See the notice on TED website
2. Řízení
Řízení
Název: Laajojen kehittämiskokonaisuuksien kehitys- ja asiantuntijapalvelujen hankinta
Popis: Puitejärjestelyn hankinnan kohteena ovat laaja-alaiset IT-asiantuntijapalvelut, joilla tuetaan KEHA-keskuksen erilaajuisia IT-asiantuntijapalvelutarpeita. Hankintaan kuuluu kolme (3) osa-aluetta: Osa-alue A: Työvoimapalvelut (valitaan 3 toimittajaa) Osa-alue B: Digitaaliset viranomaispalvelut (valitaan 3 toimittajaa) Osa-alue C: Toiminnan kehittäminen (valitaan 3 toimittajaa) Tarjoaja voi tarjota yhteen, useampaan tai kaikkiin osa-alueisiin. Hankittavat asiantuntijapalvelut liittyvät erilaisten tietojärjestelmien, sovellusten, tuotteiden ja ratkaisujen määrittelyyn, kehittämiseen, toteuttamiseen, jatkokehittämiseen, ylläpitoon sekä laadun- ja tietoturvallisuuden varmistamiseen. Palvelut voivat kohdistua määrämittaisiin projekteihin ja toistaiseksi jatkuvaan palvelutarpeeseen. Liitteessä 3.2 KEHA-keskuksen toimintaympäristö on avattu puitejärjestelyn piirissä olevaa toimintakenttää ja kerrottu hankinnan kohteen kuvaus pääpiirteissään. Hankinnan monitoimittajayhteistyömallia on kuvattu liitteessä 3.1 Yhteistyö- ja toimintamalli sekä Puitesopimuksen osa-aluekohtaisessa kohteen kuvauksessa liite 4.1. Tarkempia kuvauksia osa-aluekohtaisista palveluista löytyy liitteen 4.1 alaliitteiltä. Liitteessä 5.3.1 on Jatkuvan ylläpitovaiheen kuvaus. KEHA-keskuksen palvelut perustuvat tietoturvalliseen toimintatapaan. Puitesopimuksen sopimusliitteenä 1 on Turvallisuussopimus, joka velvoittaa toimittajaa tietoteknisen turvallisuuden ja tietosuojan hallinnoinnissa. Huom. Tarjoajille, jotka tutustuivat jo 30.4.2026 julkaistuun tarjouspyyntöön, on laadittu tarjouspyynnön liitteeksi Korjausloki. Tarjoajat, jotka eivät tutustuneet edelliseen tarjouspyyntöön, voivat jättää kyseisen liitteen huomioimatta.
Interní identifikátor: KEHA/24296/2025
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 72000000 Informační technologie: poradenství, vývoj programového vybavení, internet a podpora
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Työvoimapalvelut
Popis: Kuvattu tarjouspyynnön liitteellä 4.1. Työvoimapalvelut kuvaus.
Interní identifikátor: A-0
Část: LOT-0002
Název: Digitaaliset viranomaispalvelut
Popis: Kuvattu tarjouspyynnön liitteellä 4.1. Digitaaliset viranomaispalvelut kuvaus.
Interní identifikátor: B-1
Část: LOT-0003
Název: Toiminnan kehittäminen
Popis: Kuvattu tarjouspyynnön liitteellä 4.1. Toiminnan kehittäminen kuvaus.
