404400-2026 - Zadávání
Polsko – Dohled nad stavebními pracemi – Usługi Inżyniera Kontraktu, w tym usługi przygotowawcze, rozliczeniowe oraz nadzoru inwestorskiego dla Inwestycji pn.: „Budowa obiektu rekreacji wodnej (AQUAPARK) z infrastrukturą towarzyszącą oraz budowa basenów zewnętrznych uzupełniających ofertę AQUAPARKU w Opolu”
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevUsługi Inżyniera Kontraktu, w tym usługi przygotowawcze, rozliczeniowe oraz nadzoru inwestorskiego dla Inwestycji pn.: „Budowa obiektu rekreacji wodnej (AQUAPARK) z infrastrukturą towarzyszącą oraz budowa basenów zewnętrznych uzupełniających ofertę AQUAPARKU w Opolu”
PopisPrzedmiotem Umowy IK, zwanym dalej zamiennie Wykonawcą, jest świadczenie przez IK na rzecz Zamawiającego usług związanych z należytą realizacją Inwestycji, w tym usług pełnienia nadzoru inwestorskiego nad Umową WRB oraz usług Inżyniera Kontraktu oraz rozliczenia Inwestycji. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi: Zakres gwarantowany (zamiennie nazywany Zakresem podstawowym) oraz Zakres Opcjonalny. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1A do SWZ i umowa oraz zastał zawarty pod linkiem: https://zkopole.sharepoint.com/:f:/s/zapytania/IgDj-L2dxcmxTrvewrGSGx7qAS4pRugQ7AE33ctfy9f34wQ?e=Ovqgjc
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 71247000 Dohled nad stavebními pracemi
Další klasifikace (cpv): 71248000 Dohled nad projektem a dokumentací, 71300000 Technicko-inženýrské služby, 71318000 Poradenské a konzultační inženýrství, 71520000 Stavební dohled, 71541000 Řízení stavebních projektů, 71540000 Řízení staveb, 71631300 Odborné inspekce budov, 71521000 Dohled na staveništi
5. Část
ČástLOT-0001
Popis3.1. Przedmiotem Umowy IK, zwanym dalej zamiennie Wykonawcą, jest świadczenie przez IK na rzecz Zamawiającego usług związanych z należytą realizacją Inwestycji, w tym usług pełnienia nadzoru inwestorskiego nad Umową WRB oraz usług Inżyniera Kontraktu oraz rozliczenia Inwestycji. Do zakresu obowiązków IK będzie należało w szczególności: a. pełnienie funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego w ramach Umowy WRB; b. pełnienie funkcji koordynatora czynności inspektorów nadzoru inwestycyjnego; c. zarządzanie finansowe, w tym z uwzględnieniem wymagań wynikających z Umowy o dofinansowanie w formie dotacji lub pożyczki (o ile taka umowa zostanie zawarta przez Zamawiającego); d. kontrola, doradztwo techniczne, nadzór, w tym nadzór geodezyjny, geotechniczny oraz hydrogeologiczny nad realizacją Inwestycji; e. bezstronne i obiektywne uczestnictwo w procesie inwestycyjnym, objętym Inwestycją; f. kompleksowe czynności związane z przygotowaniem dokumentacyjnym Aquaparku do użytkowania, w tym w zgodności z przepisami powszechnie obowiązującego prawa oraz jej eksploatacji przez Zamawiającego; g. pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego oraz pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w fazie realizacji Inwestycji, opisane szczegółowo w OPZ i Umowie IK. Zakres ten obejmuje przede wszystkim pełne zarządzanie kontraktem WRB, koordynację wszystkich branż, nadzór nad jakością i terminowością robót, weryfikację wniosków materiałowych pod kątem zgodności z Dokumentacją Projektową, zarządzanie BHP na terenie budowy oraz nadzór nad czynnościami odbiorowymi aż do uzyskania przez WRB ostatecznego pozwolenia na użytkowanie h. Wyspecyfikowanie Zamawiającemu wszelkich niezbędnych decyzji, zgód, pozwoleń, opinii, ustaleń, itp., niezbędnych do prawidłowego i zgodnego z przepisami prawa rozpoczęcia, realizacji, odbioru oraz