405715-2026 - Zadávání
Polsko – Výstavba, zakládání a povrchové práce pro komunikace – Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Práce
2. Řízení
Řízení
NázevRozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno
Popis1. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno 2. Zakres zadania obejmuje rozbudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 151 od miejscowości Recz (km 65+548,82) do miejscowości Choszczno (km 79+387,21) na długości około 13,84km. Rozbudowa drogi polegać będzie na dostosowaniu konstrukcji nawierzchni dla kategorii ruchu KR3 z poszerzeniem jezdni na odcinku szlakowym min. do 7m, a w miejscowościach do min. 6,5m. 3. Zakres robót budowlanych obejmuje: 1) wycinkę drzew i krzewów, 2) roboty rozbiórkowe, 3) zdjęcie warstwy humusu, 4) roboty ziemne - wykopy, nasypy, profilowanie skarp i rowów, 5) wykonanie konstrukcji drogi wojewódzkiej, 6) wykonanie wzmocnienia podłoża, 7) budowę dwóch skrzyżowań typu rondo w m. Recz i Choszczno, 8) przebudowę istniejącego skrzyżowania typu rondo w m. Choszczno, 9) budowę i przebudowę chodników, ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów, 10) budowę zatok autobusowych, 11) przebudowę przepustów pod koroną drogi, 12) przebudowę kanalizacji deszczowej w miejscowościach, 13) przebudowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach, 14) przebudowę sieci wodociągowych w miejscowościach, 15) przebudowę oświetlenia drogowego, 16) budowę doświetlenia przejść dla pieszych, 17) usunięcie kolizji z infrastrukturą energetyczną, teletechniczną i siecią gazową, 18) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, 19) nasadzenia kompensacyjne drzew oraz krzewów, 20) remont drogi gminnej – objazdu, 21) rozbiórkę dwóch obiektów mostowych (km 65+994,3; km 72+850,8) i przepustu (km 79+304,8) i wybudowanie w ich miejsce nowych obiektów, 22) wykonanie konstrukcji oporowej – ścianki szczelnej oraz przedłużenia przepustu nr 8. W dniu 11.03.2026 r. pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Gminą Choszczno zostało zawarte Porozumienie o partnerstwie określające zasady wspólnego zrealizowania zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno”, na które w dniu 6 września 2024 r. została wydana przez Wojewodę Zachodniopomorskiego decyzja nr 11/2024 (znak: AP-4.7820.308.2024.JR(9)) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (dalej decyzja ZRID). Na mocy Porozumienia o partnerstwie realizatorem inwestycji z ramienia Województwa została własna jednostka organizacyjna – Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie (dalej ZZDW). Gmina do podejmowania czynności i zaciągania zobowiązań wskazała swoją spółkę miejską – Miejskie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Choszcznie. W celu zrealizowania wspólnego zamówienia w dniu 11.03.2026 r. zostało zawarte Porozumienie w sprawie wspólnego przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych, na mocy którego do przeprowadzenia niniejszego postępowania i udzielenia zamówienia upoważniono Województwo Zachodniopomorskie. Koszty związane z budową branży sanitarnej w m. Choszczno w zakresie sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej poniesie MPGK. Województwo poniesie w całości koszty pozostałych branż, tj. drogowej, mostowej, elektrycznej, teletechnicznej, kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej za wyjątkiem zakresu MPGK. Zamawiający informuje, iż w trakcie realizacji ww. zadania prowadzone będą również roboty przez Polską Spółkę Gazownictwa, Zakład Gazowniczy w Szczecinie, Gazownia w Choszcznie – w zakresie przebudowy gazociągów średniego i niskiego ciśnienia w miejscowości Choszczno, ul. Wojska Polskiego – Stargardzka do ronda (plan zagospodarowania terenu umieszczono w katalogu UZGODNIENIA). Wykonawca niniejszego zamówienia będzie zobowiązany do udostępnienia placu budowy oraz współdziałania z Wykonawcą tych robót, w celu należytego wykonania przedmiotu zamówienia. 4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Dokumentacji Projektowej, SST, Rozdziale C SWZ i Wycenionych Przedmiarach Robót. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych, tj. zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych. 1) Wartość robót ustala się w wysokości do kwoty 13 122 000,00 złotych netto, o zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych. 2) Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje. 6. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę(ów) na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności, w zakresie realizacji zamówienia, tj.: 1) roboty przygotowawcze, roboty ziemne, wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni oraz elementów dróg, roboty wykończeniowe, montowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, 2) roboty w zakresie branży mostowej, elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej. 7. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie sposobu weryfikacji i kontroli wypełniania obowiązku, o którym mowa w pkt 6, określone zostały w § 5 ust. 3 pkt 9) i § 9 ust. 7 projektu umowy.
