Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45212120 Výstavba tematických parků
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Bihor (RO111)
Země: Rumunsko
Další informace: Municipiului Oradea
Hodnota
405453-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bau von Themen-Parks – Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii: ”AMENAJARE GRĂDINA TERMALĂ IOȘIA”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelExecutia lucrarilor pentru obiectivul de investitii: ”AMENAJARE GRĂDINA TERMALĂ IOȘIA”
BeschreibungInvestitia „Amenajare Gradina Termala Iosia” se incadreaza in Strategia Integrata de Dezvoltata Urbana a Municipiului Oradea, respectiv PMUD. Proiectul este finantat prin Programul Regional Nord-Vest 2021-2027, Apelul PRNV/326/PRNV_P7/OP5/RSO5.1/PRNV_A23 - PRNV/2024/713/1 - Dezvoltarea infrastructurii pentru turismul balnear și balneoclimatic, inclusiv îmbunătățirea accesului către resursele și obiectivele turistice (URBAN)
Interne Kennung4230487/2026/6
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212120 Bau von Themen-Parks
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
BeschreibungInvestitia „Amenajare Gradina Termala Iosia” se incadreaza in Strategia Integrata de Dezvoltata Urbana a Municipiului Oradea, respectiv PMUD. Proiectul este finantat prin Programul Regional Nord-Vest 2021-2027, Apelul PRNV/326/PRNV_P7/OP5/RSO5.1/PRNV_A23 - PRNV/2024/713/1 - Dezvoltarea infrastructurii pentru turismul balnear și balneoclimatic, inclusiv îmbunătățirea accesului către resursele și obiectivele turistice (URBAN); Cod unic 4230487/2026/6 Lucrările de execuție sunt cele descrise în caietul de sarcini nr. 102219 din 28.02.2025. Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928400 Stadtmobiliar, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45212212 Bauarbeiten für Schwimmbäder
405453-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Κατασκευαστικές εργασίες για πάρκα ψυχαγωγικών εκδηλώσεων – Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii: ”AMENAJARE GRĂDINA TERMALĂ IOȘIA”
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Έργα
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό4230487/2026/6
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΈργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45212120 Κατασκευαστικές εργασίες για πάρκα ψυχαγωγικών εκδηλώσεων
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 34928400 Αστικός εξοπλισμός, 45112710 Εργασίες διαμόρφωσης τοπίου για χώρους πρασίνου, 45210000 Εργασίες κατασκευής κτιρίων, 45212212 Κατασκευαστικές εργασίες για κολυμβητήριο
405453-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4230487/2026/6
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45212120 Theme park construction work
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 34928400 Urban furniture, 45112710 Landscaping work for green areas, 45210000 Building construction work, 45212212 Construction work for swimming pool
405453-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Ehitustööd
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus4230487/2026/6
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusEhitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45212120 Teemaparkide ehitustööd
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 34928400 Linnamööbel, 45112710 Haljasalade maastikukujundustööd, 45210000 Hoonete ehitustööd, 45212212 Ujumisbasseini ehitustööd
405453-2026 - Nadmetanje
Rumunjska – Građevinski radovi na tematskom parku – Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii: ”AMENAJARE GRĂDINA TERMALĂ IOȘIA”
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim - Obavijest o promjeni
Radovi
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka4230487/2026/6
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRadovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45212120 Građevinski radovi na tematskom parku
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
Dodatna klasifikacija (cpv): 34928400 Urbana oprema, 45112710 Radovi krajobraznog uređenja zelenih površina, 45210000 Radovi na podizanju zgrada, 45212212 Građevinski radovi na plivačkom bazenu
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45212120 Lavori di costruzione di parchi tematici
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Bihor (RO111)
Paese: Romania
Informazioni supplementari: Municipiului Oradea
Valore
405453-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Darbai
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius4230487/2026/6
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasDarbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45212120 Teminių pramogų parkų statybos darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 34928400 Įrenginiai mieste, 45112710 Kraštovaizdžio darbai žaliosiose zonose, 45210000 Pastatų statybos darbai, 45212212 Plaukimo baseino statybos darbai
405453-2026 - Procedura konkurencyjna
Rumunia – Roboty budowlane w zakresie parków tematycznych – Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii: ”AMENAJARE GRĂDINA TERMALĂ IOȘIA”
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Roboty budowlane
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator4230487/2026/6
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaRoboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45212120 Roboty budowlane w zakresie parków tematycznych
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 34928400 Osprzęt miejski, 45112710 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych, 45210000 Roboty budowlane w zakresie budynków, 45212212 Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich
405453-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Obras
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno4230487/2026/6
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoObras
Classificação principal (cpv): 45212120 Construção de parque temático
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Classificação adicional (cpv): 34928400 Mobiliário urbano, 45112710 Trabalhos de paisagismo em áreas verdes, 45210000 Construção de edifícios, 45212212 Construção de piscinas
405453-2026 - Procedură concurențială
România – Lucrări de construcţii de parcuri tematice – Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii: ”AMENAJARE GRĂDINA TERMALĂ IOȘIA”
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Lucrări
2. Procedură
Procedură
Identificator intern4230487/2026/6
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiLucrări
Clasificarea principală (cpv): 45212120 Lucrări de construcţii de parcuri tematice
TitluDefault lot
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 34928400 Mobilier urban, 45112710 Lucrări de arhitectură peisagistică a spaţiilor verzi, 45210000 Lucrări de construcţii de clădiri, 45212212 Lucrări de construcţii de piscine
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45212120 Gradbena dela na tematskem parku
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Bihor (RO111)
Država: Romunija
Dodatne informacije: Municipiului Oradea
Vrednost