eksploatowania Inwestycji, w terminie 14 dni od dnia podpisania Umowy IK – w pierwszym Raporcie wstępnym. W Raporcie wstępnym winno również zostać wskazane, za uzyskanie których dokumentów odpowiada Zamawiający, a których WRB; i. Weryfikacja OPZ WRB, pod kątem prawidłowości jej sporządzenia, wyspecyfikowanie wszelkich zauważonych nieprawidłowości, błędów, kwestii, które mogłyby okazać się problematyczne na etapie realizacji Inwestycji, w tym powodować ewentualne wnioski WRB o roboty dodatkowe, zamienne, zgłaszanie roszczeń czasowych lub finansowych przez WRB; j. nadzorowanie przez IK wykonywania przez WRB robót dodatkowych lub zamiennych, w ramach Umowy WRB; k. mediacja i rozjemstwo w sporach pomiędzy Zamawiającym a WRB; l. sporządzanie wniosków o płatności pośrednie oraz wniosku o płatność końcową w ramach rozliczenia Inwestycji; wspieranie działań Zamawiającego związanych z rozliczaniem Inwestycji; m. nadzór nad realizacją uprawnień Zamawiającego i obowiązków WRB, wynikających z gwarancji lub rękojmi za wady w zakresie wskazanym w Umowie IK lub OPZ; n. rozliczenie Umowy WRB oraz Inwestycji, zarówno z WRB (w tym również w zakresie weryfikacji dokumentów dot. rozliczenia podwykonawców WRB i dalszych podwykonawców WRB), jak i z podmiotem udzielającym dofinansowania na realizację Inwestycji (o ile taka umowa zostanie zawarta przez Zamawiającego); 3.2. Ponadto zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi Inżyniera Kontraktu (nadzoru inwestorskiego), tj.: a. pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami wszystkich występujących branż (m.in. konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej, sanitarnej, elektroenergetycznej, gazowej, teletechnicznej, robót dot. zieleni, naukowy, przyrodniczy i inne występujące podczas realizacji przedmiotowych robót budowlanych); b. dokonywanie rozliczeń rzeczowo-finansowych zadania – Inżynier Kontraktu ponosi odpowiedzialność z tytułu prawidłowego rozliczenia wykonanych robót na zadaniu; c. dokonywanie sprawozdawczości związanej z realizacją projektu poprzez sporządzanie raportów (miesięcznych, końcowego - dotyczących zakresu rzeczowego i finansowego); d. wykonywanie badań sprawdzających. 3.3. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi: Zakres gwarantowany (zamiennie nazywany Zakresem podstawowym) – zakres usług i czynności IK, który Zamawiający zleca do realizacji z chwilą zawarcia Umowy IK. Zakres ten stanowi minimalne zobowiązanie Zamawiającego w zakresie zlecenia usług oraz minimalne zobowiązanie IK w zakresie ich świadczenia. Zakres gwarantowany obejmuje całość działań niezbędnych do kompleksowego przygotowania, nadzorowania oraz rozliczenia Inwestycji (z wyłączeniem Etapów wskazanych jako Zakres opcjonalny) i dzieli się na następujące Etapy: a) Etap I – usługi projektowo-przygotowawcze oraz doradztwo w Postępowaniu WRB [...] - z uwagi na ograniczoną liczbę znaków możliwą do wprowadzenia w treści ogłoszenia szczegółowy opis Etapu zawiera SWZ, OPZ oraz Umowa. b) Etap II – usługi wielobranżowego nadzoru inwestorskiego oraz pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w fazie realizacji Inwestycji [...] - z uwagi na ograniczoną liczbę znaków możliwą do wprowadzenia w treści ogłoszenia szczegółowy opis Etapu zawiera SWZ, OPZ oraz Umowa. c) Etap III – usługi dotyczące rozliczenia Umowy WRB oraz Inwestycji, obejmujące również końcowe rozliczenie finansowe robót, weryfikację kompletności dokumentacji powykonawczej, odbiorowej i jakościowej, wsparcie Zamawiającego w rozliczeniu pozyskanego dofinansowania (o ile dotyczy) oraz sporządzenie raportu końcowego z zamknięcia Inwestycji [...] - z uwagi na ograniczoną liczbę znaków możliwą do wprowadzenia w treści ogłoszenia szczegółowy opis Etapu zawiera SWZ, OPZ oraz Umowa. 3.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1A do SWZ i umowa oraz zastał zawarty pod linkiem: https://zkopole.sharepoint.com/:f:/s/zapytania/IgDj-L2dxcmxTrvewrGSGx7qAS4pRugQ7AE33ctfy9f34wQ?e=Ovqgjc
