2. Řízení
Řízení
Název: Προμήθεια και επισκευή ελαστικών και προμήθεια συσσωρευτών για τα οχήματα και μηχανήματα έργου του Φο.Δ.Σ.Α. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΑΕ στην ΠΕ Δυτικής Θεσσαλίας, περιόδου 2026 (ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 478072)
Popis: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια, τοποθέτηση και ζυγοστάθμιση καινούριων ελαστικών για τα οχήματα και μηχανήματα έργου που εξυπηρετούν τις ανάγκες του Φορέα Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων Περιφέρειας Θεσσαλίας Α.Ε., των σχετικών υπηρεσιών επισκευής και συντήρησης του συνόλου των ελαστικών αυτών (παλαιών και νέων), εφόσον παραστεί ανάγκη καθώς και η προμήθεια συσσωρευτών προς άμεση αντικατάσταση όσων εκ των οχημάτων και μηχανημάτων έργου υφίσταται η ανάγκη αντικατάστασης προκειμένου η Αναθέτουσα αρχή να προβεί στην πλήρωση των επικειμένων αναγκών της.
Interní identifikátor: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Další charakteristika zakázky: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 34350000 Pneumatiky pro těžká/lehká nákladní vozidla
Další klasifikace (cpv): 50116500 Opravy pneumatik, vč instalace a montáže a vyvažování, 31431000 Olověné akumulátory
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Τμήμα 1 «Προμήθεια Ελαστικών και επισκευές αυτών για τα οχήματα και μηχανήματα έργου του ΦοΔΣΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΑΕ στην ΠΕ Δυτικής Θεσσαλίας, περιόδου 2026»
Popis: Αφορά προμήθεια ελαστικών και επισκευές αυτών για τα οχήματα και μηχανήματα έργου του Φορέα στην ΠΕ Δυτικής Θεσσαλίας
Interní identifikátor: ΤΜΗΜΑ 1
Další klasifikace (cpv): 50116500 Opravy pneumatik, vč instalace a montáže a vyvažování
Možnosti:
Popis možností: Η σύμβαση δύναται να τροποποιηθεί βάσει των προβλεπόμενων στο άρθρο 132 του Ν. 4412/2016.
Část: LOT-0002
Název: Τμήμα 2 «Προμήθεια Συσσωρευτών για τα οχήματα και μηχανήματα έργου του ΦοΔΣΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΑΕ στην ΠΕ Δυτικής Θεσσαλίας, περιόδου 2026»
Popis: Αφορά προμήθεια συσσωρευτών για τα οχήματα και μηχανήματα έργου του Φορέα στην ΠΕ Δυτικής Θεσσαλίας
Interní identifikátor: ΤΜΗΜΑ 2
Hlavní klasifikace (cpv): 31431000 Olověné akumulátory
2. Procedure
Procedure
Intern ID: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Supplerende kontrakttype: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 34350000 Dæk til lette og tunge køretøjer
Supplerende klassifikation (cpv): 50116500 Reparation af dæk, herunder montering og afbalancering, 31431000 Blyakkumulatorer
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: ΤΜΗΜΑ 1
Supplerende klassifikation (cpv): 50116500 Reparation af dæk, herunder montering og afbalancering
Valgmuligheder:
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: ΤΜΗΜΑ 2
Primær klassifikation (cpv): 31431000 Blyakkumulatorer
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34350000 Reifen für Normalbeanspruchung und Hochleistungsreifen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50116500 Reifenreparatur, einschließlich Montieren und Auswuchten, 31431000 Bleiakkumulatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ΤΜΗΜΑ 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50116500 Reifenreparatur, einschließlich Montieren und Auswuchten
Optionen:
Los: LOT-0002
Interne Kennung: ΤΜΗΜΑ 2
Haupteinstufung (cpv): 31431000 Bleiakkumulatoren
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 34350000 Ελαστικά ελαφράς και βαρέας χρήσεως
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 50116500 Υπηρεσίες επισκευής, προσαρμογής και ζυγοστάθμισης ελαστικών, 31431000 Συσσωρευτές μολύβδου-οξέος
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 50116500 Υπηρεσίες επισκευής, προσαρμογής και ζυγοστάθμισης ελαστικών
Επιλογές:
Παρτίδα: LOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΤΜΗΜΑ 2
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 31431000 Συσσωρευτές μολύβδου-οξέος
Internal identifier: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 34350000 Tyres for heavy/light-duty vehicles
Additional classification (cpv): 50116500 Tyre repair services, including fitting and balancing, 31431000 Lead-acid accumulators
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 1
Additional classification (cpv): 50116500 Tyre repair services, including fitting and balancing
Options:
