416346-2026 - Zadávání
Švédsko – Architektonické, stavební, technické a inspekční služby – Ramavtal Tekniska konsulter - Tekniska specialister
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevRamavtal Tekniska konsulter - Tekniska specialister
PopisUpphandlingen av tekniska specialister till Akademiska Hus verksamhet på ramavtal. Ramavtal tecknas för olika kategorier och geografiska områden separat. Kategorierna som ingår är: - Miljö- och klimatsamordning - Akustik - Brand - Kalkyl - Fukt - Hiss- och transportanläggningar - Energitjänster operativa, Besiktning
Interní identifikátor25/215
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 71000000 Architektonické, stavební, technické a inspekční služby
5. Část
ČástLOT-0001
NázevGenerell del
PopisTekniska Specialister
Interní identifikátor1822534-0
ČástLOT-0002
NázevBesiktning; Umeå
Interní identifikátor1848683-1
ČástLOT-0003
NázevBesiktning; Luleå
Interní identifikátor1848684-2
ČástLOT-0004
NázevBesiktning; Uppsala, Gävle
Interní identifikátor1848685-3
ČástLOT-0005
NázevBesiktning, Stockholm, Solna, Huddinge
Interní identifikátor1848686-4
ČástLOT-0006
NázevBesiktning; Linköping, Norrköping
Interní identifikátor1848687-5
ČástLOT-0007
NázevBesiktning; Örebro, Grythyttan, Karlstad
Interní identifikátor1848688-6
ČástLOT-0008
NázevBesiktning; Gbg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil
Interní identifikátor1848689-7
ČástLOT-0009
NázevBesiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Interní identifikátor1848690-8
ČástLOT-0010
NázevMiljö- och klimatsamordning, Nationellt
Interní identifikátor1822538-9
ČástLOT-0011
NázevAkustik, Nationellt ramavtal
Interní identifikátor1822544-10
ČástLOT-0012
NázevBrand, Nationellt ramavtal
Interní identifikátor1822552-11
ČástLOT-0013
NázevKalkyl, Nationellt ramavtal
Interní identifikátor1822560-12
ČástLOT-0014
NázevFukt, Luleå
Interní identifikátor1822568-13
ČástLOT-0015
NázevFukt, Umeå
Interní identifikátor1822569-14
ČástLOT-0016
NázevFukt, Uppsala, Gävle
Interní identifikátor1822570-15
ČástLOT-0017
NázevFukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Interní identifikátor1822571-16
ČástLOT-0018
NázevFukt, Linköping, Norrköping
Interní identifikátor1822572-17
ČástLOT-0019
NázevFukt, Örebro, Grythyttan, Karlstad
Interní identifikátor1822573-18
ČástLOT-0020
NázevFukt, Göteborg, Skövde, Borås, Strömstad, Fiskebäckskil
Interní identifikátor1822574-19
ČástLOT-0021
NázevFukt, Lund, Malmö, Alnarp
Interní identifikátor1822575-20
ČástLOT-0022
NázevHiss- & transportanläggningar, Nationellt ramavtal
Interní identifikátor1822576-21
ČástLOT-0023
NázevEnergitjänster - operativa, Nationellt ramavtal
Interní identifikátor1822579-22
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 25/215
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivelse: Tekniska Specialister
Intern ID: 1822534-0
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: Besiktning; Umeå
Intern ID: 1848683-1
Delkontrakt: LOT-0003
Titel: Besiktning; Luleå
Intern ID: 1848684-2
Delkontrakt: LOT-0004
Titel: Besiktning; Uppsala, Gävle
Intern ID: 1848685-3
Delkontrakt: LOT-0005
Intern ID: 1848686-4
Delkontrakt: LOT-0006
Titel: Besiktning; Linköping, Norrköping
Intern ID: 1848687-5
Delkontrakt: LOT-0007
Intern ID: 1848688-6
Delkontrakt: LOT-0008
Intern ID: 1848689-7
Delkontrakt: LOT-0009
Titel: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Intern ID: 1848690-8
