394126-2026 - Zadávání
Polsko – Kontrolní a zkušební přístroje – Dostawa refraktometru na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevDostawa refraktometru na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka
Popis1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa refraktometru na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego: refraktometru – 1 sztuka. Zamawiający wymaga zaoferowania okresu gwarancji na przedmiot zamówienia na minimum 18 miesięcy. Oferty z krótszym okresem gwarancji niż określone powyżej zostaną odrzucone. Uwaga! Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z rozdziałem XVIII SWZ. 3. Nazwa zamówienia ujęta w tytule zamówienia nie stanowi nazwy własnej producentów/dystrybutorów produktów, lecz jest to oznaczenie wyłącznie pomocnicze zastosowane przez Zamawiającego. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interní identifikátorA-2401-46/2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Hlavní prvky řízení1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 132 ustawy PZP w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 2. Wartość zamówienia przekracza progi unijne właściwe dla zamówienia, o których mowa w art. 3 ustawy PZP i jest niższa niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 10 000 000 euro. 3. Zamawiający informuje, że w postępowaniu zastosuje tzw. uprzednią ocenę ofert (dawniej zwaną procedurą odwróconą), zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Marketplanet OnePlace (dalej jako „Platforma Zakupowa” lub „System”) pod adresem https://ipanlublin.ezamawiajacy.pl pod oznaczeniem oraz nazwą postępowania wskazaną w tytule SWZ. 5. W zakresie nieuregulowanym w SWZ zastosowanie ma ustawa PZP oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie, w tym w szczególności, w zakresie formy sporządzania oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu oraz sposobu ich składania, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie jest podzielone na części. Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem formularza oferty stanowiącym załącznik do SWZ. 6.1. Zamówienie ma charakter jednorodny w związku z czym nie ma możliwości podziału na części. Przedmiot postępowania stanowi całość, każdy z elementów musi być kompatybilny – wyłącznie kompatybilność urządzenia umożliwi pełne wykorzystanie jego funkcjonalności. Jeden dostawca zapewni jednakowe warunki gwarancji i obsługi serwisowej, natomiast przy kilku dostawcach byłoby to zróżnicowane. Realizacja przedmiotu postępowania bez podziału na zadania umożliwi sprawne i efektywne serwisowanie urządzenia – jego elementów składowych - zarówno w okresie gwarancji jak i po jej zakończeniu, co z kolei powinno przełożyć się na zminimalizowanie czasu ewentualnego przestoju. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, w tym zwłaszcza koszty sporządzenia oferty, pokrywa wykonawca. 14. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 15. Zamawiający wymaga wniesienia wadium – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XIII SWZ. 16. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XXI SWZ. 17. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 18. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 19. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych.
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 38500000 Kontrolní a zkušební přístroje
Další klasifikace (cpv): 38000000 Laboratorní, optické a přesné přístroje a zařízení (mimo skel)
5. Část
ČástLOT-0001
Popis1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa refraktometru na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego: refraktometru – 1 sztuka. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. PARAMETRY WYMAGANE - MINIMALNE WARUNEK 1. Refraktometr warunek konieczny 1.1 Zakres pomiarowy nD minimum od 1,26 do 1,72 warunek konieczny 1.2 Powtarzalność wyników minimum nD ±0,0000020 Kryterium punktowane Uwaga: Kryterium oceny ofert 1.3 Dokładność minimum nD ±0,00002 warunek konieczny 1.4 Rozdzielczość minimum nD ±0,000001 warunek konieczny 1.5 Zakres regulacji temperatury minimum od 4 do 85˚C Kryterium punktowane Uwaga: Kryterium oceny ofert 1.6 Dokładność czujnika temperatury minimum ±0,03°C warunek konieczny 1.7 Stabilność czujnika temperatury minimum ±0,002°C warunek konieczny 1.8 Zakres pomiarowy w skali Brixa 0–100% w/w warunek konieczny 1.9 Rozdzielczość skali Brixa minimum 0.001 % warunek konieczny 1.10 Dokładność pomiaru minimum Brix 0,015 °Brix warunek konieczny 1.11 Skale pomiarowe zawierające zintegrowane tabele stężeń i funkcje warunek konieczny 1.12 Możliwość ustawienia limitów pomiarowych pozwalającą na identyfikację próbek warunek konieczny 1.13 System zarządzania prawami użytkowników warunek konieczny 1.14 Komunikacja za pomocą USB, Ethernet warunek konieczny 1.15 Źródło światła LED, średnia żywotność > 100 000 h warunek konieczny 1.16 Przechowywanie danych minimum 1000 pomiarów warunek konieczny 1.17 Minimalna objętość próbki maksymalnie 200 uL warunek konieczny 1.18 Czas pomiaru na próbkę po ustaleniu temperatury maksymalnie 5s warunek konieczny 1.19 Materiał pryzmatu: szafir syntetyczny lub materiał równoważny o parametrach nie gorszych w zakresie: odporności mechanicznej, odporności chemicznej, stabilności optycznej warunek konieczny 1.20 Długość fali (λ) 589 nm ±0,3 nm warunek konieczny 1.21 Oprogramowanie w języku polskim i angielskim warunek konieczny 1.22 Wyświetlacz dotykowy warunek konieczny 1.23 Instalacja refraktometru w siedzibie zamawiającego warunek konieczny 2. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zgodnie z Umową warunek konieczny 2.1 Gwarancja: minimum 18 miesięcy Kryterium punktowane Uwaga: Kryterium oceny ofert 3. Szkolenia z obsługi systemu warunek konieczny 3.1 Minimum 3-godzinne szkolenie w siedzibie Zamawiającego w języku angielskim dla 5 osób warunek konieczny 3.2 Instrukcja obsługi urządzenia w formie papierowej i elektronicznej w języku angielskim i polskim warunek konieczny 4. Dostawa maksymalnie do 28 dni kalendarzowych warunek konieczny
394126-2026 - Wettbewerb
Polen – Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen – Dostawa refraktometru na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne KennungA-2401-46/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
LosLOT-0001
394126-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόA-2401-46/2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 38500000 Συσκευές ελέγχου και δοκιμών
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 38000000 Εξοπλισμός εργαστηριακός, οπτικός και ακριβείας (εκτός από γυαλιά)
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
394126-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Identificador internoA-2401-46/2026
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 38500000 Aparelhos de controlo e ensaio
Classificação adicional (cpv): 38000000 Equipamento laboratorial, óptico e de precisão (exc. óculos)
5. Lote
LoteLOT-0001
394126-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátorA-2401-46/2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 38500000 Kontrolné a testovacie prístroje
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 38000000 Laboratórne, optické a presné prístroje a vybavenie (s výnimkou skiel)
5. Časť
ČasťLOT-0001