Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90500000 Služby související s likvidací odpadů a odpady
Místo plnění
Obec: Lübeck
PSČ: 23538
Nižší územní jednotka země (NUTS): Lübeck, Kreisfreie Stadt (DEF03)
Země: Německo
403887-2026 - Διαγωνισμός
Γερμανία – Υπηρεσίες σχετιζόμενες με απορρίμματα και απόβλητα – Abfallentsorgung
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςAbfallentsorgung
ΠεριγραφήRahmenvereinbarung Abfallentsorgung 2027 - 2031
Εσωτερικό αναγνωριστικόUKSH-WuV-2026-0016
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90500000 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με απορρίμματα και απόβλητα
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΤίτλοςRestabfall und sonstige Abfälle, Campus Kiel
ΠεριγραφήRestabfall und sonstige Abfälle, Campus Kiel
Εσωτερικό αναγνωριστικόLOT-0001
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90511000 Υπηρεσίες αποκομιδής απορριμμάτων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90513000 Υπηρεσίες επεξεργασίας και διάθεσης μη επικίνδυνων απορριμμάτων και αποβλήτων, 90513100 Υπηρεσίες διάθεσης οικιακών απορριμμάτων, 90511300 Υπηρεσίες αποκομιδής απορριμμάτων από υπαίθρια δοχεία, 90512000 Υπηρεσίες μεταφοράς απορριμμάτων
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςRestabfall und sonstige Abfälle, Campus Lübeck
ΠεριγραφήRestabfall und sonstige Abfälle, Campus Lübeck
Εσωτερικό αναγνωριστικόLOT-0002
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90513000 Υπηρεσίες επεξεργασίας και διάθεσης μη επικίνδυνων απορριμμάτων και αποβλήτων, 90513100 Υπηρεσίες διάθεσης οικιακών απορριμμάτων, 90511300 Υπηρεσίες αποκομιδής απορριμμάτων από υπαίθρια δοχεία
ΠαρτίδαLOT-0003
ΤίτλοςWertstoffe, Campus Kiel
ΠεριγραφήWertstoffe, Campus Kiel
Εσωτερικό αναγνωριστικόLOT-0003
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90514000 Υπηρεσίες ανακύκλωσης απορριμμάτων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90511400 Υπηρεσίες αποκομιδής χάρτου, 90511000 Υπηρεσίες αποκομιδής απορριμμάτων, 90513000 Υπηρεσίες επεξεργασίας και διάθεσης μη επικίνδυνων απορριμμάτων και αποβλήτων, 90513600 Υπηρεσίες αφαίρεσης ιλύος
ΠαρτίδαLOT-0004
ΤίτλοςWertstoffe, Campus Lübeck
ΠεριγραφήWertstoffe, Campus Lübeck
Εσωτερικό αναγνωριστικόLOT-0004
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90511400 Υπηρεσίες αποκομιδής χάρτου, 90511000 Υπηρεσίες αποκομιδής απορριμμάτων, 90513000 Υπηρεσίες επεξεργασίας και διάθεσης μη επικίνδυνων απορριμμάτων και αποβλήτων, 90513600 Υπηρεσίες αφαίρεσης ιλύος, 90470000 Υπηρεσίες καθαρισμού αποχετεύσεων
ΠαρτίδαLOT-0005
ΤίτλοςSonderabfälle (Krankenhaus), Campus Kiel
ΠεριγραφήSonderabfälle (Krankenhaus), Campus Kiel
Εσωτερικό αναγνωριστικόLOT-0005
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90524400 Αποκομιδή, μεταφορά και διάθεση νοσοκομειακών αποβλήτων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90524000 Υπηρεσίες ιατρικών αποβλήτων, 90524100 Υπηρεσίες αποκομιδής νοσοκομειακών αποβλήτων, 90524200 Υπηρεσίες διάθεσης νοσοκομειακών αποβλήτων, 90524300 Υπηρεσίες απομάκρυνσης βιολογικών αποβλήτων, 90520000 Υπηρεσίες ραδιενεργών, τοξικών, ιατρικών και επικίνδυνων αποβλήτων, 90523000 Υπηρεσίες διάθεσης τοξικών αποβλήτων εκτός από ραδιενεργά απόβλητα και μολυσμένο έδαφος
ΠαρτίδαLOT-0006
ΤίτλοςSonderabfälle (Krankenhaus), Campus Lübeck
ΠεριγραφήSonderabfälle (Krankenhaus), Campus Lübeck
Εσωτερικό αναγνωριστικόLOT-0006
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Place of performance
