2. Řízení
Řízení
Název: Studentmössor
Popis: Nyköpings kommun avser att upphandla studentmössor för elever i avgångsklasser vid kommunens gymnasieskolor. Upphandlingen omfattar ett helhetsåtagande där leverantören ansvarar för beställningsprocessen samt leverans till respektive skola.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 18440000 Klobouky a pokrývky hlavy
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131830:Lot:1
Možnosti:
Popis možností: 1+1+1 år
2. Procedure
Procedure
Titel: Studentmössor
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 18440000 Hætter, kasketter m.v.
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Valgmuligheder:
Beskrivelse af optioner: 1+1+1 år
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18440000 Kopfbedeckungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1+1+1 år
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Studentmössor
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 18440000 Καπέλα και καλύμματα κεφαλής
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Επιλογές:
Περιγραφή των επιλογών: 1+1+1 år
Title: Studentmössor
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 18440000 Hats and headgear
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: 1+1+1 år
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Studentmössor
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 18440000 Sombreros y tocados
5. Lote
Lote: LOT-0001
Opciones:
Descripción de las opciones: 1+1+1 år
2. Procédure
Procédure
Titre: Studentmössor
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 18440000 Chapeaux et coiffures
Description des options: 1+1+1 år
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Studentmössor
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
Cur síos ar na roghanna: 1+1+1 år
2. Postupak
Postupak
Naslov: Studentmössor
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 18440000 Šeširi i pokrivala za glavu
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Opcije:
Opis opcija: 1+1+1 år
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Studentmössor
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 18440000 Kalap és fejfedő
5. Rész
Rész: LOT-0001
Opciók:
A lehetőségek leírása: 1+1+1 år
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Studentmössor
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 18440000 Skrybėlės ir galvos apdangalai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pasirinkimo galimybės:
Galimybių aprašymas: 1+1+1 år
Nosaukums: Studentmössor
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 18440000 Cepures un galvassegas
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iespējas:
Opciju apraksts: 1+1+1 år
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Studentmössor
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 18440000 Kpiepel u għata tar-ras
5. Lott
Lott: LOT-0001
Għażliet:
Deskrizzjoni tal-għażliet: 1+1+1 år
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 18440000 Hoeden en hoofddeksels
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Opties:
Beschrijving van de opties: 1+1+1 år
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Studentmössor
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 18440000 Kapelusze i nakrycia głowy
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Opis opcji: 1+1+1 år
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 18440000 Pălării şi articole pentru acoperit capul
Opțiuni:
Descrierea opțiunilor: 1+1+1 år
2. Postup
Postup
Názov: Studentmössor
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 18440000 Klobúky a pokrývky hlavy
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 18440000 Klobuki in pokrivala
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Opis možnosti: 1+1+1 år
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18440000 Hattar och andra huvudbonader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+1+1 år