2. Řízení
Řízení
Název: Ejecución de las obras del proyecto de estabilización de desmontes entre los PP.KK. 141+681 y 145+380 de la línea 040. Madrid-Chamartín - Clara Campoamor- Valencia-Joaquin Sorolla
Popis: Ejecución de las obras del proyecto de estabilización de desmontes entre los PP.KK. 141+681 y 145+380 de la línea 040. Madrid-Chamartín - Clara Campoamor- Valencia-Joaquin Sorolla
Interní identifikátor: 3.26/20810.0050
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45111200 Příprava staveniště a odklizovací práce
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 3.26/20810.0050
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45111200 Terrænregulering og rydning af byggeplads
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 3.26/20810.0050
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung
5. Los
Los: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 3.26/20810.0050
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45111200 Rakennustyömaan valmistelu- ja raivaustyöt
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 3.26/20810.0050
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45111200 Site preparation and clearance work
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 3.26/20810.0050
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Építési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 45111200 Terep-előkészítési és eltakarítási munka
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 3.26/20810.0050
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45111200 Lavori di preparazione del sito e sgombero
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 3.26/20810.0050
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45111200 Būvlaukuma sagatavošanas un tīrīšanas darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 3.26/20810.0050
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45111200 Preparazzjoni tas-sit u xogħol tat-tindif
5. Lott
Lott: LOT-0001
Interne identificatiecode: 3.26/20810.0050
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45111200 Bouwrijp maken en ruimen van bouwterreinen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 3.26/20810.0050
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45111200 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 3.26/20810.0050
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45111200 Úpravy staveniska a vyčisťovacie práce
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 3.26/20810.0050
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45111200 Pripravljalna dela na gradbiščih in čiščenje gradbišča
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 3.26/20810.0050
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45111200 Förberedande anläggningsarbeten och rivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001