Town: Lübeck
Postcode: 23538
Country: Germany
403887-2026 - Kilpailu
Saksa – Jätteisiin liittyvät palvelut – Abfallentsorgung
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimiAbfallentsorgung
Sisäinen tunnisteUKSH-WuV-2026-0016
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90500000 Jätteisiin liittyvät palvelut
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisäinen tunnisteLOT-0001
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90511000 Jätteiden keruupalvelut
Lisäluokitus (cpv): 90513000 Vaarattomien jätteiden käsittely ja poiskuljetus, 90513100 Kotitalouksien jätehuolto, 90511300 Roskien keruupalvelut, 90512000 Jätteiden kuljetuspalvelut
OsaLOT-0002
Sisäinen tunnisteLOT-0002
Lisäluokitus (cpv): 90513000 Vaarattomien jätteiden käsittely ja poiskuljetus, 90513100 Kotitalouksien jätehuolto, 90511300 Roskien keruupalvelut
OsaLOT-0003
Ilmoituksen nimiWertstoffe, Campus Kiel
KuvausWertstoffe, Campus Kiel
Sisäinen tunnisteLOT-0003
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90514000 Jätteenkierrätyspalvelut
Lisäluokitus (cpv): 90511400 Paperinkeräyspalvelut, 90511000 Jätteiden keruupalvelut, 90513000 Vaarattomien jätteiden käsittely ja poiskuljetus, 90513600 Lietteenpoistopalvelut
OsaLOT-0004
Ilmoituksen nimiWertstoffe, Campus Lübeck
KuvausWertstoffe, Campus Lübeck
Sisäinen tunnisteLOT-0004
Lisäluokitus (cpv): 90511400 Paperinkeräyspalvelut, 90511000 Jätteiden keruupalvelut, 90513000 Vaarattomien jätteiden käsittely ja poiskuljetus, 90513600 Lietteenpoistopalvelut, 90470000 Viemäreiden puhdistaminen
OsaLOT-0005
Sisäinen tunnisteLOT-0005
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90524400 Sairaalajätteiden keruu, kuljetus ja hävittäminen
Lisäluokitus (cpv): 90524000 Sairaalajätepalvelut, 90524100 Sairaalajätteiden keruu, 90524200 Sairaalajätteiden hävittäminen, 90524300 Biojätteiden kuljettaminen, 90520000 Radioaktiivisia jätteitä, ongelma- ja sairaalajätteitä ja vaarallisia jätteitä koskevat palvelut, 90523000 Ongelmajätehuolto, lukuun ottamatta radioaktiivisen jätteen ja saastuneen maaperän käsittelyä
OsaLOT-0006
Sisäinen tunnisteLOT-0006
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
An áit feidhmíochta
Baile: Lübeck
Cód poist: 23538
Tír: An Ghearmáin
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90500000 Usluge u vezi s otpacima i otpadom
Mjesto izvršenja
Grad: Lübeck
Poštanski broj: 23538
Zemlja: Njemačka
403887-2026 - Verseny
Németország – Hulladékkal és szeméttel kapcsolatos szolgáltatások – Abfallentsorgung
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
CímAbfallentsorgung
Belső azonosítóUKSH-WuV-2026-0016
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90500000 Hulladékkal és szeméttel kapcsolatos szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosítóLOT-0001
Fő osztályozás (cpv): 90511000 Hulladékgyűjtési szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások, 90513100 Háztartásihulladék-ártalmatlanítási szolgáltatások, 90511300 Szemétgyűjtési szolgáltatások, 90512000 Hulladékszállítási szolgáltatások
RészLOT-0002
Belső azonosítóLOT-0002
További osztályozás (cpv): 90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások, 90513100 Háztartásihulladék-ártalmatlanítási szolgáltatások, 90511300 Szemétgyűjtési szolgáltatások
RészLOT-0003
CímWertstoffe, Campus Kiel
LeírásWertstoffe, Campus Kiel
Belső azonosítóLOT-0003
