393401-2026 - Zadávání
Rumunsko – Zdravotnické přístroje – FURNIZARE ,INSTALARE ,PUNERE IN FUNCTIUNE ECHIPAMENTE MEDICALE TRUSA LAPAROSCOPIE 4K
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevFURNIZARE ,INSTALARE ,PUNERE IN FUNCTIUNE ECHIPAMENTE MEDICALE TRUSA LAPAROSCOPIE 4K
PopisVALOARE TOTALA ESTIMATA 1.652.890,00 RON FARA TVA , ASTFEL: FFURNIZARE ,INSTALARE ,PUNERE IN FUNCTIUNE ECHIPAMENTE MEDICALE TRUSA LAPAROSCOPIE 4K -1 BUCATA Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor:19 Autoritatea cotractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare , in a 10 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor .Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de calificari /informatiilor suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit ,invocat mai sus.
Interní identifikátor3346875/2026/3
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33100000 Zdravotnické přístroje
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
PopisFFURNIZARE ,INSTALARE ,PUNERE IN FUNCTIUNE ECHIPAMENTE MEDICALE TRUSA LAPAROSCOPIE 4K -1 BUCATA
Interní identifikátor1
393401-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung3346875/2026/3
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
Interne Kennung1
393401-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier3346875/2026/3
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
393401-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno3346875/2026/3
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 33100000 Equipamiento médico
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
393401-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste3346875/2026/3
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33100000 Lääketieteelliset laitteet
5. Osa
OsaLOT-0000
Ilmoituksen nimiDefault lot
Sisäinen tunniste1
393401-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach3346875/2026/3
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
393401-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka3346875/2026/3
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 33100000 Medicinske naprave
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
393401-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító3346875/2026/3
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33100000 Orvosi felszerelések
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
393401-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno3346875/2026/3
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33100000 Apparecchiature mediche
5. Lotto
LottoLOT-0000
TitoloDefault lot
Identificativo interno1
393401-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius3346875/2026/3
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33100000 Medicinos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
393401-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
Iekšējais identifikators3346875/2026/3
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33100000 Medicīniskās ierīces
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
393401-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern3346875/2026/3
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33100000 Tagħmir mediku
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
393401-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
Wewnętrzny identyfikator3346875/2026/3
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
393401-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 33100000 Equipamento médico
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33100000 Zdravotnícke vybavenie
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Galaţi (RO224)
Krajina: Rumunsko
Doplňujúce informácie: strada gheorghe asachi nr.2, galati
Hodnota
393401-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator3346875/2026/3
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33100000 Medicinska oprema
5. Sklop
SklopLOT-0000
Notranji identifikator1