Interní identifikátor: C-2
2. Procedure
Procedure
Intern ID: KEHA/24296/2025
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Titel: Työvoimapalvelut
Intern ID: A-0
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: Digitaaliset viranomaispalvelut
Intern ID: B-1
Delkontrakt: LOT-0003
Titel: Toiminnan kehittäminen
Intern ID: C-2
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: KEHA/24296/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: A-0
Los: LOT-0002
Interne Kennung: B-1
Los: LOT-0003
Interne Kennung: C-2
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: KEHA/24296/2025
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 72000000 Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Työvoimapalvelut
Εσωτερικό αναγνωριστικό: A-0
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Digitaaliset viranomaispalvelut
Εσωτερικό αναγνωριστικό: B-1
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Toiminnan kehittäminen
Εσωτερικό αναγνωριστικό: C-2
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: KEHA/24296/2025
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 72000000 IT-teenused: nõuande-, tarkvaraarendus-, Interneti- ja tugiteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Pealkiri: Työvoimapalvelut
Sisemine tunnus: A-0
Osa: LOT-0002
Pealkiri: Digitaaliset viranomaispalvelut
Sisemine tunnus: B-1
Osa: LOT-0003
Pealkiri: Toiminnan kehittäminen
Sisemine tunnus: C-2
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: KEHA/24296/2025
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
Ilmoituksen nimi: Työvoimapalvelut
Sisäinen tunniste: A-0
Sisäinen tunniste: B-1
Ilmoituksen nimi: Toiminnan kehittäminen
Sisäinen tunniste: C-2
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: KEHA/24296/2025
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titre: Työvoimapalvelut
Identifiant interne: A-0
Lot: LOT-0002
Titre: Digitaaliset viranomaispalvelut
Identifiant interne: B-1
Lot: LOT-0003
Titre: Toiminnan kehittäminen
Identifiant interne: C-2
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: KEHA/24296/2025
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Teideal: Työvoimapalvelut
Aitheantóir inmheánach: A-0
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: B-1
Luchtóg: LOT-0003
Teideal: Toiminnan kehittäminen
Aitheantóir inmheánach: C-2
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: KEHA/24296/2025
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 72000000 Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: Työvoimapalvelut
Interna identifikacijska oznaka: A-0
Grupa: LOT-0002
Naslov: Digitaaliset viranomaispalvelut
Interna identifikacijska oznaka: B-1
Grupa: LOT-0003
Naslov: Toiminnan kehittäminen
Interna identifikacijska oznaka: C-2
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: KEHA/24296/2025
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 72000000 IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: Työvoimapalvelut
Belső azonosító: A-0
Rész: LOT-0002
Cím: Digitaaliset viranomaispalvelut
Belső azonosító: B-1
Rész: LOT-0003
Cím: Toiminnan kehittäminen
Belső azonosító: C-2
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: KEHA/24296/2025
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 72000000 IT paslaugos: konsultavimas, programinės įrangos kūrimas, internetas ir aptarnavimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: Työvoimapalvelut
Vidaus identifikatorius: A-0
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: B-1
Pirkimo dalis: LOT-0003
Pavadinimas: Toiminnan kehittäminen
Vidaus identifikatorius: C-2
Iekšējais identifikators: KEHA/24296/2025
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 72000000 IT pakalpojumi konsultēšana, programmatūras izstrāde, internets un atbalsts
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: Työvoimapalvelut
Iekšējais identifikators: A-0
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: B-1
Daļa: LOT-0003
Nosaukums: Toiminnan kehittäminen
Iekšējais identifikators: C-2
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: KEHA/24296/2025
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 72000000 Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ
5. Lott
Lott: LOT-0001
Titlu: Työvoimapalvelut
Identifikatur intern: A-0
Lott: LOT-0002
Titlu: Digitaaliset viranomaispalvelut
Identifikatur intern: B-1
Lott: LOT-0003
Titlu: Toiminnan kehittäminen
Identifikatur intern: C-2
Interne identificatiecode: KEHA/24296/2025
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: A-0
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: B-1
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: C-2
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: KEHA/24296/2025
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
Identificator intern: A-0
Identificator intern: B-1
Identificator intern: C-2
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: KEHA/24296/2025
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 72000000 Služby informačných technológií: konzultácie, vývoj softvéru, internet a podpora
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: Työvoimapalvelut
Interný identifikátor: A-0
Časť: LOT-0002
Názov: Digitaaliset viranomaispalvelut
Interný identifikátor: B-1
Časť: LOT-0003
Názov: Toiminnan kehittäminen
Interný identifikátor: C-2
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: KEHA/24296/2025
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 72000000 Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: A-0
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: B-1
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: C-2
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: KEHA/24296/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: A-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: B-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: C-2