Delkontrakt: LOT-0010
Intern ID: 1822538-9
Delkontrakt: LOT-0011
Titel: Akustik, Nationellt ramavtal
Intern ID: 1822544-10
Delkontrakt: LOT-0012
Titel: Brand, Nationellt ramavtal
Intern ID: 1822552-11
Delkontrakt: LOT-0013
Titel: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Intern ID: 1822560-12
Delkontrakt: LOT-0014
Titel: Fukt, Luleå
Intern ID: 1822568-13
Delkontrakt: LOT-0015
Titel: Fukt, Umeå
Intern ID: 1822569-14
Delkontrakt: LOT-0016
Titel: Fukt, Uppsala, Gävle
Intern ID: 1822570-15
Delkontrakt: LOT-0017
Titel: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Intern ID: 1822571-16
Delkontrakt: LOT-0018
Titel: Fukt, Linköping, Norrköping
Intern ID: 1822572-17
Delkontrakt: LOT-0019
Intern ID: 1822573-18
Delkontrakt: LOT-0020
Intern ID: 1822574-19
Delkontrakt: LOT-0021
Titel: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Intern ID: 1822575-20
Delkontrakt: LOT-0022
Intern ID: 1822576-21
Delkontrakt: LOT-0023
Intern ID: 1822579-22
416346-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Ramavtal Tekniska konsulter - Tekniska specialister
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung25/215
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0001
TitelGenerell del
BeschreibungTekniska Specialister
Interne Kennung1822534-0
LosLOT-0002
TitelBesiktning; Umeå
Interne Kennung1848683-1
LosLOT-0003
TitelBesiktning; Luleå
Interne Kennung1848684-2
LosLOT-0004
TitelBesiktning; Uppsala, Gävle
Interne Kennung1848685-3
LosLOT-0005
Interne Kennung1848686-4
LosLOT-0006
TitelBesiktning; Linköping, Norrköping
Interne Kennung1848687-5
LosLOT-0007
Interne Kennung1848688-6
LosLOT-0008
Interne Kennung1848689-7
LosLOT-0009
TitelBesiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Interne Kennung1848690-8
LosLOT-0010
Interne Kennung1822538-9
LosLOT-0011
TitelAkustik, Nationellt ramavtal
Interne Kennung1822544-10
LosLOT-0012
TitelBrand, Nationellt ramavtal
Interne Kennung1822552-11
LosLOT-0013
TitelKalkyl, Nationellt ramavtal
Interne Kennung1822560-12
LosLOT-0014
TitelFukt, Luleå
Interne Kennung1822568-13
LosLOT-0015
TitelFukt, Umeå
Interne Kennung1822569-14
LosLOT-0016
TitelFukt, Uppsala, Gävle
Interne Kennung1822570-15
LosLOT-0017
TitelFukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Interne Kennung1822571-16
LosLOT-0018
TitelFukt, Linköping, Norrköping
Interne Kennung1822572-17
LosLOT-0019
TitelFukt, Örebro, Grythyttan, Karlstad
Interne Kennung1822573-18
LosLOT-0020
Interne Kennung1822574-19
LosLOT-0021
TitelFukt, Lund, Malmö, Alnarp
Interne Kennung1822575-20
LosLOT-0022
Interne Kennung1822576-21
LosLOT-0023
Interne Kennung1822579-22
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 25/215
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71000000 Υπηρεσίες αρχιτεκτονικής, κατασκευαστικών έργων, έργων πολιτικού μηχανικού και επίβλεψης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Generell del
Περιγραφή: Tekniska Specialister
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822534-0
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Besiktning; Umeå
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1848683-1
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Besiktning; Luleå
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1848684-2
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: Besiktning; Uppsala, Gävle