Fő osztályozás (cpv): 90514000 Hulladék-újrafeldolgozási szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 90511400 Papírgyűjtési szolgáltatások, 90511000 Hulladékgyűjtési szolgáltatások, 90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások, 90513600 Iszapeltávolítási szolgáltatások
RészLOT-0004
CímWertstoffe, Campus Lübeck
LeírásWertstoffe, Campus Lübeck
Belső azonosítóLOT-0004
További osztályozás (cpv): 90511400 Papírgyűjtési szolgáltatások, 90511000 Hulladékgyűjtési szolgáltatások, 90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások, 90513600 Iszapeltávolítási szolgáltatások, 90470000 Szennyvízcsatorna-tisztítási szolgáltatások
RészLOT-0005
Belső azonosítóLOT-0005
Fő osztályozás (cpv): 90524400 Kórházi hulladék gyűjtése, szállítása és ártalmatlanítása
További osztályozás (cpv): 90524000 Egészségügyi hulladékkal kapcsolatos szolgáltatások, 90524100 Klinikaihulladék-gyűjtési szolgáltatások, 90524200 Klinikaihulladék-ártalmatlanítási szolgáltatások, 90524300 Biológiaihulladék-eltávolítási szolgáltatások, 90520000 Radioaktív, mérgező, egészségügyi és veszélyes hulladékkal kapcsolatos szolgáltatások, 90523000 Mérgezőhulladék-ártalmatlanítási szolgáltatások a radioaktív hulladék és a szennyezett talaj kivételével
RészLOT-0006
Belső azonosítóLOT-0006
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
Luogo di esecuzione
Località: Lübeck
Codice postale: 23538
Paese: Germania
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90500000 Su atliekomis susijusios paslaugos
Sutarties vykdymo vieta
Miestas: Lübeck
Pašto kodas: 23538
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Lübeck, Kreisfreie Stadt (DEF03)
Šalis: Vokietija
403887-2026 - Konkurss
Vācija – Ar atkritumiem saistīti pakalpojumi – Abfallentsorgung
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
NosaukumsAbfallentsorgung
Iekšējais identifikatorsUKSH-WuV-2026-0016
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90500000 Ar atkritumiem saistīti pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikatorsLOT-0001
Galvenā klasifikācija (cpv): 90511000 Atkritumu (sadzīves) savākšanas pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 90513000 Nebīstamu atkritumu pārstrādes un apglabāšanas pakalpojumi, 90513100 Mājsaimniecību atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi, 90511300 Atkritumu savākšanas pakalpojumi, 90512000 Atkritumu transporta pakalpojumi
DaļaLOT-0002
Iekšējais identifikatorsLOT-0002
Papildu klasifikācija (cpv): 90513000 Nebīstamu atkritumu pārstrādes un apglabāšanas pakalpojumi, 90513100 Mājsaimniecību atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi, 90511300 Atkritumu savākšanas pakalpojumi
DaļaLOT-0003
NosaukumsWertstoffe, Campus Kiel
AprakstsWertstoffe, Campus Kiel
Iekšējais identifikatorsLOT-0003
Galvenā klasifikācija (cpv): 90514000 Atkritumu otrreizējās pārstrādes pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 90511400 Papīra savākšanas pakalpojumi, 90511000 Atkritumu (sadzīves) savākšanas pakalpojumi, 90513000 Nebīstamu atkritumu pārstrādes un apglabāšanas pakalpojumi, 90513600 Notekūdeņu nosēdumu aizvākšanas pakalpojumi
DaļaLOT-0004
NosaukumsWertstoffe, Campus Lübeck
AprakstsWertstoffe, Campus Lübeck
Iekšējais identifikatorsLOT-0004
Papildu klasifikācija (cpv): 90511400 Papīra savākšanas pakalpojumi, 90511000 Atkritumu (sadzīves) savākšanas pakalpojumi, 90513000 Nebīstamu atkritumu pārstrādes un apglabāšanas pakalpojumi, 90513600 Notekūdeņu nosēdumu aizvākšanas pakalpojumi, 90470000 Notekcauruļu tīrīšanas pakalpojumi
DaļaLOT-0005
Iekšējais identifikatorsLOT-0005
