2. Řízení
Řízení
Název: Reachstacker med eldrift
Popis: Upphandlingen avser inköp av en st fabriksny reachstacker utrustad med helelektrisk drivlina avsedd att användas i Norrköpings Hamn AB's terminalverksamhet.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 42415210 Pracovní nákladní vozidla se zařízením pro manipulaci
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130668:Lot:1
Další klasifikace (cpv): 34140000 Motorová vozidla pro velké zatížení, 42418000 Stroje pro zdvihání, manipulaci, nakládání nebo vykládání, 42418900 Stroje pro nakládání nebo manipulaci, 42418940 Zařízení pro manipulaci s kontejnery
2. Procedure
Procedure
Titel: Reachstacker med eldrift
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 42415210 Trucker med håndteringsudstyr
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Supplerende klassifikation (cpv): 34140000 Tunge motorkøretøjer, 42418000 Maskiner til løftning, håndtering, lastning eller losning, 42418900 Maskiner til lastning eller håndtering, 42418940 Udstyr til containerhåndtering
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42415210 Kraftkarren mit Fördervorrichtung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge, 42418000 Maschinen zum Heben, Fördern, Be- oder Entladen, 42418900 Lade- oder Fördervorrichtungen, 42418940 Vorrichtungen zum Befördern von Containern
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Reachstacker med eldrift
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 42415210 Οχήματα κατασκευαστικών έργων με εξοπλισμό χειρισμού
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 34140000 Αυτοκίνητα οχήματα μεγάλης αντοχής, 42418000 Μηχανήματα ανύψωσης, διακίνησης, φόρτωσης ή εκφόρτωσης, 42418900 Μηχανήματα φόρτωσης ή διακίνησης, 42418940 Εξοπλισμός διακίνησης εμπορευματοκιβωτίων
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Reachstacker med eldrift
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 42415210 Carretillas-automóviles dotadas de equipo para manipulación
5. Lote
Lote: LOT-0001
Clasificación adicional (cpv): 34140000 Vehículos pesados, 42418000 Máquinas de elevación, manipulación, carga o descarga, 42418900 Maquinaria de carga o manipulación, 42418940 Equipo de manipulación de contenedores
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Reachstacker med eldrift
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 42415210 Teisaldusseadmetega tööveokid
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 34140000 Raskeveokid, 42418000 Tõste-, teisaldus-, laadimis- ja mahalaadimismasinad, 42418900 Laadimis- ja teisaldusseadmed, 42418940 Konteinerite käitlemisseadmed
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Reachstacker med eldrift
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 42415210 Käsittelylaitteilla varustetut tehdastrukit
Lisäluokitus (cpv): 34140000 Raskaat moottoriajoneuvot, 42418000 Nosto-, käsittely-, lastaus- tai purkulaitteet, 42418900 Lastaus- tai käsittelylaitteet, 42418940 Konttien käsittelylaitteet
393964-2026 - Nadmetanje
Švedska – Radna vozila opremljena uređajima za rukovanje teretom – Reachstacker med eldrift
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
NaslovReachstacker med eldrift
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 42415210 Radna vozila opremljena uređajima za rukovanje teretom
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznakaurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130668:Lot:1
Dodatna klasifikacija (cpv): 34140000 Teška motorna vozila, 42418000 Strojevi za podizanje, rukovanje, ukrcaj ili iskrcaj, 42418900 Strojevi za ukrcaj ili rukovanje, 42418940 Oprema za rukovanje kontejnerima
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Reachstacker med eldrift
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 42415210 Üzemi targonca árumozgató berendezéssel
5. Rész
Rész: LOT-0001
További osztályozás (cpv): 34140000 Nehézgépjárművek, 42418000 Emelő-, árumozgató, be- és kirakodógépek, 42418900 Be- és kirakodógépek, 42418940 Konténermozgató berendezés
2. Procedura
Procedura
Titolo: Reachstacker med eldrift
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 42415210 Carrelli operatori muniti di attrezzature di movimentazione
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Classificazione aggiuntiva (cpv): 34140000 Autoveicoli di grande potenza, 42418000 Macchinari di sollevamento, movimentazione, carico e scarico, 42418900 Macchine di carico o movimentazione, 42418940 Attrezzature di movimentazione container
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Reachstacker med eldrift
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 42415210 Gamyklose naudojamos važiuoklės su krovimo įrenginiais
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 34140000 Sunkiosios motorinės transporto priemonės, 42418000 Kėlimo, pernešimo, pakrovimo arba iškrovimo mašinos, 42418900 Pakrovimo ir pernešimo mašinos, 42418940 Konteinerių tvarkymo įrenginiai
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Reachstacker med eldrift
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 42415210 Trakkijiet tax-xogħol mgħammra b'apparat għall-erfiegħ
5. Lott
Lott: LOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 34140000 Vetturi mil-magna ta' użu qawwi, 42418000 Makkinarju ta' l-erfiegħ, tqandil, tat-tagħbija u tal-ħatt, 42418900 Makkinarju tat-tagħbija u tal-ħatt, 42418940 Apparat għat-tqandil tal-kontenituri
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 42415210 Voertuigen voor intern transport voorzien van laad- en losuitrusting
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 34140000 Zware motorvoertuigen, 42418000 Lift-, transport-, laad- of loswerktuigen, 42418900 Laad- of transportmachines, 42418940 Containervervoeruitrusting
Tytuł: Reachstacker med eldrift
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 42415210 Pojazdy techniczne wyposażone w urządzenia podnośnikowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 34140000 Wysokowydajne pojazdy silnikowe, 42418000 Maszyny do podnoszenia, przenoszenia, załadunku lub rozładunku, 42418900 Maszyny do załadunku lub przeładunku, 42418940 Urządzenia do przenoszenia kontenerów
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 42415210 Veículos para movimentação de cargas equipados com dispositivos de elevação
Classificação adicional (cpv): 34140000 Veículos a motor pesados, 42418000 Máquinas para elevação, movimentação, carga ou descarga, 42418900 Máquinas de carga ou de movimentação, 42418940 Equipamento de movimentação de contentores
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 42415210 Camioane dotate cu echipamente de manipulare
5. Lot
Lot: LOT-0001
Clasificare suplimentară (cpv): 34140000 Autovehicule de mare capacitate, 42418000 Utilaje de ridicare, de manipulare, de încărcare sau de descărcare, 42418900 Utilaje de încărcare sau de manipulare, 42418940 Echipamente de manipulare a containerelor
2. Postup
Postup
Názov: Reachstacker med eldrift
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 42415210 Pracovné vozíky opatrené manipulačným zariadením
5. Časť
Časť: LOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 34140000 Ťažkotonážne motorové vozidlá, 42418000 Zdvižné, manipulačné, nakladacie a vykladacie mechanizmy, 42418900 Mechanizmy na nakladanie alebo manipuláciu, 42418940 Zariadenia na manipuláciu s kontajnermi
2. Postopek
Postopek
Naslov: Reachstacker med eldrift
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 42415210 Delovni vozički z napravami za manipulacijo
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 34140000 Težka motorna vozila, 42418000 Stroji za dviganje, manipulacijo, nakladanje ali razkladanje, 42418900 Stroji za nakladanje in manipulacijo, 42418940 Oprema za transport kontejnerjev
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42415210 Truckar med hanteringsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 42418000 Lyft-, hanterings-, lastnings- eller lossningsmaskiner, 42418900 Last- eller hanteringsmaskiner, 42418940 Containerlastare