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1848685-3
Παρτίδα: LOT-0005
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1848686-4
Παρτίδα: LOT-0006
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1848687-5
Παρτίδα: LOT-0007
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1848688-6
Παρτίδα: LOT-0008
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1848689-7
Παρτίδα: LOT-0009
Τίτλος: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1848690-8
Παρτίδα: LOT-0010
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822538-9
Παρτίδα: LOT-0011
Τίτλος: Akustik, Nationellt ramavtal
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822544-10
Παρτίδα: LOT-0012
Τίτλος: Brand, Nationellt ramavtal
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822552-11
Παρτίδα: LOT-0013
Τίτλος: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822560-12
Παρτίδα: LOT-0014
Τίτλος: Fukt, Luleå
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822568-13
Παρτίδα: LOT-0015
Τίτλος: Fukt, Umeå
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822569-14
Παρτίδα: LOT-0016
Τίτλος: Fukt, Uppsala, Gävle
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822570-15
Παρτίδα: LOT-0017
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822571-16
Παρτίδα: LOT-0018
Τίτλος: Fukt, Linköping, Norrköping
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822572-17
Παρτίδα: LOT-0019
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822573-18
Παρτίδα: LOT-0020
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822574-19
Παρτίδα: LOT-0021
Τίτλος: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822575-20
Παρτίδα: LOT-0022
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822576-21
Παρτίδα: LOT-0023
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1822579-22
Internal identifier: 25/215
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Generell del
Description: Tekniska Specialister
Internal identifier: 1822534-0
Lot: LOT-0002
Title: Besiktning; Umeå
Internal identifier: 1848683-1
Lot: LOT-0003
Title: Besiktning; Luleå
Internal identifier: 1848684-2
Lot: LOT-0004
Title: Besiktning; Uppsala, Gävle
Internal identifier: 1848685-3
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 1848686-4
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 1848687-5
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 1848688-6
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 1848689-7
Lot: LOT-0009
Title: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Internal identifier: 1848690-8
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 1822538-9
Lot: LOT-0011
Title: Akustik, Nationellt ramavtal
Internal identifier: 1822544-10
Lot: LOT-0012
Title: Brand, Nationellt ramavtal
Internal identifier: 1822552-11
Lot: LOT-0013
Title: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Internal identifier: 1822560-12
Lot: LOT-0014
Title: Fukt, Luleå
Internal identifier: 1822568-13
Lot: LOT-0015
Title: Fukt, Umeå
Internal identifier: 1822569-14
Lot: LOT-0016
Title: Fukt, Uppsala, Gävle
Internal identifier: 1822570-15
Lot: LOT-0017
Title: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Internal identifier: 1822571-16
Lot: LOT-0018
Title: Fukt, Linköping, Norrköping
Internal identifier: 1822572-17
Lot: LOT-0019
Internal identifier: 1822573-18
Lot: LOT-0020
Internal identifier: 1822574-19
Lot: LOT-0021
