2. Řízení
Řízení
Název: Printrar 2026
Popis: Enköpings kommun har ett löpande behov av att köpa printrar med tillbehör. Enköpings kommun har även ett behov av att köpa service och support samt förbrukningsmaterial till både nya och befintliga printers. Med printer avses multifunktionsskrivare för utskrift, kopiering och skanning samt skrivare.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 30232100 Tiskárny a kresliče
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132877:Lot:1
2. Procedure
Procedure
Titel: Printrar 2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 30232100 Printere og plottere
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30232100 Drucker und Plotter
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Printrar 2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30232100 Εκτυπωτές και σχεδιογράφοι
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Title: Printrar 2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30232100 Printers and plotters
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Printrar 2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 30232100 Printerid ja plotterid
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Printrar 2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 30232100 Kirjoittimet ja piirturit
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Printrar 2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Postupak
Postupak
Naslov: Printrar 2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 30232100 Pisači i ploteri
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Printrar 2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 30232100 Nyomtató- és rajzológépek
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Nosaukums: Printrar 2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 30232100 Printeri un ploteri
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Printrar 2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 30232100 Printers u plotters
5. Lott
Lott: LOT-0001
2. Postup
Postup
Názov: Printrar 2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 30232100 Tlačiarne a zapisovače
5. Časť
Časť: LOT-0001
392811-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skrivare och kurvskrivare – Printrar 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPrintrar 2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30232100 Skrivare och kurvskrivare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001