398042-2026 - Zadávání
Polsko – Různé zařízení – Dostawa sprzętu dla potrzeb projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevDostawa sprzętu dla potrzeb projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”
Popis1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu dla potrzeb projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”. 2. Zamówienie podzielone zostało na cztery następujące części: 1) Część zamówienia nr 1 – „Dostawa bezzałogowych statków powietrznych wraz z przeprowadzeniem kursów pilota STS”; 2) Część zamówienia nr 2 – „Dostawa sprzętu komputerowego i urządzeń nawigujących GPS”; 3) Część zamówienia nr 3 – „Dostawa telefonów satelitarnych”; 4) Część zamówienia nr 4 – „Dostawa sprzętu do przeciwdziałania zagrożeniom oraz likwidacji ich następstw”. 3. W ramach części zamówienia nr 1 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć: 1) 2 bezzałogowe statki powietrzne, 2) 2 licencje oprogramowania SAR, 3) 1 bezzałogowy statek powietrzny z bazą dokującą, 4) przeprowadzić kurs pilota STS-02 do obsługi statków bezzałogowych dla 8 osób; – w ramach projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”. 4. W ramach części zamówienia nr 2 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć: 1) 2 kompletów sprzętu komputerowego typu laptop, 2) 20 urządzeń nawigujących GPS; – w ramach projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”. 5. W ramach części zamówienia nr 3 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć 5 telefonów satelitarnych wraz z 10 abonamentami – w ramach projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”. 6. W ramach części zamówienia nr 4 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć: 1) 5 agregatów AVR 3kW, 2) 2 namioty 3x4,5 m nożycowe, 3) 30 zestawów łączności podhełmowej, 4) 10 megafonów; – w ramach projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”. 7. Szczegóły zakres przedmiotu wszystkich części zamówienia precyzuje załącznik nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 8 do SWZ – Projekt umowy. 6 Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, prac, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści załącznika nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli materiały lub/i urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako równoważne nie będą równoważne w świetle przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona jako nieodpowiadająca treści SWZ. Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; d) w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interní identifikátorZP.271.1.NIEOGR.1.2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 39300000 Různé zařízení
Další klasifikace (cpv): 34711200 Nepilotovaná letadla, 30200000 Počítače, 38112100 Globální navigační a polohovací systémy (GPS nebo ekvivalent), 32530000 Satelitní a příbuzné komunikační zařízení, 31122000 Generátorové jednotky, 39522530 Stany, 32570000 Komunikační zařízení, 32343200 Megafony
5. Část
ČástLOT-0001
NázevDostawa bezzałogowych statków powietrznych wraz z przeprowadzeniem kursów pilota STS
Popis1. W ramach części zamówienia nr 1 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć: 1) 2 bezzałogowe statki powietrzne, 2) 2 licencje oprogramowania SAR, 3) 1 bezzałogowy statek powietrzny z bazą dokującą, 4) przeprowadzić kurs pilota STS-02 do obsługi statków bezzałogowych dla 8 osób; – w ramach projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”. 2. Szczegóły zakres przedmiotu wszystkich części zamówienia precyzuje załącznik nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 8 do SWZ – Projekt umowy. 3. Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, prac, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści załącznika nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli materiały lub/i urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako równoważne nie będą równoważne w świetle przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona jako nieodpowiadająca treści SWZ. Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; d) w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interní identifikátorCzęść zamówienia nr 1
Další klasifikace (cpv): 34711200 Nepilotovaná letadla
ČástLOT-0002
NázevDostawa sprzętu komputerowego i urządzeń nawigujących GPS
Popis1. W ramach części zamówienia nr 2 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć: 1) 2 kompletów sprzętu komputerowego typu laptop, 2) 20 urządzeń nawigujących GPS; – w ramach projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”. 2. Szczegóły zakres przedmiotu wszystkich części zamówienia precyzuje załącznik nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 8 do SWZ – Projekt umowy. 3. Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, prac, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści załącznika nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli materiały lub/i urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako równoważne nie będą równoważne w świetle przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona jako nieodpowiadająca treści SWZ. Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; d) w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interní identifikátorCzęść zamówienia nr 2
