Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90511000 Sběr odpadu
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Ilfov (RO322)
Země: Rumunsko
Další informace: ORAȘUL BRAGADIRU, JUDEȚUL ILFOV
Hodnota
405896-2026 - Hange
Rumeenia – Jäätmekogumisteenused – CONTRACT DE DELEGARE PRIN CONCESIUNE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE SALUBRIZARE DIN ORASUL BRAGADIRU, COLECTAREA SEPARATA SI TRANSPORT DESEURI MUNICIPALE SI A ALTOR FLUXURI, SALUBRIZARE STRADALA, DESZAPEZIRE si SERVICII DDD
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriCONTRACT DE DELEGARE PRIN CONCESIUNE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE SALUBRIZARE DIN ORASUL BRAGADIRU, COLECTAREA SEPARATA SI TRANSPORT DESEURI MUNICIPALE SI A ALTOR FLUXURI, SALUBRIZARE STRADALA, DESZAPEZIRE si SERVICII DDD
KirjeldusDescrierea succintă a CONTRACTULUI DE DELEGARE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE SALUBRIZARE DIN ORASUL BRAGADIRU COLECTAREA SEPARATA SI TRANSPORTUL DESEURI MUNICIPALE SI A ALTOR FLUXURI, SALUBRIZARE STRADALA DESZAPEZIRE SI SERVICII DDD care presupune delegarea prin atribuirea unui contract de concesiune a activitatilor mai sus mentionate pe raza Orasului bragadiru prevăzută in Legea nr. 101/2006 a serviciului de salubrizare a localităţilor cat si in Ordonanţa de urgenţă nr. 92/2021 privind regimul deşeurilor). În cadrul serviciului de salubrizare, sunt cuprinse următoarele activități ce se vor realiza pe raza teritoriala a Orasului BRAGADIRU: A. Colectarea separata si transportul deseurilor municipale (inclusiv similare) reziduale; B. Colectarea separata si transportul deseurilor municipale (inclusiv similare) biodegradabile (biodeseuri); C. Colectarea separata si transportul deseurilor municipale (inluciv similare) reciclabile si din ambalaje; D. Colectarea separata si transportul deseurilor municipale voluminoase (atat la cerere cat si prin organizarea de campanii); E. Colectarea separata si transportul deseurilor rezultate din activitati de constructii si demolari; F. Colectarea si transportul deseurilor abandonate de pe domeniul public; G. Maturatul manual; H. Maturatul mecanizat; I. Golirea cosurilor stradale si alte activitati de intretinere cai publice; J. Stropitul Carosabilului; K. Spalatul mecanizat; L. Spatalul mecanizat realizat cu deservent (spalat manual); M. Curatatul rigolelor; N. Combaterea poleiului; O. Pluguit; P. Curatatul manual la zapezii cat si spartul manual al ghetii; Q. Transportul zapezii; R. Dezinsectie, Dezinfectie si Deratizare. Solicitarile de clarificari vor fi depuse până cel tarziu in ziua a 16-a, inclusive, inainte de data depunerea ofertelor iar raspunsurile la solicitarile de clarificari urmand a se publica in ziua a 6-a inainte de depunerea ofertelor. Se va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit.
