2. Řízení
Řízení
Název: Αναλωσίμου Υγειονομικού Υλικού «ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ ΥΑΛΟΕΙΔΕΚΤΟΜΗΣ
Popis: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ:20/2026 ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ Για την προμήθεια Αναλωσίμου Υγειονομικού Υλικού «ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ ΥΑΛΟΕΙΔΕΚΤΟΜΗΣ» CPV 33140000- & 33141320-9, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 307.321,56€ συμπεριλαμβανομένου (13&24% ΦΠΑ), με κριτήριο την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά βάσει της τιμής». Συστ.Αρ.Ε.Σ.Η.Δ.Η.Σ:481007
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33140000 Zdravotnický spotřební materiál
5. Část
Část: LOT-0002
Název: Αναλωσίμου Υγειονομικού Υλικού «ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ ΥΑΛΟΕΙΔΕΚΤΟΜΗΣ»
Popis: Α/Α ΕΙΔΟΣ ΤΕΜΑΧΙΑ ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α ΠΟΣΟΣΤΟ ΦΠΑ ΠΟΣΟ ΦΠΑ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ Ο.Α. 1 ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΠΕΡΙΦΑΚΙΟΥ (CAPSULAR RING) ΠΡΟΦΟΡΤΩΜΕΝΟΣ 60 60,00€ 3.600,00€ 24% 864,00€ 4.464,00€ 141145 2 ΤΡΥΠΑΝΟ ΚΕΡΑΤΟΕΙΔΟΥΣ (ΔΌΤΗ) 50 81,80€ 4.090,00€ 24% 981,60€ 5.071,60€ 141236 3 ΤΡΥΠΑΝΟ ΚΕΡΑΤΟΕΙΔΟΥΣ (ΛΗΠΤΗ) 20 86,80€ 1.736,00€ 24% 416,64€ 2.152,64€ 141391 4 ΔΑΚΤΎΛΙΟΣ ΙΡΙΔΑΣ ΤΥΠΟΥ MALYUGIN 40 145,00€ 5.800,00€ 24% 1.392,00€ 7.192,00€ 141329 5 ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΟΙ ΚΑΥΤΗΡΕΣ 500 10,20€ 5.100,00€ 24% 1.224,00€ 6.324,00€ 141350 6 ΔΙΑΣΤΟΛΕΙΣ ΙΡΙΔΑΣ ΜΙΚΡΗΣ ΤΟΜΗΣ 0,3 MM 240 7,20€ 1.728,00€ 24% 414,72€ 2.142,72€ 141366 7 ΔΙΑΤΑΤΙΚΟΣ ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ ΙΡΙΔΑΣ ΠΡΟΦΟΡΤΩΜΕΝΟΣ (ΤΥΠΟΥ I RING) 100 170,00€ 17.000,00€ 24% 4.080,00€ 21.080,00€ 141838 Α/Α ΕΙΔΟΣ ΤΕΜΑΧΙΑ ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α ΠΟΣΟΣΤΟ ΦΠΑ ΠΟΣΟ ΦΠΑ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ Ο.Α. 8 ΒΑΛΒΙΔΑ ΓΛΑΥΚΩΜΑΤΟΣ ΜΙΚΡΗΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ 34 750,00€ 25.500,00€ 13% 3.315,00€ 28.815,00€ 111341 9 ΒΑΛΒΙΔΑ ΓΛΑΥΚΩΜΑΤΟΣ (ΤΥΠΟΥ ΔΙΣΚΟΥ) 8 680,00€ 5.440,00€ 13% 707,20€ 6.147,20€ 111335 10 ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΡΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΓΛΑΥΚΩΜΑΤΟΣ, ΤΥΠΟΥ ΕΜΦΥΤΕΥΜΑΤΟΣ ΓΕΛΗΣ 14 855,00€ 11.970,00€ 13% 1.556,10€ 13.526,10€ 111337 11 ΣΤΕΙΛΕΟΣ ΕΝΔΟΦΩΤΟΠΗΞΙΑΣ LASER 25G, ΜΕΤΑΒΛΗΤΗΣ ΚΥΡΤΟΤΗΤΑΣ 96 166,00€ 15.936,00€ 24% 3.824,64€ 19.760,64€ 141373 12 ΣΤΕΙΛΕΟΣ ΕΝΔΟΦΩΤΟΠΗΞΙΑΣ LASER 25G ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ ΕΝΔΟΦΩΤΙΣΜΟ ΜΕΤΑΒΛΗΤΗΣ ΚΥΡΤΟΤΗΤΑΣ 145 259,00€ 37.555,00€ 24% 9.013,20€ 46.568,20€ 141473 13 ΣΤΕΙΛΕΟΣ ΕΝΔΟΦΩΤΟΠΗΞΙΑΣ LASER 27G ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ ΕΝΔΟΦΩΤΙΣΜΟ ΜΕΤΑΒΛΗΤΗΣ ΚΥΡΤΟΤΗΤΑΣ 12 229,00€ 2.748,00€ 24% 659,52€ 3.407,52€ 141450 14 ΣΤΕΙΛΕΟΣ ΕΝΔΟΔΙΑΘΕΡΜΙΑΣ 27GA ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ 12 45,00€ 540,00€ 24% 129,60€ 669,60€ 