Další klasifikace (cpv): 30200000 Počítače, 38112100 Globální navigační a polohovací systémy (GPS nebo ekvivalent)
ČástLOT-0003
NázevDostawa telefonów satelitarnych
Popis1. W ramach części zamówienia nr 3 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć 5 telefonów satelitarnych wraz z 10 abonamentami – w ramach projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”. 2. Szczegóły zakres przedmiotu wszystkich części zamówienia precyzuje załącznik nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 8 do SWZ – Projekt umowy. 3. Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, prac, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści załącznika nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli materiały lub/i urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako równoważne nie będą równoważne w świetle przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona jako nieodpowiadająca treści SWZ. Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; d) w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania la technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interní identifikátorCzęść zamówienia nr 3
Další klasifikace (cpv): 32530000 Satelitní a příbuzné komunikační zařízení
ČástLOT-0004
NázevDostawa sprzętu do przeciwdziałania zagrożeniom oraz likwidacji ich następstw
PopisW ramach części zamówienia nr 4 Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć: 1) 5 agregatów AVR 3kW, 2) 2 namioty 3x4,5 m nożycowe, 3) 30 zestawów łączności podhełmowej, 4) 10 megafonów; – w ramach projektu pn.: „Ochrona klimatu z użyciem nowych technologii”. 2. Szczegóły zakres przedmiotu wszystkich części zamówienia precyzuje załącznik nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 8 do SWZ – Projekt umowy. 3. Klauzula równoważności: a) Zamawiający, zgodnie z zapisami art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne dla dostaw, prac, materiałów, systemów spełniające wymagania określone dokumentami zamówienia. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści załącznika nr 7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiącego opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie urządzeń lub materiałów należy je traktować wyłącznie jako propozycje. Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazane w dokumentach zamówienia określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek udowodnienia, iż zastosowane rozwiązania pozwolą osiągnąć wszystkie założenia techniczne dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego, biorąc pod uwagę całość inwestycji, a nie wybrany fragment całości. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli materiały lub/i urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako równoważne nie będą równoważne w świetle przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, oferta tego Wykonawcy zostanie odrzucona jako nieodpowiadająca treści SWZ. Zamawiający wskazuje ponadto, stosownie do art. 101 ust. 4 ustawy pzp, że wszędzie tam, gdzie opisując przedmiot zamówienia następuje odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W takim wypadku, procedurę opisaną we wcześniejszej treści niniejszego punktu stosuje się odpowiednio; b) w przypadku przyjętych przez Wykonawcę do wyceny technologii, systemów, materiałów lub urządzeń równoważnych, do oferty musi być dołączony wykaz tych technologii, systemów, urządzeń lub materiałów, który będzie w swej treści zawierał podanie: rodzaj i opis zastosowanej technologii lub systemu, nazwy zastosowanego urządzenia/materiału, nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału; c) ponadto, dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający wymaga udokumentowania równoważności, m.in. za pomocą załączonych do wykazu technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych; obliczeń, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności przepisami i normami oraz kart katalogowych producentów urządzeń/materiałów równoważnych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów; d) w przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych, Zamawiający etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W szczególności w tym celu może żądać przedstawienia przez Wykonawcę katalogów producenta danej technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych. W szczególności technologia/systemy/urządzenia/materiały równoważne oceniane będą pod względem możliwości uzyskania określonych dla technologii/systemów/urządzeń/materiałów poziomu funkcjonalności, kosztów eksploatacji, niezawodności działania.
Interní identifikátorCzęść zamówienia nr 4
Další klasifikace (cpv): 31122000 Generátorové jednotky, 39522530 Stany, 32570000 Komunikační zařízení, 32343200 Megafony
398042-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern IDZP.271.1.NIEOGR.1.2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 39300000 Diverse udstyr
Supplerende klassifikation (cpv): 34711200 Luftfartøjer uden pilot, 30200000 Edb-maskiner og -artikler, 38112100 Globale navigations- og positionsbestemmelsesudstyr (GPS eller tilsvarende), 32530000 Satellitrelateret kommunikationsudstyr, 31122000 Generatoranlæg, 39522530 Telte, 32570000 Kommunikationsudstyr, 32343200 Megafoner
