2. Řízení
Řízení
Název: Sättningsförebyggande åtgärd Rörstrandsgatan/Neptunusgatan
Popis: Upphandlingen syftar till att teckna kontrakt om konsulttjänster avseende geoteknisk utredning samt systemhandling för Rörstrandsgatan med option på projektering av detta. Med hänsyn till semester kommer frågor besvaras med längre svarsfrekvens samt att under perioden v.28-31 besvaras inga frågor.
Interní identifikátor: N400U26-369
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71332000 Geotechnické služby
Další klasifikace (cpv): 71310000 Poradenské inženýrství a stavební služby
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: Sättningsförebyggande åtgärd Rörstrandsgatan/Neptunusgatan
2. Procedure
Procedure
Intern ID: N400U26-369
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71332000 Geoteknisk ingeniørvirksomhed
Supplerende klassifikation (cpv): 71310000 Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: N400U26-369
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: N400U26-369
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71332000 Μηχανολογικές υπηρεσίες γεωτεχνικού σχεδιασμού
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 71310000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα μηχανικής και κατασκευών
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Internal identifier: N400U26-369
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71332000 Geotechnical engineering services
Additional classification (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: N400U26-369
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71332000 Servicios de ingeniería geotécnica
Clasificación adicional (cpv): 71310000 Servicios de consultoría en ingeniería y construcción
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: N400U26-369
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 71332000 Geotehnilised teenused
Täiendav liigitus (cpv): 71310000 Insener-tehnilised ja ehitusalased nõustamisteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: N400U26-369
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 71332000 Services d'ingénierie géotechnique
Nomenclature complémentaire (cpv): 71310000 Services de conseil en matière d'ingénierie et de construction
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: N400U26-369
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71332000 Műszaki földtani tervezési szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 71310000 Mérnöki tanácsadói és kivitelezési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: N400U26-369
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 71332000 Servizi di ingegneria geotecnica
Classificazione aggiuntiva (cpv): 71310000 Servizi di consulenza ingegneristica e di costruzione
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Interne identificatiecode: N400U26-369
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71332000 Geotechnische diensten
Aanvullende classificatie (cpv): 71310000 Adviezen inzake techniek en bouw
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: N400U26-369
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71332000 Geotechniczne usługi inżynieryjne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71310000 Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 71332000 Serviços de engenharia geotécnica
Classificação adicional (cpv): 71310000 Serviços de consultoria em matéria de engenharia e construção
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: N400U26-369
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 71332000 Servicii de inginerie geotehnică
Clasificare suplimentară (cpv): 71310000 Servicii de consultanţă în domeniul ingineriei şi al construcţiilor
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: N400U26-369
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71332000 Geotechnické inžinierske služby
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 71310000 Poradenský inžiniering a stavebné služby
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: N400U26-369
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71332000 Storitve na področju geotehnike
Dodatna klasifikacija (cpv): 71310000 Storitve tehničnega in gradbenega svetovanja
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: N400U26-369
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001