Lot: LOT-0002
Internal identifier: ΤΜΗΜΑ 2
Main classification (cpv): 31431000 Lead-acid accumulators
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Naturaleza complementaria del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 34350000 Neumáticos para vehículos ligeros y para vehículos pesados
Clasificación adicional (cpv): 50116500 Servicios de reparación de neumáticos, incluidos el ajuste y el equilibrado de ruedas, 31431000 Acumuladores ácidos de plomo
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: ΤΜΗΜΑ 1
Clasificación adicional (cpv): 50116500 Servicios de reparación de neumáticos, incluidos el ajuste y el equilibrado de ruedas
Opciones:
Lote: LOT-0002
Identificador interno: ΤΜΗΜΑ 2
Clasificación principal (cpv): 31431000 Acumuladores ácidos de plomo
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Lepingu täiendav olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 34350000 Kerg- ja raskeveokite rehvid
Täiendav liigitus (cpv): 50116500 Rehvide remonditeenused, kaasa arvatud rataste reguleerimine ja tasakaalustamine, 31431000 Pliiakud
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: ΤΜΗΜΑ 1
Täiendav liigitus (cpv): 50116500 Rehvide remonditeenused, kaasa arvatud rataste reguleerimine ja tasakaalustamine
Täiendavad hankevõimalused:
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: ΤΜΗΜΑ 2
Peamine liigitus (cpv): 31431000 Pliiakud
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Täydentävä hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 34350000 Raskaiden ja kevyiden ajoneuvojen renkaat
Lisäluokitus (cpv): 50116500 Autonrenkaiden korjaus, asentaminen ja tasapainottaminen, 31431000 Lyijyakut
Sisäinen tunniste: ΤΜΗΜΑ 1
Lisäluokitus (cpv): 50116500 Autonrenkaiden korjaus, asentaminen ja tasapainottaminen
Optiot:
Sisäinen tunniste: ΤΜΗΜΑ 2
Pääasiallinen luokitus (cpv): 31431000 Lyijyakut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nature complémentaire du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 34350000 Pneus pour charges légères et lourdes
Nomenclature complémentaire (cpv): 50116500 Services de réparation de pneus, y compris montage et équilibrage, 31431000 Accumulateurs au plomb
Identifiant interne: ΤΜΗΜΑ 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 50116500 Services de réparation de pneus, y compris montage et équilibrage
Identifiant interne: ΤΜΗΜΑ 2
Nomenclature principale (cpv): 31431000 Accumulateurs au plomb
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Cineál breise an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: ΤΜΗΜΑ 1
Roghanna:
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: ΤΜΗΜΑ 2
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
A szerződés kiegészítő jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 34350000 Normál és nagy teherbírású gumiabroncsok
További osztályozás (cpv): 50116500 Gumiabroncs-javítási szolgáltatások, beleértve a szerelést és centírozást, 31431000 Ólom-sav akkumulátorok
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: ΤΜΗΜΑ 1
További osztályozás (cpv): 50116500 Gumiabroncs-javítási szolgáltatások, beleértve a szerelést és centírozást
Opciók:
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: ΤΜΗΜΑ 2
Fő osztályozás (cpv): 31431000 Ólom-sav akkumulátorok
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Natura aggiuntiva dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 34350000 Pneumatici leggeri e pesanti
Classificazione aggiuntiva (cpv): 50116500 Servizi di riparazione di pneumatici, compreso il montaggio e l'equilibratura, 31431000 Accumulatori piombo-acido
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: ΤΜΗΜΑ 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 50116500 Servizi di riparazione di pneumatici, compreso il montaggio e l'equilibratura
Opzioni:
Lotto: LOT-0002
Identificativo interno: ΤΜΗΜΑ 2
Classificazione principale (cpv): 31431000 Accumulatori piombo-acido
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Kiti sutarties objektai: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 34350000 Lengvųjų ir sunkiųjų transporto priemonių padangos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 50116500 Padangų remonto paslaugos, įskaitant įtaisymą ir balansavimą, 31431000 Rūgštiniai švino akumuliatoriai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: ΤΜΗΜΑ 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 50116500 Padangų remonto paslaugos, įskaitant įtaisymą ir balansavimą