151309 15 ΣΤΕΙΛΕΟΣ ΕΝΔΟΔΙΑΘΕΡΜΙΑΣ 25GA ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ 12 45,00€ 540,00€ 24% 129,60€ 669,60€ 141605 16 ΣΤΕΙΛΕΟΣ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ ΕΝΔΟΦΩΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΟΞΟΤΜΗΤΟ ΑΚΡΟ 50 200,00€ 10.000,00€ 24% 2.400,00€ 12.400,00€ 141475 Α/Α ΕΙΔΟΣ ΤΕΜΑΧΙΑ ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α ΠΟΣΟΣΤΟ ΦΠΑ ΠΟΣΟ ΦΠΑ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ Ο.Α. 17 ΣΤΥΛΕΟΣ ΠΡΟΣΘΙΑΣ ΥΑΛΟΕΙΔΕΚΤΟΜΗΣ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ 50 86,00€ 4.300,00€ 24% 1.032,00€ 5.332,00€ 141399 18 ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΥΑΛOΕΙΔΕΤΟΜΟΣ 23G 2.000 κοπών 50 190,00€ 9.500,00€ 24% 2.280,00€ 11.780,00€ 141451 19 ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΥΑΛOΕΙΔΕΤΟΜΟΣ 23G 7.500 κόπων 50 190,00€ 9.500,00€ 24% 2.280,00€ 11.780,00€ 141464 20 ΛΑΒΙΔΕΣ ΑΦΑΙΡΕΣΗΣ ΕΣΩ ΑΦΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΜΕΜΒΡΑΝΗΣ (ILM )25G 132 151,00€ 19.932,00€ 24% 4.783,68€ 24.715,68€ 111343 21 ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ (BACKFLUSH) 23G 60 50,00€ 3.000,00€ 24% 720,00€ 3.720,00€ 141345 22 ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ (BACKFLUSH) 25G 400 50,00€ 20.000,00€ 24% 4.800,00€ 24.800,00€ 141360 23 BACKFLUSH SOFT TIP 25G ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΥΑΛΟΕΙΔΕΚΤΟΜΗΣ ΜΕ ΑΝΤΛΙΑ ΔΙΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΥΠΟΥ VTI 48 90,00€ 4.320,00€ 24% 1.036,80€ 5.356,80€ 151322 24 BACKFLUSH SOFT TIP 27G ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΥΑΛΟΕΙΔΕΚΤΟΜΗΣ ΜΕ ΑΝΤΛΙΑ ΔΙΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΥΠΟΥ VTI 12 96,00€ 1.152,00€ 24% 276,48€ 1.428,48€ 151323 25 ΕΠΙΚΕΡΑΤΙΟΣ ΔΙΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΟΣ ΜΕΓΕΘΥΝΤΙΚΌΣ ΦΑΚΌΣ 20 70,00€ 1.400,00€ 24% 336,00€ 1.736,00€ 141422 26 ΒΕΛΟΝΕΣ ΔΙΠΛΟΥ ΑΥΛΟΥ (DUAL BORE) 23G 6 35,50€ 213,00€ 24% 51,12€ 264,12€ 141038 Α/Α ΕΙΔΟΣ ΤΕΜΑΧΙΑ ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α ΠΟΣΟΣΤΟ ΦΠΑ ΠΟΣΟ ΦΠΑ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ Ο.Α. 27 ΒΕΛΟΝΕΣ ΔΙΠΛΟΥ ΑΥΛΟΥ (DUAL BORE) 25G 250 37,00€ 9.250,00€ 24% 2.220,00€ 11.470,00€ 141033 28 ΒΕΛΟΝΕΣ ΔΙΠΛΟΥ ΑΥΛΟΥ (DUAL BORE) 23G 5 35,00€ 175,00€ 24% 42,00€ 217,00€ 141032 29 ΒΕΛΟΝΕΣ ΔΙΠΛΟΥ ΑΥΛΟΥ (DUAL BORE) 25G 15 35,50€ 532,50€ 24% 127,80€ 660,30€ 141034 30 ΒΕΛΟΝΕΣ ΔΙΠΛΟΥ ΑΥΛΟΥ (DUAL BORE) 27G 10 35,50€ 355,00€ 24% 85,20€ 440,20€ 141037 31 ΛΑΒΙΔΑ 25G ΓΙΑ ΕΝΔΟΦΑΚΟ ΣΚΛΗΡΙΚΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ 50 85,00€ 4.250,00€ 24% 1.020,00€ 5.270,00€ 141152 32 ΕΝΙΑΙΑ ΛΑΒΙΔΑ (ILM) 25G 132 137,00€ 18.084,00€ 24% 4.340,16€ 22.424,16€ 141128 ΣΥΝΟΛΟ 251.646,50€ 55.675,06€ 307.321,56€
Další klasifikace (cpv): 33140000 Zdravotnický spotřební materiál
Množství: 32 kusy
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33140000 Medicinske forbrugsmaterialer
