398421-2026 - Zadávání
Rumunsko – Výstavba úpraven pitné vody – DB-CL-07 Realizare statie de tratare Valea Lungă
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Práce
2. Řízení
Řízení
NázevDB-CL-07 Realizare statie de tratare Valea Lungă
PopisProiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-07 Realizare statie de tratare Valea Lungă”, incluzand: 1. Realizare statie de deferizare-demanganizare (Q=9 l/s) in incinta gospodariei de apa existente din localitatea Valea Lunga: - execuție bazin de contact/oxidare; - executie filtre catalitice pentru deferizare si demanganizare (și instalații hidromecanice și de automatizare necesare); - achiziție echipamente de preparare și dozare reactivi; - execuția cladirii ce adăpostește filtrele, suflantele, echipamentele de pompare intermediara, stația de reactivi si depozitul de reactivi - execuție bazin de retenție apă de la spălarea filtrelor si instalatii aferente spalarii filtrelor; - realizare gospodarie de namol aferenta tratarii apei uzate de la spalarea filtrelor in vederea indeplinirii NTPA 001/2005 a apei evacuate in emisar / recircularii apei si depozitarii namolului rezultat; - realizare laborator pentru analize primare si vestiar cu dus; - reabilitare statie de clorinare; - realizare atelier mecanic; - grup de exploatare dotat cu grup sanitar si fosa septica adiacenta; - dotarea conductei de aductiune care colecteaza apa bruta de la foraje cu debitmetru electromagnetic, traductor de presiune, sonda multiparametru pentru pH, temperatura si turbiditate, oxidabilitate si analizor on-line de mangan, conectate la sistemul SCADA; - dotarea conductei de plecare din GA Valea Lunga cu sonda multiparametru pentru pH, temperature, turbiditate si clor rezidual si analizor on-line de mangan, conectate la sistemul SCADA. 2. Obiecte auxiliare gospodariei de apa Valea Lunga: - Retele in incinta - Drumuri si platforme in incinta gospodariei de apa - Sistematizare incinta - Instalații de automatizare și monitorizare a proceselor de tratare - Integrarea in SCADA a tuturor obiectelor componente din gospodaria de apa - Instalatii electrice aferente tuturor obiectelor noi din gospodaria de apa - Iluminat exterior in incinta gospodariei de apa - Instalatie de paratrasnet in incinta gospodariei de apa - Sistem de securitate antiefractie in incinta gospodariei de apa - Marire capacitate racord electric (post de transformare) - Prevederea unui generator de rezerva de interventie, fix automat (cu panou de comanda si AAR) - Amenajare drum de acces existent (cca. 800 m) la GA Valea Lunga, din drum comunal DC2. Contractul include: a) Elaborare Proiect Tehnic in conformitate cu legislatia nationala, incluzand toate documentele necesare (memorii, desene, calcule etc.) si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiei de constructie; b) Elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei; c) Lucrari de constructie; d) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; e) Testare si punere in functiune; f) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Durata de proiectare a lucrarilor (inclusiv obtinerea Autorizatiei de Construire) este de 6 luni. Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 8 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. NOTE: 1. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2.Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interní identifikátorDB-CL- 07
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyPráce
Hlavní klasifikace (cpv): 45252126 Výstavba úpraven pitné vody
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
PopisII.2.4 Descrierea achizitiei publice Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-07 Realizare stație de tratare Valea Lungă”. Durata de proiectare și executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 14 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare de 95.946,16 lei, pentru racordarea obiectivului la rețeaua de electricitate. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Interní identifikátor1
Další klasifikace (cpv): 45000000 Stavební práce, 45232150 Práce vztahující se k vodovodnímu potrubí, 45232152 Výstavba přečerpávacích stanic, 45232430 Stavební práce na výstavbě úpraven vody, 45247270 Výstavba přehradních nádrží, 71322000 Technické projekty pro provádění stavebně inženýrských prací
398421-2026 - Competition
Romania – Drinking-water treatment plant construction work – DB-CL-07 Realizare statie de tratare Valea Lungă
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifierDB-CL- 07
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45252126 Drinking-water treatment plant construction work
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232430 Water-treatment work, 45247270 Reservoir construction works, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: DB-CL- 07
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45252126 Dzeramā ūdens attīrīšanas iekārtas celtniecības darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 45000000 Celtniecības darbi, 45232150 Darbi, kas saistīti ar ūdensapgādes cauruļvadiem, 45232152 Sūkņu stacijas celtniecības darbi, 45232430 Ūdens attīrīšanas iekārtas, 45247270 Ūdenskrātuvju būvdarbi, 71322000 Inženiertehniskās projektēšanas pakalpojumi inženiertehniskajām būvēm
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: DB-CL- 07
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45252126 Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane, 45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody, 45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni, 45232430 Roboty w zakresie uzdatniania wody, 45247270 Budowa zbiorników, 71322000 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
398421-2026 - Concurso
Roménia – Construção de estação de tratamento de água potável – DB-CL-07 Realizare statie de tratare Valea Lungă
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Obras
2. Procedimento
Procedimento
Identificador internoDB-CL- 07
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoObras
Classificação principal (cpv): 45252126 Construção de estação de tratamento de água potável
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Classificação adicional (cpv): 45000000 Construção, 45232150 Obras relacionadas com condutas para abastecimento de água, 45232152 Construção de estação de bombagem, 45232430 Tratamento de águas, 45247270 Construção de reservatórios, 71322000 Serviços de concepção técnica para a construção de obras de engenharia civil
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: DB-CL- 07
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45252126 Lucrări de construcţii de staţii de tratare a apei potabile
Lot: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii, 45232150 Lucrări pentru conducte de alimentare cu apă, 45232152 Lucrări de construcţii de staţii de pompare, 45232430 Staţii de tratare a apei, 45247270 Lucrări de construcţii de rezervoare, 71322000 Servicii de proiectare tehnică pentru construcţia de lucrări publice
398421-2026 - Javni razpis
Romunija – Gradbena dela na napravi za pripravo pitne vode – DB-CL-07 Realizare statie de tratare Valea Lungă
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Gradnje
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorDB-CL- 07
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaGradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45252126 Gradbena dela na napravi za pripravo pitne vode
5. Sklop
SklopLOT-0000
NaslovDefault lot
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 45000000 Gradbena dela, 45232150 Dela, povezana s cevovodi za distribucijo vode, 45232152 Gradbena dela na črpališču, 45232430 Objekti za pripravo vode, 45247270 Gradbena dela na zbiralnikih, 71322000 Storitve gradbenega projektiranja za objekte nizke gradnje