761959-2026 - Състезателна процедура
България – Софтуерни пакети за защита – „Осигуряване на решения за защита и инспектиране на DNS трафика по две обособени позиции”
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки - Услуги
2. Процедура
Процедура
Заглавие: „Осигуряване на решения за защита и инспектиране на DNS трафика по две обособени позиции”
Описание: Предметът на обществената поръчка е осигуряване на решения за защита и инспектиране на DNS трафика по две обособени позиции, както следва: 1. Обособена позиция № 1: „Решение за защита и инспекция на DNS трафика за нуждите на Агенция по геодезия, картография и кадастър (АГКК)“; 2. Обособена позиция № 2: „Решение за защита и инспектиране на DNS трафика за нуждите на Агенция по вписванията (АВ)“. Изискванията на Възложителя са подробно описани в Техническите спецификации по всяка обособена позиция.
Вътрешен идентификатор: 615135
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Допълнителен характер на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 48730000 Софтуерни пакети за защита
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: „Решение за защита и инспекция на DNS трафика за нуждите на Агенция по геодезия, картография и кадастър (АГКК)“
Описание: В предмета на обособената позиция се включва осигуряване на решение за защита и инспекция на DNS трафика за нуждите на Агенция по геодезия, картография и кадастър (АГКК), включително поддръжка от производителя за срок от 36 месеца. В случай че не е производител, участникът следва да е надлежно оторизиран от производителя или негов официален представител за правото на разпространение/доставка на предлаганите продукти на територията на Република България; *** Поставеното изискване за оторизация на етап подаване на оферти, се обосновава от предмета на поръчката и представлява гаранция за нейното своевременно и качествено изпълнение. В случай, че бъде избран изпълнител, на когото му бъде отказана оторизация от производителя, това може да доведе до забавяне на изпълнението на обществената поръчка, както и до нейното прекратяване. Според заключенията на Върховния административен съд, изискването за оторизация само по себе си не е ограничително, доколкото е гаранция за качество и надеждност на извършваната дейност. В обичайната търговска практика оторизацията става въз основа на договор, който може да бъде директно с производителя или с друг икономически субект, упълномощен да оторизира от името на производителя‘‘. (Решение № 10859 от27.10.2021 г. на ВАС по адм. д. № 6546/2021 г. VIIо.). В документацията условието за оторизация е поставено разширително, т. е. не е ограничено единствено до производителя, но и всеки негов официален представител. Изисква се обща оторизация, а не за конкретна процедура и е предоставена възможност за всеки заинтересован участник – партньор, независимо дали е българско или чуждестранно лице, да подаде оферта, като е предоставена възможност за доказване на горепосоченото обстоятелство, както с оторизационно писмо, така и с всеки друг еквивалентен документ, който удостоверява съответствието с поставеното изискване. *** Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ по обособената позиция – Приложение № 1.1.
Вътрешен идентификатор: 615142
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: „Решение за защита и инспектиране на DNS трафика за нуждите на Агенция по вписванията (АВ)“
Описание: В предмета на обособената позиция се включва осигуряване на решение за защита и инспекция на DNS трафика за нуждите на Агенция по вписванията (АВ), включително поддръжка от производителя за срок от 36 месеца. В случай че не е производител, участникът следва да е надлежно оторизиран от производителя или негов официален представител за правото на разпространение/доставка на предлаганите продукти на територията на Република България; *** Поставеното изискване за оторизация на етап подаване на оферти, се обосновава от предмета на поръчката и представлява гаранция за нейното своевременно и качествено изпълнение. В случай, че бъде избран изпълнител, на когото му бъде отказана оторизация от производителя, това може да доведе до забавяне на изпълнението на обществената поръчка, както и до нейното прекратяване. Според заключенията на Върховния административен съд, изискването за оторизация само по себе си не е ограничително, доколкото е гаранция за качество и надеждност на извършваната дейност. В обичайната търговска практика оторизацията става въз основа на договор, който може да бъде директно с производителя или с друг икономически субект, упълномощен да оторизира от името на производителя‘‘. (Решение № 10859 от27.10.2021 г. на ВАС по адм. д. № 6546/2021 г. VIIо.). В документацията условието за оторизация е поставено разширително, т. е. не е ограничено единствено до производителя, но и всеки негов официален представител. Изисква се обща оторизация, а не за конкретна процедура и е предоставена възможност за всеки заинтересован участник – партньор, независимо дали е българско или чуждестранно лице, да подаде оферта, като е предоставена възможност за доказване на горепосоченото обстоятелство, както с оторизационно писмо, така и с всеки друг еквивалентен документ, който удостоверява съответствието с поставеното изискване. *** Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ по обособената позиция – Приложение № 1.2.
Вътрешен идентификатор: 615146