Sisemine tunnus22
Menetluse liikAvatud
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 90511000 Jäätmekogumisteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriLotul 1 – Servicii de salubrizare (inclusiv colectarea si transportul deseurilor municipale) si deszapezire
KirjeldusDELEGARE A GESTIUNII SERVICIULUI PUBLIC DE SALUBRIZARE DIN ORASUL BRAGADIRU COLECTAREA SEPARATA SI TRANSPORTUL DESEURI MUNICIPALE SI A ALTOR FLUXURI, SALUBRIZARE STRADALA DESZAPEZIRE care presupune delegarea prin atribuirea unui contract de concesiune a activitatilor mai sus mentionate pe raza Orasului bragadiru prevăzută in Legea nr. 101/2006 a serviciului de salubrizare a localităţilor cat si in Ordonanţa de urgenţă nr. 92/2021 privind regimul deşeurilor). În cadrul serviciului de salubrizare, sunt cuprinse următoarele activități ce se vor realiza pe raza teritoriala a Orasului BRAGADIRU: A. Colectarea separata si transportul deseurilor municipale (inclusiv similare) reziduale; B. Colectarea separata si transportul deseurilor municipale (inclusiv similare) biodegradabile (biodeseuri); C. Colectarea separata si transportul deseurilor municipale (inluciv similare) reciclabile si din ambalaje; D. Colectarea separata si transportul deseurilor municipale voluminoase (atat la cerere cat si prin organizarea de campanii); E. Colectarea separata si transportul deseurilor rezultate din activitati de constructii si demolari; F. Colectarea si transportul deseurilor abandonate de pe domeniul public; G. Maturatul manual; H. Maturatul mecanizat; I. Golirea cosurilor stradale si alte activitati de intretinere cai publice; J. Stropitul Carosabilului; K. Spalatul mecanizat; L. Spatalul mecanizat realizat cu deservent (spalat manual); M. Curatatul rigolelor; N. Combaterea poleiului; O. Pluguit; P. Curatatul manual la zapezii cat si spartul manual al ghetii; Q. Transportul zapezii.
Sisemine tunnus1
Peamine liigitus (cpv): 90500000 Prügi ja jäätmetega seotud teenused
Täiendav liigitus (cpv): 90511100 Tahkete asulajäätmete kogumisteenused, 90511200 Majapidamisjäätmete kogumisteenused, 90511300 Prahikogumisteenused, 90511400 Vanapaberi kogumisteenused, 90512000 Jäätmeveoteenused, 90611000 Tänavapuhastusteenused
OsaLOT-0002
PealkiriLotul 2 – Servicii DDD
KirjeldusDELEGARE A GESTIUNII SERVICII DDD care presupune delegarea prin atribuirea unui contract de concesiune a activitatilor mai sus mentionate pe raza Orasului bragadiru prevăzută in Legea nr. 101/2006 a serviciului de salubrizare a localităţilor cat si in Ordonanţa de urgenţă nr. 92/2021 privind regimul deşeurilor). În cadrul serviciului de DDD, sunt cuprinse următoarele activități ce se vor realiza pe raza teritoriala a Orasului BRAGADIRU: - Dezinsectie, Dezinfectie si Deratizare
Sisemine tunnus2
Peamine liigitus (cpv): 90923000 Rottide hävitamisteenused
405896-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach22
An cineál nóis imeachtaOscailte
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 90511000 Refuse collection services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach1
Príomhaicmiú (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Aicmiú breise (cpv): 90511100 Urban solid-refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90511300 Litter collection services, 90511400 Paper collecting services, 90512000 Refuse transport services, 90611000 Street-cleaning services
LuchtógLOT-0002
TeidealLotul 2 – Servicii DDD
Aitheantóir inmheánach2
Príomhaicmiú (cpv): 90923000 Rat-disinfestation services
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90511000 Hulladékgyűjtési szolgáltatások
A teljesítés helye
Ország alegysége (NUTS): Ilfov (RO322)
Ország: Románia
Érték
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90511000 Atkritumu (sadzīves) savākšanas pakalpojumi
Izpildes vieta
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Ilfov (RO322)
Valsts: Rumānija
Vērtība
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90511000 Servizzi ta' ġbir ta' l-iskart
Post tal-prestazzjoni
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS): Ilfov (RO322)
Pajjiż: Ir-Rumanija
Informazzjoni addizzjonali: ORAȘUL BRAGADIRU, JUDEȚUL ILFOV
Valur
405896-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator22
Rodzaj proceduryOtwarta
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511100 Usługi gromadzenia stałych odpadów miejskich, 90511200 Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90511300 Usługi zbierania śmieci, 90511400 Usługi zbierania papieru, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90611000 Usługi sprzątania ulic
Część zamówieniaLOT-0002
TytułLotul 2 – Servicii DDD
Wewnętrzny identyfikator2
Główna klasyfikacja (cpv): 90923000 Usługi odszczurzania
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 90511000 Serviços de recolha de resíduos
Local de execução
Subdivisão do país (NUTS): Ilfov (RO322)
País: Roménia
Valor