2. Řízení
Řízení
Název: Konsultstöd för standardiserade underlag för e-tjänster hos kommuner
Popis: Mål och syftet med upphandlingen är att - ta fram standardiserade underlag för utveckling av e-tjänster hos kommuner för anmälan och ansökan om försäljning av tobak, folköl, elektroniska cigaretter och påfyllningsbehållare samt tobaksfria nikotinprodukter. - ta fram standardiserade underlag för utveckling av e-tjänster hos kommuner för ansökan om serveringstillstånd
Interní identifikátor: 02085-2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 72224000 Poradenské služby v oblasti řízení projektů
Další klasifikace (cpv): 72246000 Systémové poradenství
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 02085-2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 72224000 Konsulentvirksomhed i forbindelse med projektstyring
Supplerende klassifikation (cpv): 72246000 Systemrådgivning
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 02085-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72224000 Beratung im Bereich Projektleitung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72246000 Systemberatung
5. Los
Los: LOT-0000
Internal identifier: 02085-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72224000 Project management consultancy services
Additional classification (cpv): 72246000 Systems consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 02085-2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 72224000 Servicios de consultoría en gestión de proyectos
Clasificación adicional (cpv): 72246000 Servicios de consultoría en sistemas
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 02085-2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 72224000 Projektijuhtimise nõustamisteenused
Täiendav liigitus (cpv): 72246000 Süsteemi nõustamisteenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 02085-2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 72224000 Projektinjohtoa koskevat konsulttipalvelut
Lisäluokitus (cpv): 72246000 Järjestelmiä koskevat konsulttipalvelut
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 02085-2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
404238-2026 - Konkursas
Švedija – Projektų vadybos konsultacinės paslaugos – Konsultstöd för standardiserade underlag för e-tjänster hos kommuner
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius02085-2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 72224000 Projektų vadybos konsultacinės paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 72246000 Sistemų konsultacinės paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
Iekšējais identifikators: 02085-2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 72224000 Projektu vadības konsultāciju pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 72246000 Sistēmu konsultāciju pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 72224000 Serviços de consultoria em gestão de projectos
Classificação adicional (cpv): 72246000 Serviços de consultoria em matéria de sistemas
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 02085-2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 72224000 Servicii de consultanţă privind gestionarea proiectelor
Clasificare suplimentară (cpv): 72246000 Servicii de consultanţă privind sistemele
404238-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby
2. Postup
Postup
Interný identifikátor02085-2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 72224000 Poradenstvo pri riadení projektov
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 72246000 Systémové poradenstvo
5. Časť
ČasťLOT-0000
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 02085-2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 72224000 Storitve svetovanja na področju projektnega managementa
Dodatna klasifikacija (cpv): 72246000 Storitve svetovanja o sistemih
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 02085-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 72246000 Konsulttjänster för system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000