Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33140000 Zdravotnický spotřební materiál
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Maramureş (RO114)
Země: Rumunsko
Další informace: SPITAL
Hodnota
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33140000 Medicinske forbrugsmaterialer
Udførelsessted
Landsdel (NUTS): Maramureş (RO114)
Land: Rumænien
Yderligere oplysninger: SPITAL
Værdi
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Maramureş (RO114)
Land: Rumänien
Zusätzliche Informationen: SPITAL
Wert
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33140000 Ιατρικά αναλώσιμα
Τόπος εκτέλεσης
Χώρα: Ρουμανία
Πρόσθετες πληροφορίες: SPITAL
Αξία
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Maramureş (RO114)
Country: Romania
Additional information: SPITAL
Value
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33140000 Material médico fungible
Lugar de ejecución
Subdivisión del país (NUTS): Maramureş (RO114)
País: Rumanía
Información complementaria: SPITAL
Valor
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33140000 Meditsiinilised tarbekaubad
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Maramureş (RO114)
Riik: Rumeenia
Lisateave: SPITAL
Maksumus
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33140000 Lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet
Suorituspaikka
Maaryhmittely (NUTS): Maramureş (RO114)
Maa: Romania
Lisätiedot: SPITAL
Arvo
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 33140000 Consommables médicaux
Lieu d’exécution
Pays: Roumanie
Informations complémentaires: SPITAL
Valeur
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
An áit feidhmíochta
Foroinn tíre (NUTS): Maramureş (RO114)
Tír: An Rómáin
Eolas breise: SPITAL
Luach
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33140000 Medicinski potrošni materijal
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Maramureş (RO114)
Zemlja: Rumunjska
Dodatne informacije: SPITAL
Vrijednost
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33140000 Orvosi fogyóeszközök
A teljesítés helye
Ország: Románia
További információk: SPITAL
Érték
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33140000 Materiali medici
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Maramureş (RO114)
Paese: Romania
Informazioni supplementari: SPITAL
Valore
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33140000 Medische verbruiksartikelen
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Maramureş (RO114)
Land: Roemenië
Aanvullende informatie: SPITAL
Waarde
See the notice on TED website
2. Procedura
Procedura
Tytuł: MATERIALE SANITARE MEDICALE
Opis: Acord - cadru - Materiale sanitare medicale pentru o perioada de 24 luni ,necesare pentru tratamentul pacientilor internati in sectiile si compartimentele spitalului .Contractele subsecvente acordului cadru, se vor incheia lunar sau pentru maxim 12 luni de zile la inceputul fiecarui an in functie de aprobarea Bugetului de Venituri si Cheltuieli al Spitalului de Recuperare Borsa si maxim pe o perioada de 12 (doisprezece) luni ulterior aprobarii Bugetului de Venituri si Cheltuieli
Wewnętrzny identyfikator: 4347
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33140000 Materiały medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: SERINGI SI ACE
Opis: SERINGI SI ACE VALOARE MINIMA ESTIMATA 149755 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 156048 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 1
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: BRANULE
Opis: BRANULE DIFERITE . VALOARE MINIMA 42.120 LEI VALOARE MAXIMA 43.088 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: VACUTAINER ACE VACUTAINER HOLDER VACUTAINER
Opis: VACUTAINER DIFERIT ACE, HOLDER VALOARE MINIMA ESTIMATA 42.040 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 43.128 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: MANUSI EXAMINARE ; CHIRURGICALE
Opis: MANUSI EXAMINARE ; CHIRURGICALE VALOARE MINIMA ESTIMATA 273.120 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 1.102.500 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 4
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: MASTI
Opis: MASTI DIFERITE VALOARE MINIMA ESTIMATA 273.120 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 22018 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 5
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: TRUSA PERFUZII
Opis: TRUSE PERFUZII VALOARE MINIMA ESTIMATA 56050 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 56640 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 6
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: RECOLTOR SI PUNGA URINA
Opis: RECOLTOARE SI PUNGI URINA VALOARE MINIMA ESTIMATA 17055 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 17712 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 7
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: DISPOZITIV ASPIRATIE MINI SPIKE
Opis: DISPOZITIV ASPIRATIE MINI SPIKE VALOARE MINIMA ESTIMATA 18905 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 19104 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 8
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: SONDE DIFERITE
Opis: SONDE DIFERITE CF ANEXA VALOARE MINIMA ESTIMATA 10135 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 12034 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 9
Część zamówienia: LOT-0010
Tytuł: BOTOSI,BONETE,CAMP CHIRURGICAL
Opis: BOTOSI,BONETE,CAMP CHIRURGICAL VALOARE MINIMA ESTIMATA 67520 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 72320 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 10
Część zamówienia: LOT-0011
Tytuł: UMIDIFICATOR CU ADAPTOR INCLUS
Opis: UMIDIFICATOR CU ADAPTOR INCLUS VALOARE MINIMA ESTIMATA 36.225 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 37.800 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 11
Część zamówienia: LOT-0012
Tytuł: LEUCOPLAST
Opis: LEUCOPLAST VALOAREA MINIMA ESTIMATA 26.030 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 28840 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 12
Część zamówienia: LOT-0013
Tytuł: FESI VATA COMPRESE STERILE
Opis: FESI, VATA ,COMPRESE STERILE VALOAREA MINIMA ESTIMATA 106.6550 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 109.715 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 13
Część zamówienia: LOT-0014
Tytuł: COVOR DECONTAMINARE
Opis: COVOR DECONTAMINARE VALOARE MINIMA ESTIMATA 20191.5 LEI VALOARE MAXIMA 22435 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 14
Część zamówienia: LOT-0015
Tytuł: ALCOOL SANITAR 0.5 L
Opis: ALCOOL SANITAR 0,5L VALOARE MINIMA ESTIMATA 19.200 LEI VALOARE MAXIMA ESTIMATA 20000 LEI
Wewnętrzny identyfikator: 15
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33140000 Material médico de consumo
Local de execução
País: Roménia
Informações adicionais: SPITAL
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33140000 Consumabile medicale
Locul de executare
Subdiviziunea țării (NUTS): Maramureş (RO114)
Țara: România
Informații suplimentare: SPITAL
Valoare
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33140000 Zdravotnícky spotrebný materiál
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Maramureş (RO114)
Krajina: Rumunsko
Doplňujúce informácie: SPITAL
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33140000 Proizvodi za medicinsko uporabo
Kraj izvajanja
Država: Romunija
Vrednost
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Leveransplats
Del av land (NUTS): Maramureş (RO114)
Kompletterande information: SPITAL
Värde