Galvenā klasifikācija (cpv): 90524400 Slimnīcu atkritumu savākšana, transports un izvietošana
Papildu klasifikācija (cpv): 90524000 Medicīnisko atkritumu savākšanas pakalpojumi, 90524100 Klīnisko atkritumu savākšanas pakalpojumi, 90524200 Klīnisko atkritumu izvietošanas pakalpojumi, 90524300 Bioloģisko atkritumu aizvākšanas pakalpojumi, 90520000 Radioaktīvo, toksisko, medicīnisko un bīstamo atkritumu pakalpojumi, 90523000 Toksisko atkritumu apglabāšanas pakalpojumi, izņemot radioaktīvos atkritumus un piesārņotu augsni
DaļaLOT-0006
Iekšējais identifikatorsLOT-0006
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90500000 Servizzi marbuta maż-żibel u l-iskart
Post tal-prestazzjoni
Belt: Lübeck
Kodiċi postali: 23538
Pajjiż: Il-Ġermanja
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90500000 Diensten op het gebied van vuilnis en afval
Plaats van uitvoering
Stad: Lübeck
Land: Duitsland
403887-2026 - Procedura konkurencyjna
Niemcy – Usługi związane z odpadami – Abfallentsorgung
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Usługi
2. Procedura
Procedura
TytułAbfallentsorgung
Wewnętrzny identyfikatorUKSH-WuV-2026-0016
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikatorLOT-0001
Główna klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne, 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90511300 Usługi zbierania śmieci, 90512000 Usługi transportu odpadów
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikatorLOT-0002
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne, 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90511300 Usługi zbierania śmieci
Część zamówieniaLOT-0003
TytułWertstoffe, Campus Kiel
OpisWertstoffe, Campus Kiel
Wewnętrzny identyfikatorLOT-0003
Główna klasyfikacja (cpv): 90514000 Usługi recyklingu odpadów
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511400 Usługi zbierania papieru, 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne, 90513600 Usługi usuwania osadów
Część zamówieniaLOT-0004
TytułWertstoffe, Campus Lübeck
OpisWertstoffe, Campus Lübeck
Wewnętrzny identyfikatorLOT-0004
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511400 Usługi zbierania papieru, 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne, 90513600 Usługi usuwania osadów, 90470000 Usługi czyszczenia kanałów ściekowych
Część zamówieniaLOT-0005
Wewnętrzny identyfikatorLOT-0005
Główna klasyfikacja (cpv): 90524400 Usługi gromadzenia, transportu i wywozu odpadów szpitalnych
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90524000 Usługi w zakresie odpadów medycznych, 90524100 Usługi gromadzenia odpadów szpitalnych, 90524200 Usługi usuwania odpadów szpitalnych, 90524300 Usługi usuwania odpadów biologicznych, 90520000 Usługi w zakresie odpadów radioaktywnych, toksycznych, medycznych i niebezpiecznych, 90523000 Usługi usuwania odpadów toksycznych, z wyjątkiem odpadów radioaktywnych i zanieczyszczonej gleby
Część zamówieniaLOT-0006
Wewnętrzny identyfikatorLOT-0006
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90500000 Služby súvisiace s likvidáciou odpadu a odpadom
Miesto plnenia
Mesto: Lübeck
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Lübeck, Kreisfreie Stadt (DEF03)
Krajina: Nemecko
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90500000 Storitve v zvezi z odpadki
Kraj izvajanja
Poštna številka: 23538
Država: Nemčija
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Leveransplats
Ort: Lübeck
Postnummer: 23538
Land: Tyskland