Title: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Internal identifier: 1822575-20
Lot: LOT-0022
Internal identifier: 1822576-21
Lot: LOT-0023
Internal identifier: 1822579-22
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 25/215
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71000000 Servicios de arquitectura, construcción, ingeniería e inspección
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Generell del
Descripción: Tekniska Specialister
Identificador interno: 1822534-0
Lote: LOT-0002
Título: Besiktning; Umeå
Identificador interno: 1848683-1
Lote: LOT-0003
Título: Besiktning; Luleå
Identificador interno: 1848684-2
Lote: LOT-0004
Título: Besiktning; Uppsala, Gävle
Identificador interno: 1848685-3
Lote: LOT-0005
Identificador interno: 1848686-4
Lote: LOT-0006
Identificador interno: 1848687-5
Lote: LOT-0007
Identificador interno: 1848688-6
Lote: LOT-0008
Identificador interno: 1848689-7
Lote: LOT-0009
Título: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Identificador interno: 1848690-8
Lote: LOT-0010
Identificador interno: 1822538-9
Lote: LOT-0011
Título: Akustik, Nationellt ramavtal
Identificador interno: 1822544-10
Lote: LOT-0012
Título: Brand, Nationellt ramavtal
Identificador interno: 1822552-11
Lote: LOT-0013
Título: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Identificador interno: 1822560-12
Lote: LOT-0014
Título: Fukt, Luleå
Identificador interno: 1822568-13
Lote: LOT-0015
Título: Fukt, Umeå
Identificador interno: 1822569-14
Lote: LOT-0016
Título: Fukt, Uppsala, Gävle
Identificador interno: 1822570-15
Lote: LOT-0017
Identificador interno: 1822571-16
Lote: LOT-0018
Título: Fukt, Linköping, Norrköping
Identificador interno: 1822572-17
Lote: LOT-0019
Identificador interno: 1822573-18
Lote: LOT-0020
Identificador interno: 1822574-19
Lote: LOT-0021
Título: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Identificador interno: 1822575-20
Lote: LOT-0022
Identificador interno: 1822576-21
Lote: LOT-0023
Identificador interno: 1822579-22
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 25/215
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0001
Ilmoituksen nimi: Generell del
Kuvaus: Tekniska Specialister
Sisäinen tunniste: 1822534-0
Osa: LOT-0002
Ilmoituksen nimi: Besiktning; Umeå
Sisäinen tunniste: 1848683-1
Osa: LOT-0003
Ilmoituksen nimi: Besiktning; Luleå
Sisäinen tunniste: 1848684-2
Osa: LOT-0004
Ilmoituksen nimi: Besiktning; Uppsala, Gävle
Sisäinen tunniste: 1848685-3
Osa: LOT-0005
Sisäinen tunniste: 1848686-4
Osa: LOT-0006
Sisäinen tunniste: 1848687-5
Osa: LOT-0007
Sisäinen tunniste: 1848688-6
Osa: LOT-0008
Sisäinen tunniste: 1848689-7
Osa: LOT-0009
Ilmoituksen nimi: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Sisäinen tunniste: 1848690-8
Osa: LOT-0010
Sisäinen tunniste: 1822538-9
Osa: LOT-0011
Ilmoituksen nimi: Akustik, Nationellt ramavtal
Sisäinen tunniste: 1822544-10
Osa: LOT-0012
Ilmoituksen nimi: Brand, Nationellt ramavtal
Sisäinen tunniste: 1822552-11
Osa: LOT-0013
Ilmoituksen nimi: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Sisäinen tunniste: 1822560-12
Osa: LOT-0014
Ilmoituksen nimi: Fukt, Luleå
Sisäinen tunniste: 1822568-13
Osa: LOT-0015
Ilmoituksen nimi: Fukt, Umeå
Sisäinen tunniste: 1822569-14
Osa: LOT-0016
Ilmoituksen nimi: Fukt, Uppsala, Gävle
Sisäinen tunniste: 1822570-15
Osa: LOT-0017
Ilmoituksen nimi: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Sisäinen tunniste: 1822571-16
Osa: LOT-0018
Ilmoituksen nimi: Fukt, Linköping, Norrköping
Sisäinen tunniste: 1822572-17
Osa: LOT-0019
Ilmoituksen nimi: Fukt, Örebro, Grythyttan, Karlstad
Sisäinen tunniste: 1822573-18
Osa: LOT-0020
Sisäinen tunniste: 1822574-19
Osa: LOT-0021
Ilmoituksen nimi: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Sisäinen tunniste: 1822575-20
Osa: LOT-0022
Sisäinen tunniste: 1822576-21
Osa: LOT-0023
Sisäinen tunniste: 1822579-22
416346-2026 - Mise en concurrence
Suède – Services d'architecture, services de construction, services d'ingénierie et services d'inspection – Ramavtal Tekniska konsulter - Tekniska specialister
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
Services
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne25/215
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 71000000 Services d'architecture, services de construction, services d'ingénierie et services d'inspection
LotLOT-0001
TitreGenerell del
DescriptionTekniska Specialister
Identifiant interne1822534-0
LotLOT-0002
TitreBesiktning; Umeå
Identifiant interne1848683-1
LotLOT-0003
TitreBesiktning; Luleå
Identifiant interne1848684-2
LotLOT-0004
TitreBesiktning; Uppsala, Gävle
Identifiant interne1848685-3
LotLOT-0005
Identifiant interne1848686-4
LotLOT-0006
TitreBesiktning; Linköping, Norrköping
Identifiant interne1848687-5
LotLOT-0007
Identifiant interne1848688-6
LotLOT-0008
Identifiant interne1848689-7
LotLOT-0009
TitreBesiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Identifiant interne1848690-8
LotLOT-0010
Identifiant interne1822538-9
LotLOT-0011
TitreAkustik, Nationellt ramavtal
Identifiant interne1822544-10
LotLOT-0012
TitreBrand, Nationellt ramavtal
Identifiant interne1822552-11
LotLOT-0013
TitreKalkyl, Nationellt ramavtal
Identifiant interne1822560-12
LotLOT-0014
TitreFukt, Luleå
Identifiant interne1822568-13
LotLOT-0015
TitreFukt, Umeå
Identifiant interne1822569-14
LotLOT-0016
TitreFukt, Uppsala, Gävle
Identifiant interne1822570-15
LotLOT-0017
TitreFukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Identifiant interne1822571-16
LotLOT-0018
TitreFukt, Linköping, Norrköping
Identifiant interne1822572-17
LotLOT-0019
TitreFukt, Örebro, Grythyttan, Karlstad
Identifiant interne1822573-18
LotLOT-0020
Identifiant interne1822574-19
LotLOT-0021
TitreFukt, Lund, Malmö, Alnarp
Identifiant interne1822575-20
LotLOT-0022
Identifiant interne1822576-21
LotLOT-0023
Identifiant interne1822579-22
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 25/215
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Teideal: Generell del
Cur síos: Tekniska Specialister
Aitheantóir inmheánach: 1822534-0
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: Besiktning; Umeå
Aitheantóir inmheánach: 1848683-1
Luchtóg: LOT-0003
Teideal: Besiktning; Luleå
Aitheantóir inmheánach: 1848684-2
Luchtóg: LOT-0004
Teideal: Besiktning; Uppsala, Gävle
Aitheantóir inmheánach: 1848685-3
Luchtóg: LOT-0005
Aitheantóir inmheánach: 1848686-4
Luchtóg: LOT-0006
Aitheantóir inmheánach: 1848687-5
Luchtóg: LOT-0007
Aitheantóir inmheánach: 1848688-6
Luchtóg: LOT-0008
Aitheantóir inmheánach: 1848689-7
Luchtóg: LOT-0009
Aitheantóir inmheánach: 1848690-8
Luchtóg: LOT-0010
Aitheantóir inmheánach: 1822538-9
Luchtóg: LOT-0011
Teideal: Akustik, Nationellt ramavtal
Aitheantóir inmheánach: 1822544-10
Luchtóg: LOT-0012
Teideal: Brand, Nationellt ramavtal
Aitheantóir inmheánach: 1822552-11
Luchtóg: LOT-0013
Teideal: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Aitheantóir inmheánach: 1822560-12
Luchtóg: LOT-0014
Teideal: Fukt, Luleå
Aitheantóir inmheánach: 1822568-13
Luchtóg: LOT-0015
Teideal: Fukt, Umeå
Aitheantóir inmheánach: 1822569-14
Luchtóg: LOT-0016
Teideal: Fukt, Uppsala, Gävle
Aitheantóir inmheánach: 1822570-15
Luchtóg: LOT-0017
Aitheantóir inmheánach: 1822571-16
Luchtóg: LOT-0018
Teideal: Fukt, Linköping, Norrköping
Aitheantóir inmheánach: 1822572-17
Luchtóg: LOT-0019
Aitheantóir inmheánach: 1822573-18
Luchtóg: LOT-0020
Aitheantóir inmheánach: 1822574-19
Luchtóg: LOT-0021
Teideal: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Aitheantóir inmheánach: 1822575-20
Luchtóg: LOT-0022
Aitheantóir inmheánach: 1822576-21
Luchtóg: LOT-0023
Aitheantóir inmheánach: 1822579-22
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 25/215
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71000000 Arhitektonske, građevne, tehničke i inspekcije usluge
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: Generell del
Opis: Tekniska Specialister
Interna identifikacijska oznaka: 1822534-0
Grupa: LOT-0002
Naslov: Besiktning; Umeå
Interna identifikacijska oznaka: 1848683-1
Grupa: LOT-0003
Naslov: Besiktning; Luleå
Interna identifikacijska oznaka: 1848684-2
Grupa: LOT-0004
Naslov: Besiktning; Uppsala, Gävle
Interna identifikacijska oznaka: 1848685-3
Grupa: LOT-0005
Interna identifikacijska oznaka: 1848686-4
Grupa: LOT-0006
Interna identifikacijska oznaka: 1848687-5
Grupa: LOT-0007
Interna identifikacijska oznaka: 1848688-6
Grupa: LOT-0008
Interna identifikacijska oznaka: 1848689-7
Grupa: LOT-0009
Naslov: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Interna identifikacijska oznaka: 1848690-8
Grupa: LOT-0010
Interna identifikacijska oznaka: 1822538-9
Grupa: LOT-0011
Naslov: Akustik, Nationellt ramavtal
Interna identifikacijska oznaka: 1822544-10
Grupa: LOT-0012
Naslov: Brand, Nationellt ramavtal
Interna identifikacijska oznaka: 1822552-11
Grupa: LOT-0013
Naslov: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Interna identifikacijska oznaka: 1822560-12
Grupa: LOT-0014
Naslov: Fukt, Luleå
Interna identifikacijska oznaka: 1822568-13
Grupa: LOT-0015
Naslov: Fukt, Umeå
Interna identifikacijska oznaka: 1822569-14
Grupa: LOT-0016
Naslov: Fukt, Uppsala, Gävle
Interna identifikacijska oznaka: 1822570-15
Grupa: LOT-0017
Interna identifikacijska oznaka: 1822571-16
Grupa: LOT-0018
Naslov: Fukt, Linköping, Norrköping
Interna identifikacijska oznaka: 1822572-17
Grupa: LOT-0019
Interna identifikacijska oznaka: 1822573-18
Grupa: LOT-0020
Interna identifikacijska oznaka: 1822574-19
Grupa: LOT-0021
Naslov: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Interna identifikacijska oznaka: 1822575-20
Grupa: LOT-0022
Interna identifikacijska oznaka: 1822576-21
Grupa: LOT-0023
Interna identifikacijska oznaka: 1822579-22
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 25/215
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71000000 Architektūros, statybų, inžinerijos ir inspektavimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: Generell del
Aprašymas: Tekniska Specialister
Vidaus identifikatorius: 1822534-0
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: Besiktning; Umeå
Vidaus identifikatorius: 1848683-1
Pirkimo dalis: LOT-0003
Pavadinimas: Besiktning; Luleå
Vidaus identifikatorius: 1848684-2
Pirkimo dalis: LOT-0004
Pavadinimas: Besiktning; Uppsala, Gävle
Vidaus identifikatorius: 1848685-3
Pirkimo dalis: LOT-0005
Vidaus identifikatorius: 1848686-4
Pirkimo dalis: LOT-0006
Vidaus identifikatorius: 1848687-5
Pirkimo dalis: LOT-0007
Vidaus identifikatorius: 1848688-6
Pirkimo dalis: LOT-0008
Vidaus identifikatorius: 1848689-7
Pirkimo dalis: LOT-0009
Vidaus identifikatorius: 1848690-8
Pirkimo dalis: LOT-0010
Vidaus identifikatorius: 1822538-9
Pirkimo dalis: LOT-0011
Vidaus identifikatorius: 1822544-10
Pirkimo dalis: LOT-0012
Pavadinimas: Brand, Nationellt ramavtal
Vidaus identifikatorius: 1822552-11
Pirkimo dalis: LOT-0013
Vidaus identifikatorius: 1822560-12
Pirkimo dalis: LOT-0014
Pavadinimas: Fukt, Luleå
Vidaus identifikatorius: 1822568-13
Pirkimo dalis: LOT-0015
Pavadinimas: Fukt, Umeå
Vidaus identifikatorius: 1822569-14
Pirkimo dalis: LOT-0016
Pavadinimas: Fukt, Uppsala, Gävle
Vidaus identifikatorius: 1822570-15
Pirkimo dalis: LOT-0017
Vidaus identifikatorius: 1822571-16
Pirkimo dalis: LOT-0018
Vidaus identifikatorius: 1822572-17
Pirkimo dalis: LOT-0019
Vidaus identifikatorius: 1822573-18
Pirkimo dalis: LOT-0020
Vidaus identifikatorius: 1822574-19
Pirkimo dalis: LOT-0021
Pavadinimas: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Vidaus identifikatorius: 1822575-20
Pirkimo dalis: LOT-0022
Vidaus identifikatorius: 1822576-21
Pirkimo dalis: LOT-0023
Vidaus identifikatorius: 1822579-22
416346-2026 - Konkurss
Zviedrija – Arhitektūras, būvniecības, inženiertehniskie un pārbaudes pakalpojumi – Ramavtal Tekniska konsulter - Tekniska specialister
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Pakalpojumi
Iekšējais identifikators25/215
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71000000 Arhitektūras, būvniecības, inženiertehniskie un pārbaudes pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
NosaukumsGenerell del
AprakstsTekniska Specialister
Iekšējais identifikators1822534-0
DaļaLOT-0002
NosaukumsBesiktning; Umeå
Iekšējais identifikators1848683-1
DaļaLOT-0003
NosaukumsBesiktning; Luleå
Iekšējais identifikators1848684-2
DaļaLOT-0004
NosaukumsBesiktning; Uppsala, Gävle
Iekšējais identifikators1848685-3
DaļaLOT-0005
Iekšējais identifikators1848686-4
DaļaLOT-0006
Iekšējais identifikators1848687-5
DaļaLOT-0007
Iekšējais identifikators1848688-6
DaļaLOT-0008
Iekšējais identifikators1848689-7
DaļaLOT-0009
Iekšējais identifikators1848690-8
DaļaLOT-0010
Iekšējais identifikators1822538-9
DaļaLOT-0011
NosaukumsAkustik, Nationellt ramavtal
Iekšējais identifikators1822544-10
DaļaLOT-0012
NosaukumsBrand, Nationellt ramavtal
Iekšējais identifikators1822552-11
DaļaLOT-0013
NosaukumsKalkyl, Nationellt ramavtal
Iekšējais identifikators1822560-12
DaļaLOT-0014
NosaukumsFukt, Luleå
Iekšējais identifikators1822568-13
DaļaLOT-0015
NosaukumsFukt, Umeå
Iekšējais identifikators1822569-14
DaļaLOT-0016
NosaukumsFukt, Uppsala, Gävle
Iekšējais identifikators1822570-15
DaļaLOT-0017
Iekšējais identifikators1822571-16
DaļaLOT-0018
NosaukumsFukt, Linköping, Norrköping
Iekšējais identifikators1822572-17
DaļaLOT-0019
Iekšējais identifikators1822573-18
DaļaLOT-0020
Iekšējais identifikators1822574-19
DaļaLOT-0021
NosaukumsFukt, Lund, Malmö, Alnarp
Iekšējais identifikators1822575-20
DaļaLOT-0022
Iekšējais identifikators1822576-21
DaļaLOT-0023
Iekšējais identifikators1822579-22
416346-2026 - Mededinging
Zweden – Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie – Ramavtal Tekniska konsulter - Tekniska specialister
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Diensten
Interne identificatiecode25/215
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71000000 Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie
5. Perceel
PerceelLOT-0001
BeschrijvingTekniska Specialister
Interne identificatiecode1822534-0
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode1848683-1
PerceelLOT-0003
Interne identificatiecode1848684-2
PerceelLOT-0004
Interne identificatiecode1848685-3
PerceelLOT-0005
Interne identificatiecode1848686-4
PerceelLOT-0006
Interne identificatiecode1848687-5
PerceelLOT-0007
Interne identificatiecode1848688-6
PerceelLOT-0008
Interne identificatiecode1848689-7
PerceelLOT-0009
Interne identificatiecode1848690-8
PerceelLOT-0010
Interne identificatiecode1822538-9
PerceelLOT-0011
Interne identificatiecode1822544-10
PerceelLOT-0012
Interne identificatiecode1822552-11
PerceelLOT-0013
Interne identificatiecode1822560-12
PerceelLOT-0014
Interne identificatiecode1822568-13
PerceelLOT-0015
Interne identificatiecode1822569-14
PerceelLOT-0016
Interne identificatiecode1822570-15
PerceelLOT-0017
Interne identificatiecode1822571-16
PerceelLOT-0018
Interne identificatiecode1822572-17
PerceelLOT-0019
Interne identificatiecode1822573-18
PerceelLOT-0020
Interne identificatiecode1822574-19
PerceelLOT-0021
Interne identificatiecode1822575-20
PerceelLOT-0022
Interne identificatiecode1822576-21
PerceelLOT-0023
Interne identificatiecode1822579-22
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 25/215
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71000000 Architektonické, stavebné, inžinierske a inšpekčné služby
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: Generell del
Interný identifikátor: 1822534-0
Časť: LOT-0002
Názov: Besiktning; Umeå
Interný identifikátor: 1848683-1
Časť: LOT-0003
Názov: Besiktning; Luleå
Interný identifikátor: 1848684-2
Časť: LOT-0004
Názov: Besiktning; Uppsala, Gävle
Interný identifikátor: 1848685-3
Časť: LOT-0005
Interný identifikátor: 1848686-4
Časť: LOT-0006
Interný identifikátor: 1848687-5
Časť: LOT-0007
Interný identifikátor: 1848688-6
Časť: LOT-0008
Interný identifikátor: 1848689-7
Časť: LOT-0009
Názov: Besiktning; Lund, Malmö, Alnarp
Interný identifikátor: 1848690-8
Časť: LOT-0010
Interný identifikátor: 1822538-9
Časť: LOT-0011
Názov: Akustik, Nationellt ramavtal
Interný identifikátor: 1822544-10
Časť: LOT-0012
Názov: Brand, Nationellt ramavtal
Interný identifikátor: 1822552-11
Časť: LOT-0013
Názov: Kalkyl, Nationellt ramavtal
Interný identifikátor: 1822560-12
Časť: LOT-0014
Názov: Fukt, Luleå
Interný identifikátor: 1822568-13
Časť: LOT-0015
Názov: Fukt, Umeå
Interný identifikátor: 1822569-14
Časť: LOT-0016
Názov: Fukt, Uppsala, Gävle
Interný identifikátor: 1822570-15
Časť: LOT-0017
Názov: Fukt, Stockholm, Solna, Huddinge
Interný identifikátor: 1822571-16
Časť: LOT-0018
Názov: Fukt, Linköping, Norrköping
Interný identifikátor: 1822572-17
Časť: LOT-0019
Interný identifikátor: 1822573-18
Časť: LOT-0020
Interný identifikátor: 1822574-19
Časť: LOT-0021
Názov: Fukt, Lund, Malmö, Alnarp
Interný identifikátor: 1822575-20
Časť: LOT-0022
Interný identifikátor: 1822576-21
Časť: LOT-0023
Interný identifikátor: 1822579-22