Možnosti
Popis možností3.4. Zakres opcjonalny – uprawnienie Zamawiającego do rozszerzenia zamówienia w stosunku do zakresu podstawowego, gwarantowanego zgodnie z postanowieniami Umowy IK, które nie ma charakteru zobowiązania dla Zamawiającego. Zlecenie Zakresu opcjonalnego jest uzależnione m.in. od zlecenia tożsamego Zakresu do realizacji WRB oraz od zapewnienia przez Zamawiającego finansowania tego Zakresu. Zakres opcjonalny dzieli się na następujące Etapy (które mogą być zlecone przez Zamawiającego IK niezależnie od siebie): a) Etap IV Opcja 1 – nadzór nad realizacją dostawy, montażu i uruchomienia specjalistycznego systemu projekcji multimedialnej. Zakres ten obejmuje nadzór nad instalacją profesjonalnych projektorów o wysokiej jasności, wraz z dedykowanymi obudowami o odpowiedniej klasie szczelności (IP) dostosowanej do warunków panujących w hali basenowej (wilgotność, opary chloru), systemem okablowania, serwerami multimedialnymi oraz integracją tych urządzeń z systemem zarządzania budynkiem (BMS) i systemem nagłośnienia, w zakres nadzoru wchodzi również konieczność weryfikacji wniosków materiałowych. b) Etap V Opcja 2 - nadzór nad procesem tworzenia, dostawy i wdrożenia kontentu wideo (filmów i animacji) przeznaczonego do wyświetlania za pomocą systemu opisanego w Opcji 1. Nadzór obejmuje weryfikację zgodności filmów ze scenariuszem i wytycznymi Zamawiającego, kontrolę parametrów technicznych plików (rozdzielczość, płynność, format), nadzór nad procesem mapowania oraz koordynację odbiorów jakościowych (artystycznych) przygotowanych materiałów. c) Etap VI Opcja 3 - nadzór nad realizacją, wdrożeniem i kontrolą nad spełnieniem wymogów scenariusza interaktywnej gry obiektowej, nadzór nad wykonaniem stanowisk interaktywnych i czujników, nadzór nad wykonaniem centralnej jednostki zarządzającej grą i infrastruktury towarzyszącej. Nadzór obejmuje weryfikację logiki oprogramowania, sprawności czujników w warunkach basenowych, bezpieczeństwa użytkowania interfejsów oraz trwałości zastosowanych rozwiązań sterujących i kompletne uruchomienie interaktywnej gry obiektowej. Nadzór obejmuje również weryfikację wniosków materiałowych. d) Etap VII Opcja 4 - świadczenie usług Inżyniera Kontraktu w okresie rękojmi i gwarancji jakości Inwestycji. Każdorazowe uruchomienie Opcji nr 4 dotyczy okresu 12 (dwunastu) miesięcy świadczenia usług. Bieg pierwszego okresu opcjonalnego (Opcja 4.1) rozpoczyna się od dnia podpisania Końcowego protokołu odbioru Robót budowlanych, a w sytuacji, gdy w protokole tym stwierdzono Wady – od dnia podpisania protokołu potwierdzającego usunięcie wszystkich Wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym. W przypadku odrębnego odbioru Strefy basenów zewnętrznych i wynikającego z Umowy WRB niezależnego, odrębnego biegu terminów gwarancji jakości oraz rękojmi za wady dla tej strefy, zakres usług IK w ramach Etapu VII Opcji nr 4 obejmuje równoległe lub odpowiednio wydłużone świadczenie usług nadzoru nad usuwaniem Wad w okresie rękojmi i gwarancji dla Strefy basenów zewnętrznych. Każdy kolejny okres (Opcja 4.2, 4.3 itd.) rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu poprzedniego 12-miesięcznego etapu. Zamawiający