764742-2026 - Състезателна процедура
България – Медицински консумативи – Доставка на медицински изделия/консумативи за нуждите на Клиника по Неврохирургия, Клиника по Обща патология, Клиника по Детска ортопедия и травматология, Клинична лаборатория и други клиники и отделения при УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Доставка на медицински изделия/консумативи за нуждите на Клиника по Неврохирургия, Клиника по Обща патология, Клиника по Детска ортопедия и травматология, Клинична лаборатория и други клиники и отделения при УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД
Описание: Предметът на обществената поръчка включва доставка на различни видове медицински изделия/консумативи за нуждите на Клинична лаборатория. Поръчката е разделена на 22 (двадесет и две) обособени позиции, подробно посочени и описани в Техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация за участие. Обособените позиции съдържат в себе си самостоятелни номенклатури. Обособени позиции № 1÷8 ще се възложат чрез открита процедура през ЦАИС ЕОП. Изисква се за комплексност за участие по всяка Обособена позиция. Участниците оферират всички номенклатури, включени в обособената позиция, по която участват. Срокът на изпълнение на обществената поръчка е 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на подписване на договора. Срокът на валидност на офертите е 6 месеца. При разглеждане на офертите назначената комисия ще приложи т.нар. "обърнат ред", на основание чл. 104, ал. 2 ЗОП, във връзка с чл. 61 от ППЗОП, оценката на техническите и ценовите предложения на участниците ще се извърши преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор. Съгласно чл. 21, ал. 6 ЗОП Възложителят има право да възлага обособени позиции реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условие, че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 79998,77 евро за доставки и услуги и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин не надхвърля 20% от общата прогнозна стойност на поръчката. Във връзка с горното: Обособена позиция 9 – Синтетични костни заместители за реконструкция на костни дефекти (остеокондуктивни и остеоиндуктивни) - гранули и паста – чиято прогнозна стойност е 37 250,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 3, т. 2 от ЗОП – чрез събиране на оферти с обява. Обособена позиция 10 – Реактиви и консумативи за автоматичен хематологичен анализатор Mindray BC 6000 – чиято прогнозна стойност е 27 919,65 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 3, т. 2 от ЗОП – чрез събиране на оферти с обява. Обособена позиция 11 – Пликове- фолио предназначени за стерилизация – чиято прогнозна стойност е 26 006,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 3 т. 2 от ЗОП – чрез събиране на оферти с обява. Обособена позиция 12 – Консумативи за Кръвно-Газов и електролитен анализатор GEM PREMIER 3500 – чиято прогнозна стойност е 15 900,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 13 – Индивидуални лъчезащитни средства – чиято прогнозна стойност е 12 000,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 14 – Реактиви и консумативи за автоматично определяне на СУЕ за апарат CUBE 30 TOUCH на DIESSE – чиято прогнозна стойност е 11 508,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 15 – Китове за имунодиагностика на туберколозна инфекция чрез клетъчно култивиране и ELISA метод – чиято прогнозна стойност е 9 993,40 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 16 – Специализирана инфузионна помпа за ентерално хранене – чиято прогнозна стойност е 6 000,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 17 – Реактиви и консумативи , съвместими с биохимичен анализатор А15 Bio- systems – чиято прогнозна стойност е 4 724,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 18 – Ролки за автоматично обуване на калцуни – чиято прогнозна стойност е 3 679,68 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 19 – Светловоден кабел за ендоскопска система Aesculap – чиято прогнозна стойност е 2 976,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 20 – Кювети съвместими с апарат HEMOCHRON Signature Elite – чиято прогнозна стойност е 1 920,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 21 – Тест за проникване на парата в инструменти с лумени Helix– чиято прогнозна стойност е 1 375,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 22 – Кабел с 3 конектора тип "крокодил" за ЕМГ изследване – чиято прогнозна стойност е 390,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Общата стойност на Обособени позиции № 9÷22, които ще бъдат възложени съгласно чл. 21, ал. 6 ЗОП по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях представляват 8,25 % от общата прогнозна стойност на поръчката която ще се възложи чрез открита процедура през ЦАИС ЕОП.