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Intern IDCzęść zamówienia nr 1
Supplerende klassifikation (cpv): 34711200 Luftfartøjer uden pilot
DelkontraktLOT-0002
Intern IDCzęść zamówienia nr 2
Supplerende klassifikation (cpv): 30200000 Edb-maskiner og -artikler, 38112100 Globale navigations- og positionsbestemmelsesudstyr (GPS eller tilsvarende)
DelkontraktLOT-0003
TitelDostawa telefonów satelitarnych
Intern IDCzęść zamówienia nr 3
Supplerende klassifikation (cpv): 32530000 Satellitrelateret kommunikationsudstyr
DelkontraktLOT-0004
Intern IDCzęść zamówienia nr 4
Supplerende klassifikation (cpv): 31122000 Generatoranlæg, 39522530 Telte, 32570000 Kommunikationsudstyr, 32343200 Megafoner
398042-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne KennungZP.271.1.NIEOGR.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39300000 Diverse Ausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System), 32530000 Ausrüstung für Satellitenfunk, 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 39522530 Zelte, 32570000 Kommunikationsanlage, 32343200 Megafone
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungCzęść zamówienia nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
LosLOT-0002
Interne KennungCzęść zamówienia nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
LosLOT-0003
Interne KennungCzęść zamówienia nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32530000 Ausrüstung für Satellitenfunk
LosLOT-0004
Interne KennungCzęść zamówienia nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 39522530 Zelte, 32570000 Kommunikationsanlage, 32343200 Megafone
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: ZP.271.1.NIEOGR.1.2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 39300000 Mitmesugused seadmed
Täiendav liigitus (cpv): 34711200 Piloodita lennukid, 30200000 Arvutiseadmed ja nende tarvikud, 38112100 Globaalsed navigatsiooni- ja positsioonimissüsteemid (GPS vms), 32530000 Satelliitsidega seotud seadmed, 31122000 Generaatorseadmed, 39522530 Telgid, 32570000 Sideseadmed, 32343200 Megafonid
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: Część zamówienia nr 1
Täiendav liigitus (cpv): 34711200 Piloodita lennukid
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: Część zamówienia nr 2
Täiendav liigitus (cpv): 30200000 Arvutiseadmed ja nende tarvikud, 38112100 Globaalsed navigatsiooni- ja positsioonimissüsteemid (GPS vms)
Osa: LOT-0003
Pealkiri: Dostawa telefonów satelitarnych
Sisemine tunnus: Część zamówienia nr 3
Täiendav liigitus (cpv): 32530000 Satelliitsidega seotud seadmed
Osa: LOT-0004
Sisemine tunnus: Część zamówienia nr 4
Täiendav liigitus (cpv): 31122000 Generaatorseadmed, 39522530 Telgid, 32570000 Sideseadmed, 32343200 Megafonid
398042-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteZP.271.1.NIEOGR.1.2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 39300000 Erilaiset laitteet
Lisäluokitus (cpv): 34711200 Ilman ohjaajaa liikkuvat ilma-alukset, 30200000 Atk-laitteet ja -tarvikkeet, 38112100 Maailmanlaajuiset paikannusjärjestelmät (GPS tai vastaavat), 32530000 Satelliittiviestintään liittyvät laitteet, 31122000 Generaattoriyksiköt, 39522530 Teltat, 32570000 Tietoliikennelaitteet, 32343200 Megafonit
OsaLOT-0001
Sisäinen tunnisteCzęść zamówienia nr 1
Lisäluokitus (cpv): 34711200 Ilman ohjaajaa liikkuvat ilma-alukset
OsaLOT-0002
Sisäinen tunnisteCzęść zamówienia nr 2
Lisäluokitus (cpv): 30200000 Atk-laitteet ja -tarvikkeet, 38112100 Maailmanlaajuiset paikannusjärjestelmät (GPS tai vastaavat)
OsaLOT-0003
Sisäinen tunnisteCzęść zamówienia nr 3
Lisäluokitus (cpv): 32530000 Satelliittiviestintään liittyvät laitteet
OsaLOT-0004
Sisäinen tunnisteCzęść zamówienia nr 4
Lisäluokitus (cpv): 31122000 Generaattoriyksiköt, 39522530 Teltat, 32570000 Tietoliikennelaitteet, 32343200 Megafonit
See the notice on TED website
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: ZP.271.1.NIEOGR.1.2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 39300000 Équipement divers
Nomenclature complémentaire (cpv): 34711200 Aéronefs sans pilote, 30200000 Matériel et fournitures informatiques, 38112100 Systèmes de positionnement à capacité globale (GPS ou équivalent), 32530000 Matériel de communication par satellite, 31122000 Groupes générateurs, 39522530 Tentes, 32570000 Matériel de communications, 32343200 Mégaphones
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identifiant interne: Część zamówienia nr 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 34711200 Aéronefs sans pilote
Lot: LOT-0002
Identifiant interne: Część zamówienia nr 2
Nomenclature complémentaire (cpv): 30200000 Matériel et fournitures informatiques, 38112100 Systèmes de positionnement à capacité globale (GPS ou équivalent)
Lot: LOT-0003
Titre: Dostawa telefonów satelitarnych
Identifiant interne: Część zamówienia nr 3
Nomenclature complémentaire (cpv): 32530000 Matériel de communication par satellite
Lot: LOT-0004
Identifiant interne: Część zamówienia nr 4
