See the notice on TED website
2. Řízení
Řízení
Název: Kodinkoneet
Popis: Pohjois-Karjalan hankintatoimi pyytää antamaan tarjouksen kodinkoneista sopimuskaudelle 01.09.2026 - 31.08.2029 + yhden (1) vuoden optiomahdollisuus. Tarjous on sitova ja se tulee laatia suomen kielellä. Hankintaprosessi on kokonaisuudessaan suomenkielinen. Kodinkoneiden tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten antamat määräykset mm. rakenteen, varusteiden, työ- ja paloturvallisuuden sekä sähköturvallisuuden osalta.
Interní identifikátor: 596671
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 39700000 Domácí spotřebiče
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Titel: Kodinkoneet
Intern ID: 596671
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 39700000 Husholdningsapparater
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 596671
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39700000 Haushaltsgeräte
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Kodinkoneet
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 596671
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 39700000 Οικιακές συσκευές
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Title: Kodinkoneet
Internal identifier: 596671
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39700000 Domestic appliances
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Kodinkoneet
Identificador interno: 596671
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 39700000 Aparatos domésticos
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Kodinkoneet
Sisäinen tunniste: 596671
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 39700000 Kodinkoneet
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Procédure
Procédure
Titre: Kodinkoneet
Identifiant interne: 596671
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 39700000 Appareils ménagers
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Kodinkoneet
Aitheantóir inmheánach: 596671
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Naslov: Kodinkoneet
Interna identifikacijska oznaka: 596671
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 39700000 Aparati za kućanstvo
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Kodinkoneet
Belső azonosító: 596671
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 39700000 Háztartási készülékek
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Kodinkoneet
Vidaus identifikatorius: 596671
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39700000 Buitiniai prietaisai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Kodinkoneet
Identifikatur intern: 596671
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 39700000 Apparati domestiċi
5. Lott
Lott: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Kodinkoneet
Wewnętrzny identyfikator: 596671
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 39700000 Sprzęt gospodarstwa domowego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 39700000 Aparelhos de uso doméstico
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 596671
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 39700000 Gospodinjski stroji in naprave
5. Sklop
Sklop: LOT-0000