Interní identifikátorZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Hlavní prvky řízeníI. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim na elektronicznej Platformie znajdującej się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285269 II. Zamawiający w postępowaniu zastosuje procedurę określoną w art.139 ustawy Pzp. III. Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest załączyć na Platformie dokumenty: 1) formularz oferty, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ; 2) wycenione przedmiary robót, według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 – 8.15 do SWZ; 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca podał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 4) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt 3); 5) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ). Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby może być zastąpione innym podmiotowym środkiem dowodowym potwierdzającym, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu; Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby. 6) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazujące, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć w przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia. 7) dowód wniesienia wadium, 8) przedmiotowe środki dowodowe: opis materiałów, produktów i rozwiązań równoważnych – jeżeli Wykonawca przewiduje ich zastosowanie (w przypadku, o którym mowa w Dziale III pkt 11 - 15 SWZ) oraz dokumenty na potwierdzenie równoważności zastosowanych materiałów, produktów i rozwiązań (jeżeli są konieczne do wykazania równoważności). V. Oświadczenie oraz podmiotowe środki dowodowe, które należy złożyć na wezwanie, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy wskazane są w pkt 6 dział VIII SWZ. VI. Sposób złożenia podmiotowych środków dowodowych przez Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej wskazany jest w Dziale IX SWZ. VII. Warunki zmian umowy zawarto w § 19 Projektu umowy. VIII. Warunki waloryzacji wynagrodzenia zawarto w § 20 Projektu umowy.
Účel
Charakter smlouvyPráce
Hlavní klasifikace (cpv): 45233000 Výstavba, zakládání a povrchové práce pro komunikace
Další klasifikace (cpv): 45231300 Stavební práce pro vodovodní a kanalizační potrubí, 45221110 Výstavba mostů
5. Část
ČástLOT-0001
Popis1. Zakres robót budowlanych obejmuje: 1) wycinkę drzew i krzewów, 2) roboty rozbiórkowe, 3) zdjęcie warstwy humusu, 4) roboty ziemne - wykopy, nasypy, profilowanie skarp i rowów, 5) wykonanie konstrukcji drogi wojewódzkiej, 6) wykonanie wzmocnienia podłoża, 7) budowę dwóch skrzyżowań typu rondo w m. Recz i Choszczno, 8) przebudowę istniejącego skrzyżowania typu rondo w m. Choszczno, 9) budowę i przebudowę chodników, ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów, 10) budowę zatok autobusowych, 11) przebudowę przepustów pod koroną drogi, 12) przebudowę kanalizacji deszczowej w miejscowościach, 13) przebudowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach, 14) przebudowę sieci wodociągowych w miejscowościach, 15) przebudowę oświetlenia drogowego, 16) budowę doświetlenia przejść dla pieszych, 17) usunięcie kolizji z infrastrukturą energetyczną, teletechniczną i siecią gazową, 18) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, 19) nasadzenia kompensacyjne drzew oraz krzewów, 20) remont drogi gminnej – objazdu, 21) rozbiórkę dwóch obiektów mostowych (km 65+994,3; km 72+850,8) i przepustu (km 79+304,8) i wybudowanie w ich miejsce nowych obiektów, 22) wykonanie konstrukcji oporowej – ścianki szczelnej oraz przedłużenia przepustu nr 8. W dniu 11.03.2026 r. pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Gminą Choszczno zostało zawarte Porozumienie o partnerstwie określające zasady wspólnego zrealizowania zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno”, na które w dniu 6 września 2024 r. została wydana przez Wojewodę Zachodniopomorskiego decyzja nr 11/2024 (znak: AP-4.7820.308.2024.JR(9)) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (dalej decyzja ZRID). Na mocy Porozumienia o partnerstwie realizatorem inwestycji z ramienia Województwa została własna jednostka organizacyjna – Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie (dalej ZZDW). Gmina do podejmowania czynności i zaciągania zobowiązań wskazała swoją spółkę miejską – Miejskie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Choszcznie. W celu zrealizowania wspólnego zamówienia w dniu 11.03.2026 r. zostało zawarte Porozumienie w sprawie wspólnego przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych, na mocy którego do przeprowadzenia niniejszego postępowania i udzielenia zamówienia upoważniono Województwo Zachodniopomorskie. Koszty związane z budową branży sanitarnej w m. Choszczno w zakresie sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej poniesie MPGK. Województwo poniesie w całości koszty pozostałych branż, tj. drogowej, mostowej, elektrycznej, teletechnicznej, kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej za wyjątkiem zakresu MPGK. 2.Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Dokumentacji Projektowej, SST, Rozdziale C SWZ i Wycenionych Przedmiarach Robót
Interní identifikátorZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
2. Procedure
Procedure
Intern ID: ZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45233000 Bygge-, funderings- og belægningsarbejder i forbindelse med anlæg af hovedveje, veje
