от 24 месеца от сключването на договора или до изчерпване на максималната му стойност от 150 000 евро без ДДС, без задължение на възложителя за възлагане на определен обем, и се заплащат по единични цени за квадратен метър за всяка дейност след приемане с приемо-предавателен протокол. Изискванията към изпълнението и препаратите са определени в Техническата спецификация. Поръчката се възлага по критерия „най-ниска цена“ при обърнат ред по чл. 104, ал. 2 от ЗОП.
Вътрешен идентификатор: 615473
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: 1. Ред на разглеждане. На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП оценката на техническите и ценовите предложения ще се извърши преди провеждането на предварителния подбор. Ценовите предложения се отварят заедно с останалите документи. Проверката за основания за отстраняване и съответствие с критериите за подбор се извършва по реда на чл. 61 от ППЗОП за участниците в низходящ ред на класирането до установяване на съответствие при двама участници. 2. Стойност и цени. Прогнозната стойност от 150 000 евро без ДДС е максималната стойност на договора; услугите се възлагат периодично с възлагателни писма за срок от 24 месеца или до изчерпването ѝ, без задължение на възложителя за възлагане на определен обем. Предложенията са единични цени в евро без ДДС за квадратен метър по всяка от петте дейности. Максимално допустимите единични цени са: 12,00 евро/м² за подготовка на повърхности, 20,45 евро/м² за почистване на графити, 81,81 евро/м² за защита от графити, лепила, плакати и стикери, 50,00 евро/м² за хидрофобизация и 45,00 евро/м² за консервация; оферта с единична цена над максималната се отстранява на основание чл. 107, т. 2, б. „а“ от ЗОП. 3. Необичайно благоприятни оферти. На основание чл. 72, ал. 1, т. 2 от ЗОП възложителят определя като база за сравнение посочените в т. 2 референтни единични цени по дейности, определени съгласно плащанията му за идентични или сходни услуги през последните 12 месеца. Обосновка се изисква за всяка единична цена, която е с повече от 20 на сто по-благоприятна от референтната цена за същата дейност (при една или две оферти) или от средната стойност на единичните цени за същата дейност в останалите оценявани оферти (при три или повече оферти), по реда на Методиката за оценка на офертите. 4. Гаранции и плащане. Определеният изпълнител представя при сключването на договора гаранция за изпълнение в размер на 3 % (три на сто) от максималната стойност на договора без ДДС, т.е. 4 500 евро, в една от формите по чл. 111, ал. 5 от ЗОП по свой избор – парична сума, банкова гаранция или застраховка. Условията за задържане и освобождаване са в проекта на договор. Гаранция за участие и авансово плащане не се предвиждат. Всяка приета услуга се заплаща в срок до 30 дни след приемо-предавателен протокол без забележки и фактура. 5. Основания за отстраняване. Отстранява се участник, за когото е налице обстоятелство по чл. 54, ал. 1, т. 1 – 7 от ЗОП, както и участник, за когото се прилагат забраните по чл. 3, т. 8 от ЗИФОДРЮПДРКЛТДС (освен при изключенията по чл. 4), по чл. 91 от ЗПКЛЗПД и по чл. 5к, параграф 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014; свързани лица по § 2, т. 45 от ДР на ЗОП не могат да бъдат самостоятелни участници. Основанията по чл. 55, ал. 1 от ЗОП не се прилагат. Участник, чието техническо или ценово предложение не отговаря на условията в документацията, се отстранява на основание чл. 107, т. 2, б. „а“ от ЗОП. 6. Оферта. Офертата се подава електронно чрез ЦАИС ЕОП и съдържа ЕЕДОП, техническо предложение по Образец № 1 с документите за предложените препарати по Раздел IV от Техническата спецификация, ценово предложение по Образец № 2 и декларация по чл. 5к от Регламент (ЕС) № 833/2014 по Образец № 3. Варианти не се допускат. Срокът на валидност на офертите е 6 месеца от крайния срок за получаването им. Мостри не са част от офертата; комисията може при условията на документацията да изиска мостра от предложен препарат единствено за проверка на идентичността му с офертата. 7. Обособени позиции. Поръчката не е разделена на обособени позиции по мотивите, изложени в Указанията за участие (чл. 46, ал. 1 от ЗОП). 8. Сключване на договор. Договорът се сключва при условията на чл. 112 от ЗОП с представяне на документите по чл. 58 от ЗОП и за съответствие с критериите за подбор, гаранцията за изпълнение и актуална декларация по чл. 5к от Регламент (ЕС) № 833/2014; обединение без юридическа личност представя и документ за регистрация по БУЛСТАТ. Договорът влиза в сила от подписването му и остава в сила до изтичането на гаранционния срок за последната приета услуга. 9. Документация и разяснения. Пълната документация е публикувана в електронната преписка на поръчката в ЦАИС ЕОП с неограничен, пълен, безплатен и пряк достъп. Разяснения се искат чрез ЦАИС ЕОП до 10 дни преди изтичането на срока за получаване на оферти..
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90690000 Услуги по отстраняване на графити
Допълнителна класификация (cpv): 45452000 Работи по външно почистване на сгради
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001