2. Řízení
Řízení
Název: Upphandling av lekplatsutrustning till stadsparken i projekt Täby park område 4
Popis: Upphandlingen avser framtagande av design och projektering av specialanpassad lekutrustning till temamiljön Vildmarken i den kommande stadsparken i Täby Park, Täby kommun. Upphandlingen omfattar utöver design och framtagande av projekteringshandlingar en option, en möjlighet men ingen skyldighet för kommunen, att beställa tillverkning, leverans och montering av den framtagna lekutrustningen.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 37535200 Vybavení hřišť
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134137:Lot:1
Další klasifikace (cpv): 43325000 Zařízení parků a hřišť, 45112723 Krajinné úpravy dětských hřišť
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 37535200 Legepladsudstyr
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Supplerende klassifikation (cpv): 43325000 Udstyr til parker og legepladser, 45112723 Landskabsarkitektarbejde i forbindelse med legepladser
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37535200 Spielplatzausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 45112723 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Spielplätze
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 37535200 Εξοπλισμός παιδικής χαράς
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 43325000 Εξοπλισμός πάρκων και παιδικής χαράς, 45112723 Εργασίες διαμόρφωσης τοπίου για παιχνιδιότοπους
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 37535200 Mänguväljakute tarvikud
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 43325000 Pargi- ja mänguväljakuvarustus, 45112723 Mänguväljakute maastikukujundustööd
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 37535200 Équipements pour terrain de jeux
5. Lot
Lot: LOT-0001
Nomenclature complémentaire (cpv): 43325000 Équipement de parcs et de terrains de jeux, 45112723 Travaux d'aménagement paysager de terrains de jeux
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 37535200 Oprema za dječja igrališta
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 43325000 Oprema za parkove i dječja igrališta, 45112723 Radovi krajobraznog uređenja igrališta
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 37535200 Játszótéri felszerelés
5. Rész
Rész: LOT-0001
További osztályozás (cpv): 43325000 Parki és játszótéri felszerelések, 45112723 Tereprendezési munkák játszótereken
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 37535200 Attrezzatura per parco giochi
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Classificazione aggiuntiva (cpv): 43325000 Attrezzature per parchi e campi da gioco, 45112723 Lavori di architettura paesaggistica per campi gioco
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 37535200 Žaidimų aikštelės įrenginiai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 43325000 Parkų ir žaidimo aikštelių įrenginiai, 45112723 Kraštovaizdžio darbai žaidimų aikštelėse
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 37535200 Spēļu laukumu aprīkojums
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Papildu klasifikācija (cpv): 43325000 Parku un spēļu laukumu aprīkojums, 45112723 Rotaļu laukumu ainavas veidošana
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 37535200 Apparat tal-playgrounds
5. Lott
Lott: LOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 43325000 Apparat għall-ġonna u tal-logħob tat-tfal, 45112723 Xogħol ta’ l-irranġar tal-pajsaġġ għal postijiet ta’ fejn jilagħbu t-tfal
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 37535200 Speeltuinuitrusting
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 43325000 Uitrusting voor parken en speelplaatsen, 45112723 Landschappelijk ontwerp voor speelterreinen
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 37535200 Echipament pentru terenuri de joacă
Clasificare suplimentară (cpv): 43325000 Echipament pentru parcuri şi terenuri de joacă, 45112723 Lucrări de arhitectură peisagistică a terenurilor de joacă
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 37535200 Zariadenie ihrísk
5. Časť
Časť: LOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 43325000 Zariadenia pre parky a ihriská, 45112723 Terénne úpravy ihrísk
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 37535200 Oprema za otroška igrišča
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 43325000 Oprema za parke in otroška igrišča, 45112723 Krajinsko oblikovanje za otroška igrišča
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37535200 Lekplatsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 43325000 Park- och lekplatsutrustning, 45112723 Utformning av lekplatser