Вътрешен идентификатор: 616205
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Предметът на обществената поръчка включва доставка на различни видове медицински изделия/консумативи за нуждите на Клинична лаборатория. Поръчката е разделена на 22 (двадесет и две) обособени позиции, подробно посочени и описани в Техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация за участие. Обособените позиции съдържат в себе си самостоятелни номенклатури. Обособени позиции № 1÷8 ще се възложат чрез открита процедура през ЦАИС ЕОП. Изисква се за комплексност за участие по всяка Обособена позиция. Участниците оферират всички номенклатури, включени в обособената позиция, по която участват. Срокът на изпълнение на обществената поръчка е 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на подписване на договора. Срокът на валидност на офертите е 6 месеца. При разглеждане на офертите назначената комисия ще приложи т.нар. "обърнат ред", на основание чл. 104, ал. 2 ЗОП, във връзка с чл. 61 от ППЗОП, оценката на техническите и ценовите предложения на участниците ще се извърши преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор. Съгласно чл. 21, ал. 6 ЗОП Възложителят има право да възлага обособени позиции реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условие, че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 79998,77 евро за доставки и услуги и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин не надхвърля 20% от общата прогнозна стойност на поръчката. Във връзка с горното: Обособена позиция 9 – Синтетични костни заместители за реконструкция на костни дефекти (остеокондуктивни и остеоиндуктивни) - гранули и паста – чиято прогнозна стойност е 37 250,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 3, т. 2 от ЗОП – чрез събиране на оферти с обява. Обособена позиция 10 – Реактиви и консумативи за автоматичен хематологичен анализатор Mindray BC 6000 – чиято прогнозна стойност е 27 919,65 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 3, т. 2 от ЗОП – чрез събиране на оферти с обява. Обособена позиция 11 – Пликове- фолио предназначени за стерилизация – чиято прогнозна стойност е 26 006,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 3 т. 2 от ЗОП – чрез събиране на оферти с обява. Обособена позиция 12 – Консумативи за Кръвно-Газов и електролитен анализатор GEM PREMIER 3500 – чиято прогнозна стойност е 15 900,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 13 – Индивидуални лъчезащитни средства – чиято прогнозна стойност е 12 000,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 14 – Реактиви и консумативи за автоматично определяне на СУЕ за апарат CUBE 30 TOUCH на DIESSE – чиято прогнозна стойност е 11 508,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 15 – Китове за имунодиагностика на туберколозна инфекция чрез клетъчно култивиране и ELISA метод – чиято прогнозна стойност е 9 993,40 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 16 – Специализирана инфузионна помпа за ентерално хранене – чиято прогнозна стойност е 6 000,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 17 – Реактиви и консумативи , съвместими с биохимичен анализатор А15 Bio- systems – чиято прогнозна стойност е 4 724,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 18 – Ролки за автоматично обуване на калцуни – чиято прогнозна стойност е 3 679,68 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 19 – Светловоден кабел за ендоскопска система Aesculap – чиято прогнозна стойност е 2 976,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 20 – Кювети съвместими с апарат HEMOCHRON Signature Elite – чиято прогнозна стойност е 1 920,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 21 – Тест за проникване на парата в инструменти с лумени Helix– чиято прогнозна стойност е 1 375,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция 22 – Кабел с 3 конектора тип "крокодил" за ЕМГ изследване – чиято прогнозна стойност е 390,00 евро без ДДС ще бъде възложена по реда на чл. 20, ал. 4 т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Общата стойност на Обособени позиции № 9÷22, които ще бъдат възложени съгласно чл. 21, ал. 6 ЗОП по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях представляват 8,25 % от общата прогнозна стойност на поръчката която ще се възложи чрез открита процедура през ЦАИС ЕОП.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33140000 Медицински консумативи
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Универсални реактиви за имунохистохимично изследване за клиника Обща Клинична патология
Описание: Периодична доставка на „Универсални реактиви за имунохистохимично изследване за клиника Обща Клинична патология“ ​​​​​​​. В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 524 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор: 616220
Варианти:
Описание на опциите: При липса на нов договор със същият предмет, сключен по реда на ЗОП и вслучай, че за срока на действие на договора не е достигната стойността на същия, Възложителят си запазва правото, при необходимост от продължаване на доставките, да удължи срока до 6 (шест) месеца на сключения договор в рамките на първоначалната стойност. Срокът на договора може да бъде удължен до 6 (шест) месеца, считано от датата на сключването на допълнително споразумение или до достигане на неусвоения финансов ресурс, т.е. до достигане стойността на договора, в зависимост от това кое от двете събития настъпи по-рано.
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Изделия за мозъчно-съдови заболявания
Описание: Периодична доставка на „Изделия за мозъчно-съдови заболявания“ . В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 418 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор: 616308
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Импланти за заключваща интрамедуларна остеосинтеза при деца
Описание: Периодична доставка на „Импланти за заключваща интрамедуларна остеосинтеза при деца“ . В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 590 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор: 616313
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Импланти за остеосинтеза на ръка и ходило в детска възраст
Описание: Периодична доставка на „Импланти за остеосинтеза на ръка и ходило в детска възраст“ . В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 349 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор: 616315
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Реактиви и консумативи за автоматичен хематологичен анализатор Mindray BC 760 CS
Описание: Периодична доставка на „Реактиви и консумативи за автоматичен хематологичен анализатор Mindray BC 760 CS“ . В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 1504 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор: 616317
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: Реактиви, химикали, бои, оцветителни китове, лабораторни консумативи и пособия за обща и клинична патология
Описание: Периодична доставка на „Реактиви, химикали, бои, оцветителни китове, лабораторни консумативи и пособия за обща и клинична патология“ . В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 130305 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор: 616318
Обособена позиция: LOT-0007
Заглавие: Тестове за контрол на стерилизацията и фолио с индикатор за пара, формалдехид и ЕО
Описание: Периодична доставка на „Тестове за контрол на стерилизацията и фолио с индикатор за пара, формалдехид и ЕО“ . В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 14415 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор: 616320
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: Опаковъчни материали предназначени за стерилизация
Описание: Периодична доставка на „Опаковъчни материали предназначени за стерилизация“ . В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 145500 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор: 616322
764742-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 616205
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 616220
Options:
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 616308
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 616313
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 616315
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 616317
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 616318
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 616320
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 616322