406075-2026 - Zadávání
Německo – Instalace a montáž sanitárního zařízení – Sanitärarbeiten (116VN504 / Husum, JuLeKa, Flächen f. WAZg 1./SpezPi)
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Práce
2. Řízení
Řízení
NázevSanitärarbeiten (116VN504 / Husum, JuLeKa, Flächen f. WAZg 1./SpezPi)
PopisSanitärarbeiten, Julius-Leber Kaserne, Husum Folgende Materialien sind ausgeschrieben: ca. 85 m Schmutzwasserleitungen DN50-DN100 ca. 400 m Trinkwasserleitungen DN12-DN 100 ca. 20 Stück Sanitärobjekte ca. 100m² Installationswände incl. Installationselemente
Interní identifikátor26E00012
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyPráce
Hlavní klasifikace (cpv): 45332400 Instalace a montáž sanitárního zařízení
Další klasifikace (cpv): 45332000 Instalace a montáž vodovodních a odpadních rozvodů
5. Část
ČástLOT-0000
NázevSanitärarbeiten
406075-2026 - Licitación
Alemania – Trabajos de instalación de artículos sanitarios – Sanitärarbeiten (116VN504 / Husum, JuLeKa, Flächen f. WAZg 1./SpezPi)
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Obras
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno26E00012
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoObras
Clasificación principal (cpv): 45332400 Trabajos de instalación de artículos sanitarios
Clasificación adicional (cpv): 45332000 Trabajos de instalación sanitaria y de colocación de tuberías de desagüe
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloSanitärarbeiten
406075-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Rakennusurakat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste26E00012
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiRakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45332400 Saniteettikalusteiden asennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 45332000 Putki- ja viemäröintityöt
5. Osa
OsaLOT-0000
Ilmoituksen nimiSanitärarbeiten
406075-2026 - Iomaíocht
An Ghearmáin – Sanitary fixture installation work – Sanitärarbeiten (116VN504 / Husum, JuLeKa, Flächen f. WAZg 1./SpezPi)
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Oibreacha
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach26E00012
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaOibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45332400 Sanitary fixture installation work
Aicmiú breise (cpv): 45332000 Plumbing and drain-laying work
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealSanitärarbeiten
406075-2026 - Kompetizzjoni
Il-Ġermanja – Xogħol ta’ stallazzjoni ta’ tagħmir sanitarju – Sanitärarbeiten (116VN504 / Husum, JuLeKa, Flächen f. WAZg 1./SpezPi)
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Xogħlijiet
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern26E00012
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattXogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45332400 Xogħol ta’ stallazzjoni ta’ tagħmir sanitarju
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45332000 Xogħol tal-kanen u tat-tqegħid tal-katusi tad-drenaġġ
5. Lott
LottLOT-0000
TitluSanitärarbeiten
406075-2026 - Procedură concurențială
Germania – Lucrări de instalare de echipamente sanitare – Sanitärarbeiten (116VN504 / Husum, JuLeKa, Flächen f. WAZg 1./SpezPi)
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Lucrări
2. Procedură
Procedură
Identificator intern26E00012
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiLucrări
Clasificarea principală (cpv): 45332400 Lucrări de instalare de echipamente sanitare
Clasificare suplimentară (cpv): 45332000 Lucrări de instalaţii de apă şi canalizare şi de conducte de evacuare
5. Lot
LotLOT-0000
406075-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Gradnje
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator26E00012
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaGradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45332400 Inštalacija sanitarne opreme
Dodatna klasifikacija (cpv): 45332000 Vodovodna in plinska inštalacijska dela ter polaganje odvodnih cevi
5. Sklop
SklopLOT-0000
NaslovSanitärarbeiten
406075-2026 - Konkurrensutsättning
Tyskland – Montering av sanitetsgods och rör – Sanitärarbeiten (116VN504 / Husum, JuLeKa, Flächen f. WAZg 1./SpezPi)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare26E00012
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
Ytterligare klassificering (cpv): 45332000 VA- och dräneringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelSanitärarbeiten