416247-2026 - Zadávání
Rumunsko – Průzkum služeb – Studiu de impact pentru măsurarea gradului de conștientizare PR SE 2021-2027, în Regiunea de Dezvoltare Sud-Est
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevStudiu de impact pentru măsurarea gradului de conștientizare PR SE 2021-2027, în Regiunea de Dezvoltare Sud-Est
PopisScopul achizitiei este evaluarea gradului de conștientizare PR SE, în Regiunea de Dezvoltare Sud-Est, conform Planului de Comunicare. Acest studiu urmărește: - Măsurarea gradului de notorietate a Programului Regional Sud-Est 2021-2027 în rândul publicului general din Regiunea de Dezvoltare Sud-Est; - Măsurarea eficienței și a gradului de satisfacție privind instrumentele de comunicare utilizate până în prezent la nivelul potențialilor solicitanți de finanțare și beneficiarilor Programului Regional Sud-Est 2021-2027; - Măsurarea gradului de conștientizare a Programul Regional Sud-Est 2021-2027 în Regiunea de Dezvoltare Sud-Est. În cadrul studiului de impact pentru măsurarea indicatorului ”grad de conștientizare Programul Regional Sud-Est ”, se vor realiza: - 1 sondaj de opinie on-line la nivelul aplicanților și beneficiarilor de finanțare PR SE; - 1 sondaj de opinie telefonic în rândul publicului general din Regiunea Sud-Est şi pe baza rezultatelor acestora, întocmirea unui raport de analiză cantitativă și prezentarea in cadrul unui raport sintetic a principalelor concluzii rezultate în urma cercetărilor cantitative. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și concret tuturor solicitările de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interní identifikátor2026/11733112/2
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 79311000 Průzkum služeb
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
PopisPornind de la unul din obiectivele specifice ale Planului de Comunicare elaborat de către AM PR SE, prin care se urmăreşte creșterea notorietății Programului Regional Sud Est și a Autorității de Management la nivel regional prin promovarea finanțării operațiunilor, procesul de evaluare a acțiunilor de informare și publicitate vizează patru componente: Evaluarea instrumentelor de comunicare utilizate: evenimente, comunicare on-line, tipărituri, campanii mass-media si on-line - Evaluarea gradului de informare (awareness) şi satisfacție în rândul publicului țintă; - Evaluarea eficienței mecanismului de comunicare din perspectiva beneficiarilor direcți; - Elaborarea unui set de concluzii și recomandări care să orienteze activitățile de informare și promovare a Programului Regional Sud-Est 2021-2027 pentru perioada 2027– 2028. In cadrul studiului de impact pentru masurarea indicatorului „grad de constientiezare a Programului Regional Sud-Est 2021-2027” se vor realiza: - 1 (un) sondaj de opinie telefonic în rândul populației generale din mediul urban și rural + 18 ani cu minim 500 de respondenți cu următoarele caracteristici: metoda de culegere: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) cu numere atat de fix, cat si de mobil, universul cercetării: populația generala a Regiunii Sud-Est, eșantionare simplă aleatorie, dimensiunea eșantionului: minim 500 de respondenți, chestionar cu minim 15 întrebări, durată medie estimată a chestionarului: 5-7 minute. - 1 sondaj de opinie online în rândul aplicanților și beneficiarilor de proiecte finanțate prin PR SE, cu un volum de minim 60 respondenți, folosind o bază de date furnizată de Autoritatea Contractantă. Sondajul de opinie la nivelul aplicanților și beneficiarilor de finanțare PR SE se va desfășura pe un volum de minim 60 de respondenți - reprezentanți legali sau responsabili din cadrul departamentelor/serviciilor implicate în activități de elaborare/management proiecte desemnați de către reprezentantul legal din cadrul entităților juridice care se încadrează în categoriile de beneficiari de finanțare PR SE din Regiunea Sud-Est (județele Brăila, Buzău, Constanța, Galați, Tulcea și Vrancea). Aceștia vor primi pe e-mail din partea Prestatorului un chestionar cu minim 15 întrebări pe care vor trebui să îl completeze și să îl returneze într-o perioadă de timp stabilită de Prestator, - analiza cantitativă a informaţiilor din surse ca Google Analytics, Facebook, trafic.ro, revista presei, chestionare de eveniment. Pe baza rezultatelor acestor sondaje se vor intocmi urmatoarele: - raportul de analiză cantitativă care va conţine anexat datele brute obtinute în urma intervievării/sondajelor si va folosi toate datele culese şi prin Google Analytics, Facebook, trafic.ro, revista presei, chestionare de eveniment, etc.; - raportul sintetic, care va contine principalele concluzii rezultate in urma cercetarilor. Contractul se va semna imediat după finalizarea procedurii de atribuire, își va produce efectele incepand cu prima zi lucratoare dupa data semnarii acestuia si se va derula pe o perioada de maxim 30 zile calendaristice de la data intrării în vigoare a contractului, fara a se depasi data de 31 decembrie 2026.
Interní identifikátor1
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 79311000 Rundspørger
Udførelsessted
Landsdel (NUTS): Brăila (RO221)
Land: Rumænien
Yderligere oplysninger: Braila, sediul ADR SE, Str.Anghel Saligny nr.24
Værdi
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79311000 Υπηρεσίες ερευνών
Τόπος εκτέλεσης
Υποδιαίρεση χώρας (NUTS): Brăila (RO221)
Χώρα: Ρουμανία
Αξία
416247-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus2026/11733112/2
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 79311000 Turu-uuringud
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
416247-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste2026/11733112/2
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 79311000 Kyselytutkimuspalvelut
Ilmoituksen nimiDefault lot
Sisäinen tunniste1
416247-2026 - Verseny
Románia – Felmérési, közvélemény-kutatási szolgáltatások – Studiu de impact pentru măsurarea gradului de conștientizare PR SE 2021-2027, în Regiunea de Dezvoltare Sud-Est
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító2026/11733112/2
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79311000 Felmérési, közvélemény-kutatási szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 79311000 Servizi di indagine
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Brăila (RO221)
Paese: Romania
Valore
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79311000 Apklausų paslaugos
Sutarties vykdymo vieta
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Brăila (RO221)
Šalis: Rumunija
Vertė
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79311000 Aptaujas pakalpojumi
Izpildes vieta
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Brăila (RO221)
Valsts: Rumānija
Vērtība
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79311000 Uitvoeren van studies
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Brăila (RO221)
Land: Roemenië
Waarde
416247-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator2026/11733112/2
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79311000 Usługi w zakresie ankiet
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79311000 Storitve anketiranja
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Brăila (RO221)
Država: Romunija
Vrednost