Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71355000 Provádění průzkumu
Hodnota
Odhadovaná hodnota bez DPH: 2 400 000,00 DKK
Podmínky zadávání zakázek
Podmínky podání:
Maximální počet částí, při kterém může podat nabídku jeden uchazeč: 2
404322-2026 - Konkurrencevilkår
Danmark – Opmålingstjenester – BBG-BEF.02 - Udførelse af referencemålinger
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelBBG-BEF.02 - Udførelse af referencemålinger
BeskrivelseIndkøb af referencemålinger til kontrol af ekstern måleleverandørs kvalitet
Intern ID733551
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71355000 Opmålingstjenester
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelDelaftale 1: Måling af vejens overflade
BeskrivelseAftalen omfatter udførelse af referencemålinger af vejens overflade på Ordregivers bestilling.
Intern ID733583
Valgmuligheder
Beskrivelse af optionerOrdregiveren har mulighed for at forlænge Aftalen på uændrede vilkår i yderligere op til 2 x 12 måneder med et minimumsvarsel på 3 måneder.
DelkontraktLOT-0002
TitelDelaftale 2: måling af vejens bæreevne
BeskrivelseAftalen omfatter udførelse af referencemålinger af vejens bæreevne på Ordregivers bestilling.
Intern ID733601
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71355000 Vermessungsarbeiten
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Østsjælland (DK021)
Land: Dänemark
Wert
Geschätzter Wert ohne MwSt.: 2 400 000,00 DKK
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71355000 Servicios de agrimensura
Valor
Valor estimado, IVA excluido: 2 400 000,00 DKK
Condiciones de la contratación pública
Condiciones de presentación:
Número máximo de lotes a los que un licitador puede presentar ofertas: 2
404322-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus733551
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 71355000 Mõõdistusteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus733583
Täiendavad hankevõimalused
OsaLOT-0002
Sisemine tunnus733601
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71355000 Maanmittauspalvelut
Arvo
Ennakoitu arvo ilman arvonlisäveroa: 2 400 000,00 DKK
Hankinnan ehdot
Tarjouksen/hakemuksen jättämisen ehdot:
Osien enimmäismäärä, joiden osalta yksi tarjoaja voi jättää tarjouksia: 2
404322-2026 - Mise en concurrence
Danemark – Services d'arpentage – BBG-BEF.02 - Udførelse af referencemålinger
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne733551
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 71355000 Services d'arpentage
5. Lot
LotLOT-0001
Identifiant interne733583
Options
LotLOT-0002
Identifiant interne733601
404322-2026 - Iomaíocht
An Danmhairg – Surveying services – BBG-BEF.02 - Udførelse af referencemålinger
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach733551
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 71355000 Surveying services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach733583
Roghanna
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach733601
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71355000 Földmérési szolgáltatások
Érték
A becsült érték héa (áfa) nélkül: 2 400 000,00 DKK
A közbeszerzésre irányadó feltételek
A benyújtás feltételei:
Egyetlen ajánlattevő max. ennyi részre nyújthat be ajánlatot: 2
404322-2026 - Gara
Danimarca – Servizi di misurazione – BBG-BEF.02 - Udførelse af referencemålinger
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno733551
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 71355000 Servizi di misurazione
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno733583
Opzioni
LottoLOT-0002
Identificativo interno733601
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71355000 Tyrinėjimo paslaugos
Vertė
Numatoma vertė be PVM: 2 400 000,00 DKK
Pirkimo sąlygos
Pateikimo sąlygos:
Didžiausias pirkimo dalių, dėl kurių vienas dalyvis gali pateikti pasiūlymus, skaičius: 2
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71355000 Usługi pomiarowe
Wartość
Szacunkowa wartość bez VAT: 2 400 000,00 DKK
Warunki udzielenia zamówienia
Warunki zgłoszenia:
Maksymalna liczba części zamówienia, na które jeden oferent może składać oferty: 2
404322-2026 - Concurso
Dinamarca – Serviços de levantamento topográfico – BBG-BEF.02 - Udførelse af referencemålinger
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno733551
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 71355000 Serviços de levantamento topográfico
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno733583
Opções
LoteLOT-0002
Identificador interno733601
404322-2026 - Procedură concurențială
Danemarca – Servicii de arpentaj – BBG-BEF.02 - Udførelse af referencemålinger
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern733551
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 71355000 Servicii de arpentaj
Identificator intern733583
Opțiuni
Identificator intern733601
404322-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby
2. Postup
Postup
Interný identifikátor733551
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71355000 Prieskum
5. Časť
ČasťLOT-0001
Interný identifikátor733583
Možnosti
ČasťLOT-0002
Interný identifikátor733601
404322-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator733551
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71355000 Geodetske storitve
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator733583
SklopLOT-0002
Notranji identifikator733601