Supplerende klassifikation (cpv): 45231300 Arbejder i forbindelse med vand- og kloakrørledninger, 45221110 Bygge-anlægsarbejde: broer
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: ZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: ZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45233000 Trabajos de construcción, cimentación y pavimentación de autopistas y carreteras
Clasificación adicional (cpv): 45231300 Trabajos de construcción de tuberías para agua y aguas residuales, 45221110 Trabajos de construcción de puentes
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: ZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
405715-2026 - Kilpailu
Puola – Maanteiden, rautateiden ja kiitoratojen rakennus-, perustus- ja päällystystyöt – Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Rakennusurakat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiRakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45233000 Maanteiden, rautateiden ja kiitoratojen rakennus-, perustus- ja päällystystyöt
Lisäluokitus (cpv): 45231300 Vesi- ja viemäriputkien rakennustyöt, 45221110 Siltojen rakennustyöt
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisäinen tunnisteZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: ZZDW-6.3811.55.2026.8.2
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
Aicmiú breise (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45221110 Bridge construction work
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: ZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
405715-2026 - Nadmetanje
Poljska – Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta – Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim - Obavijest o promjeni
Radovi
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRadovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45233000 Građevinski radovi, građevinski radovi na temelju i građevinski radovi na površinskom sloju autocesta, cesta
Dodatna klasifikacija (cpv): 45231300 Građevinski radovi na cjevovodu za vodu i kanalizaciju, 45221110 Građevinski radovi na mostu
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznakaZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
405715-2026 - Konkursas
Lenkija – Greitkelių, kelių tiesimo, jų pamatų ir dangos klojimo darbai – Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Darbai
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasDarbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45233000 Greitkelių, kelių tiesimo, jų pamatų ir dangos klojimo darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45231300 Vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynų tiesimo darbai, 45221110 Tiltų statybos darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatoriusZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
405715-2026 - Konkurss
Polija – Automaģistrāļu un ceļu būves, pamatu ielikšanas un virsmas noklāšanas darbi – Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Būvdarbi
Iekšējais identifikatorsZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45233000 Automaģistrāļu un ceļu būves, pamatu ielikšanas un virsmas noklāšanas darbi
Papildu klasifikācija (cpv): 45231300 Ūdens un notekūdeņu cauruļvadu būvdarbi, 45221110 Tilta celtniecības darbi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikatorsZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
Interne identificatiecode: ZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45233000 Aanleg van snelwegen en wegen
Aanvullende classificatie (cpv): 45231300 Bouwen van pijpleidingen voor water en afvalwater, 45221110 Bruggenbouw
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: ZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: ZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45233000 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, 45221110 Roboty budowlane w zakresie mostów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: ZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45233000 Construção, fundação e pavimentação de vias rápidas e estradas
Classificação adicional (cpv): 45231300 Construção de condutas para água e águas residuais, 45221110 Construção de ponte
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: ZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45233000 Lucrări de construcţii, de fundaţie şi de îmbrăcare a autostrăzilor şi a drumurilor
Clasificare suplimentară (cpv): 45231300 Lucrări de construcţii de conducte de apă şi de canalizare a apelor reziduale la mare distanţă, 45221110 Lucrări de construcţii de poduri
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identificator intern: ZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: ZZDW-6.3811.55.2026.8.2
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45233000 Stavebné práce, práce spodnej a vrchnej stavby diaľnic, ciest
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45231300 Stavebné práce na stavbe potrubných vedení vody a kanalizácie, 45221110 Stavebné práce na mostoch
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: ZZDW – 6.3811.55.2026.8.2
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45233000 Gradbena dela, dela na temeljenju in dela na zgornjem ustroju daljinskih cest in cest
Dodatna klasifikacija (cpv): 45231300 Gradbena dela na cevovodih za vodo in odplake, 45221110 Gradbena dela na mostu
5. Sklop
Sklop: LOT-0001