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0002
Supplerende klassifikation (cpv): 33140000 Medicinske forbrugsmaterialer
Mængde: 32 stykker
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0002
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Menge: 32 Stück
403861-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33140000 Ιατρικά αναλώσιμα
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0002
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 33140000 Ιατρικά αναλώσιμα
Ποσότητα32 τεμάχια
403861-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 33140000 Material médico fungible
5. Lote
LoteLOT-0002
Clasificación adicional (cpv): 33140000 Material médico fungible
Cantidad32 piezas
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33140000 Meditsiinilised tarbekaubad
5. Osa
Osa: LOT-0002
Täiendav liigitus (cpv): 33140000 Meditsiinilised tarbekaubad
Kogus: 32 tükki
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0002
Aicmiú breise (cpv): 33140000 Medical consumables
Cainníocht: 32 píosa
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33140000 Medicinski potrošni materijal
5. Grupa
Grupa: LOT-0002
Dodatna klasifikacija (cpv): 33140000 Medicinski potrošni materijal
Količina: 32 komadi
403861-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33140000 Materiali medici
5. Lotto
LottoLOT-0002
Classificazione aggiuntiva (cpv): 33140000 Materiali medici
Quantità32 pezzi
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33140000 Medicinos reikmenys
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0002
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 33140000 Medicinos reikmenys
Kiekis: 32 víenetai
403861-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33140000 Oġġetti ta' konsum mediċi
5. Lott
LottLOT-0002
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 33140000 Oġġetti ta' konsum mediċi
Kwantità32 bċejjeċ
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33140000 Medische verbruiksartikelen
5. Perceel
Perceel: LOT-0002
Aanvullende classificatie (cpv): 33140000 Medische verbruiksartikelen
Hoeveelheid: 32 stuks
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33140000 Material médico de consumo
Lote: LOT-0002
Classificação adicional (cpv): 33140000 Material médico de consumo
Quantidade: 32 artigos
403861-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 33140000 Consumabile medicale
5. Lot
LotLOT-0002
Clasificare suplimentară (cpv): 33140000 Consumabile medicale
Cantitate32 unități
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33140000 Zdravotnícky spotrebný materiál
5. Časť
Časť: LOT-0002
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 33140000 Zdravotnícky spotrebný materiál
Množstvo: 32 kusy
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33140000 Proizvodi za medicinsko uporabo
5. Sklop
Sklop: LOT-0002
Dodatna klasifikacija (cpv): 33140000 Proizvodi za medicinsko uporabo
Količina: 32 kosi