415637-2026 - Zadávání
Rumunsko – Elektronická zařízení – Componente pentru unitati de comutatie inclusiv servicii de instalare si punere in functiune
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevComponente pentru unitati de comutatie inclusiv servicii de instalare si punere in functiune
PopisAchiziția are ca obiect componente pentru unitati de comutatie, parte a sistemului LINAC existent, și instalarea acestora înainte de finele anului 2026. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Interní identifikátor12/ELI/AP/P/04.06.2026, pozitie PAP 1017P
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 31710000 Elektronická zařízení
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
PopisScopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea unor componente pentru unitati de comutatie necesare pentru upgrade-ul unor modulatoare pentru sistemul LINAC existent, în vederea livrării de fotoni gama în decembrie 2026, urmând ca apoi aceasta să asigure o puternică direcție de dezvoltare a parametrilor de generare fascicul gama.
Interní identifikátor1
Další klasifikace (cpv): 51540000 Instalace a montáž jednoúčelových strojů a zařízení, 71334000 Strojírenské a elektrotechnické služby
415637-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Varer
2. Procedure
Procedure
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 31710000 Elektronisk udstyr
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
Intern ID1
Supplerende klassifikation (cpv): 51540000 Installation af maskiner og udstyr til særlige anvendelser, 71334000 Maskintekniske og elektrotekniske tjenester
415637-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31710000 Elektronische Ausstattung
5. Los
LosLOT-0000
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51540000 Installation von Maschinen und Geräten für besondere Zwecke, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik
415637-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 31710000 Ηλεκτρονικός εξοπλισμός
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 51540000 Υπηρεσίες εγκατάστασης μηχανημάτων και εξοπλισμού ειδικής χρήσης, 71334000 Μηχανολογικές και ηλεκτρολογικές υπηρεσίες
415637-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 31710000 Electronic equipment
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 51540000 Installation services of special-purpose machinery and equipment, 71334000 Mechanical and electrical engineering services
415637-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 31710000 Elektroonikaseadmed
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 51540000 Eriotstarbeliste masinate ja seadmete paigaldusteenused, 71334000 Masinaehitus- ja elektrotehnika teenused
415637-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 31710000 Elektroniset laitteet
Ilmoituksen nimiDefault lot
Sisäinen tunniste1
Lisäluokitus (cpv): 51540000 Erikoiskoneiden ja -laitteiden asentaminen, 71334000 Koneenrakennus- ja sähkötekniset palvelut
415637-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 31710000 Équipement électronique
TitreDefault lot
Identifiant interne1
Nomenclature complémentaire (cpv): 51540000 Services d'installation de machines et d'équipements à usage spécifique, 71334000 Services d'ingénierie mécanique et électrique
415637-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
415637-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 31710000 Elektroninė įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 51540000 Specialios paskirties mašinų ir įrenginių montavimo paslaugos, 71334000 Mechaninės inžinerijos ir elektrotechnikos paslaugos
415637-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 31710000 Apparat elettroniku
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 51540000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ makkinarju u apparat għal skopijiet speċjali, 71334000 Servizzi ta' l-inġinerija elettrika u mekkanika
415637-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Leveringen
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 31710000 Elektronische uitrusting
5. Perceel
PerceelLOT-0000
Interne identificatiecode1
Aanvullende classificatie (cpv): 51540000 Installatie van machines en uitrusting voor bijzondere doeleinden, 71334000 Werktuigbouwkundige en elektrotechnische diensten
415637-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 31710000 Equipamento electrónico
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Classificação adicional (cpv): 51540000 Serviços de instalação de máquinas e equipamento para usos especiais, 71334000 Serviços de engenharia mecânica e eléctrica
415637-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Tovary
2. Postup
Postup
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 31710000 Elektronické zariadenia
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 51540000 Inštalácia špeciálnych strojov a zariadení, 71334000 Služby strojného a elektrotechnického inžinierstva