Pasirinkimo galimybės:
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: ΤΜΗΜΑ 2
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 31431000 Rūgštiniai švino akumuliatoriai
Iekšējais identifikators: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Līguma papildveids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 34350000 Riepas lielas/mazas noslodzes transportlīdzekļiem
Papildu klasifikācija (cpv): 50116500 Riepu remonta pakalpojumi, ieskaitot riepu uzlikšanu un balansēšanu, 31431000 Svina–skābes akumulatori
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: ΤΜΗΜΑ 1
Papildu klasifikācija (cpv): 50116500 Riepu remonta pakalpojumi, ieskaitot riepu uzlikšanu un balansēšanu
Iespējas:
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: ΤΜΗΜΑ 2
Galvenā klasifikācija (cpv): 31431000 Svina–skābes akumulatori
Interne identificatiecode: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Aanvullende aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 34350000 Banden voor normale en zware voertuigen
Aanvullende classificatie (cpv): 50116500 Repareren van banden, inclusief monteren en uitbalanceren, 31431000 Loodzwavelzuuraccu's
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: ΤΜΗΜΑ 1
Aanvullende classificatie (cpv): 50116500 Repareren van banden, inclusief monteren en uitbalanceren
Opties:
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: ΤΜΗΜΑ 2
Belangrijkste classificatie (cpv): 31431000 Loodzwavelzuuraccu's
Wewnętrzny identyfikator: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 34350000 Opony do pracy w lekkich i ciężkich warunkach
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 50116500 Usługi w zakresie napraw opon, w tym pasowania i wyważania, 31431000 Akumulatory ołowiowo-kwasowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: ΤΜΗΜΑ 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 50116500 Usługi w zakresie napraw opon, w tym pasowania i wyważania
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: ΤΜΗΜΑ 2
Główna klasyfikacja (cpv): 31431000 Akumulatory ołowiowo-kwasowe
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Natureza adicional do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 34350000 Pneus para utilização intensiva e não-intensiva
Classificação adicional (cpv): 50116500 Serviços de reparação de pneumáticos, incluindo montagem e calibragem, 31431000 Acumuladores de chumbo-ácido
Classificação adicional (cpv): 50116500 Serviços de reparação de pneumáticos, incluindo montagem e calibragem
Opções:
Classificação principal (cpv): 31431000 Acumuladores de chumbo-ácido
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 34350000 Pneumatiky na ľahkú záťaž a pneumatiky na vysokú záťaž
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 50116500 Opravy pneumatík vrátane montáže a vyvažovania, 31431000 Olovené akumulátory
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: ΤΜΗΜΑ 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 50116500 Opravy pneumatík vrátane montáže a vyvažovania
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: ΤΜΗΜΑ 2
Hlavná klasifikácia (cpv): 31431000 Olovené akumulátory
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Dodatna vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 34350000 Pnevmatike za težka in lahka vozila
Dodatna klasifikacija (cpv): 50116500 Storitve popravila gum, vključno z montažo in centriranjem, 31431000 Svinčevi akumulatorji
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: ΤΜΗΜΑ 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 50116500 Storitve popravila gum, vključno z montažo in centriranjem
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: ΤΜΗΜΑ 2
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 31431000 Svinčevi akumulatorji
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: ΑΔΣ ΑΡΙΘΜ 2/8-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
Ytterligare klassificering (cpv): 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering, 31431000 Blyackumulatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: ΤΜΗΜΑ 1
Ytterligare klassificering (cpv): 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
Optioner:
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: ΤΜΗΜΑ 2
Huvudklassificering (cpv): 31431000 Blyackumulatorer