Nomenclature complémentaire (cpv): 31122000 Groupes générateurs, 39522530 Tentes, 32570000 Matériel de communications, 32343200 Mégaphones
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: ZP.271.1.NIEOGR.1.2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 39300000 Miscellaneous equipment
Aicmiú breise (cpv): 34711200 Non-piloted aircraft, 30200000 Computer equipment and supplies, 38112100 Global navigation and positioning systems (GPS or equivalent), 32530000 Satellite-related communications equipment, 31122000 Generator units, 39522530 Tents, 32570000 Communications equipment, 32343200 Megaphones
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: Część zamówienia nr 1
Aicmiú breise (cpv): 34711200 Non-piloted aircraft
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: Część zamówienia nr 2
Aicmiú breise (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies, 38112100 Global navigation and positioning systems (GPS or equivalent)
Luchtóg: LOT-0003
Aitheantóir inmheánach: Część zamówienia nr 3
Aicmiú breise (cpv): 32530000 Satellite-related communications equipment
Luchtóg: LOT-0004
Aitheantóir inmheánach: Część zamówienia nr 4
Aicmiú breise (cpv): 31122000 Generator units, 39522530 Tents, 32570000 Communications equipment, 32343200 Megaphones
398042-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosítóZP.271.1.NIEOGR.1.2026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 39300000 Különféle berendezések
További osztályozás (cpv): 34711200 Pilóta nélküli légi járművek, 30200000 Számítógépek és tartozékaik, 38112100 Globális navigációs és helyzetmeghatározó rendszerek (GPS vagy egyenértékű), 32530000 Műholdas távközlési berendezések, 31122000 Áramfejlesztő egységek, 39522530 Sátor, 32570000 Hírközlési berendezések, 32343200 Megafonok
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosítóCzęść zamówienia nr 1
További osztályozás (cpv): 34711200 Pilóta nélküli légi járművek
RészLOT-0002
Belső azonosítóCzęść zamówienia nr 2
További osztályozás (cpv): 30200000 Számítógépek és tartozékaik, 38112100 Globális navigációs és helyzetmeghatározó rendszerek (GPS vagy egyenértékű)
RészLOT-0003
CímDostawa telefonów satelitarnych
Belső azonosítóCzęść zamówienia nr 3
További osztályozás (cpv): 32530000 Műholdas távközlési berendezések
RészLOT-0004
Belső azonosítóCzęść zamówienia nr 4
További osztályozás (cpv): 31122000 Áramfejlesztő egységek, 39522530 Sátor, 32570000 Hírközlési berendezések, 32343200 Megafonok
398042-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoZP.271.1.NIEOGR.1.2026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 39300000 Attrezzature varie
Classificazione aggiuntiva (cpv): 34711200 Aeromobili senza pilota, 30200000 Apparecchiature informatiche e forniture, 38112100 Sistemi di navigazione e posizionamento globale (GPS o equivalente), 32530000 Apparecchiature del tipo usato per comunicazioni via satellite, 31122000 Gruppi elettrogeni, 39522530 Tende, 32570000 Apparecchiature per comunicazioni, 32343200 Megafoni
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo internoCzęść zamówienia nr 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 34711200 Aeromobili senza pilota
LottoLOT-0002
Identificativo internoCzęść zamówienia nr 2
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30200000 Apparecchiature informatiche e forniture, 38112100 Sistemi di navigazione e posizionamento globale (GPS o equivalente)
LottoLOT-0003
TitoloDostawa telefonów satelitarnych
Identificativo internoCzęść zamówienia nr 3
Classificazione aggiuntiva (cpv): 32530000 Apparecchiature del tipo usato per comunicazioni via satellite
LottoLOT-0004
Identificativo internoCzęść zamówienia nr 4
Classificazione aggiuntiva (cpv): 31122000 Gruppi elettrogeni, 39522530 Tende, 32570000 Apparecchiature per comunicazioni, 32343200 Megafoni
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: ZP.271.1.NIEOGR.1.2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 39300000 Rôzne zariadenia
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 34711200 Bezpilotné lietadlá, 30200000 Počítačové zariadenia a spotrebný materiál, 38112100 Globálne navigačné a polohovacie systémy (GPS alebo ekvivalent), 32530000 Komunikačné zariadenia týkajúce sa satelitného prenosu, 31122000 Generátorové jednotky, 39522530 Stany, 32570000 Komunikačné zariadenia, 32343200 Megafóny
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: Część zamówienia nr 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 34711200 Bezpilotné lietadlá
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: Część zamówienia nr 2
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 30200000 Počítačové zariadenia a spotrebný materiál, 38112100 Globálne navigačné a polohovacie systémy (GPS alebo ekvivalent)
Časť: LOT-0003
Názov: Dostawa telefonów satelitarnych
Interný identifikátor: Część zamówienia nr 3
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 32530000 Komunikačné zariadenia týkajúce sa satelitného prenosu
Časť: LOT-0004
Interný identifikátor: Część zamówienia nr 4
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 31122000 Generátorové jednotky, 39522530 Stany, 32570000 Komunikačné zariadenia, 32343200 Megafóny