jest uprawniony do wielokrotnego i niezależnego korzystania z Opcji nr 4 (zawsze w wymiarze 12 następujących po sobie miesięcy), w zależności od faktycznego czasu trwania rękojmi i gwarancji udzielonej przez WRB, aż do całkowitego upływu terminów odpowiedzialności WRB z tego tytułu dla całego przedmiotu Umowy WRB. Świadczenie usług w całym okresie rękojmi i gwarancji stanowi w całości Zakres opcjonalny i nie wchodzi w skład zakresu gwarantowanego Umowy IK. e) Etap VIII Opcja 5 – nadzór nad realizacją dostawy, wykonaniem artystycznym oraz montażem 2 (dwóch) wielkogabarytowych okazów dinozaurów (modeli tematycznych) zlokalizowanych wewnątrz hali basenowej (2 modele). Zakres nadzoru obejmuje w szczególności: weryfikację zgodności modeli z założeniami naukowymi (anatomicznymi) i estetycznymi, nadzór nad procesem realizacji/tworzenia modeli, dostawy i montażu w różnych lokalizacjach hali, kontrolę odporności zastosowanych materiałów i powłok na specyficzne warunki panujące w hali basenowej (wilgotność, związki chloru, promieniowanie UV) oraz weryfikację bezpieczeństwa użytkowego i trwałości posadowienia modeli. W zakres nadzoru wchodzi również konieczność weryfikacji wniosków materiałowych. f) Etap IX Opcja 6 – nadzór nad organizacją, przeprowadzeniem oraz zabezpieczeniem dodatkowego (drugiego) Dnia Testowego w ramach prób obciążeniowych Inwestycji (zakres tożsamy z Opcją nr 5 w Umowie WRB), w tym analiza przebiegu testu i sporządzenie szczegółowego raportu technicznego stanowiącego podstawę do oceny wystąpienia ewentualnych Wad Limitujących lub innych nieprawidłowości. 3.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 1A do SWZ i umowa oraz zastał zawarty pod linkiem: https://zkopole.sharepoint.com/:f:/s/zapytania/IgDj-L2dxcmxTrvewrGSGx7qAS4pRugQ7AE33ctfy9f34wQ?e=Ovqgjc
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71247000 Statybos darbų priežiūra
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 71248000 Projektų ir dokumentacijos priežiūra, 71300000 Inžinerijos paslaugos, 71318000 Patariamosios ir konsultacinės inžinerijos paslaugos, 71520000 Statybos priežiūros paslaugos, 71541000 Statybos projektų valdybos paslaugos, 71540000 Statybos valdymo paslaugos, 71631300 Statybos techninės inspekcijos paslaugos, 71521000 Statybvietės priežiūros paslaugos
Sutarties vykdymo vieta
Miestas: Opole
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Opolski (PL524)
Šalis: Lenkija
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71247000 Nadzór nad robotami budowlanymi
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71248000 Nadzór nad projektem i dokumentacją, 71300000 Usługi inżynieryjne, 71318000 Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne, 71520000 Usługi nadzoru budowlanego, 71541000 Usługi zarządzania projektem budowlanym, 71540000 Usługi zarządzania budową, 71631300 Usługi technicznego nadzoru budowlanego, 71521000 Usługi nadzorowania placu budowy
Miejsce realizacji
Miejscowość: Opole
Podpodział krajowy (NUTS): Opolski (PL524)
Kraj: Polska
404400-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Storitve
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71247000 Nadziranje gradbenega dela
Dodatna klasifikacija (cpv): 71248000 Nadziranje projekta in dokumentacije, 71300000 Inženirske storitve, 71318000 Storitve inženirskega svetovanja, 71520000 Storitve gradbenega nadzora, 71541000 Storitve projektnega managementa v gradbeništvu, 71540000 Storitve gradbenega upravljanja, 71631300 Storitve tehničnih pregledov stavb, 71521000 Storitve nadzora gradbišč
5. Sklop
SklopLOT-0001