416481-2026 - Zadávání
Rumunsko – Zdravotnická gáza – TIFON MEDICAL COD CPV 33141114-2
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevTIFON MEDICAL COD CPV 33141114-2
PopisLicitatie deschisa online , acord cadru 48 de luni cu maxim 3 operatori economici Tifon medical -balot 100 metri lungime,90 cm lățime Tifon medical pretaiat- pachet 100 buc. de dimensiunea 40x40 cm Comprese nesterile din tifon 10/10 cm Fasa din tifon 10x10 cm Fasa din tifon 10x20 cm
Interní identifikátor14644/05.06.2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33141114 Zdravotnická gáza
5. Část
ČástLOT-0001
NázevTifon medical -balot 100 metri lungime,90 cm lățime
PopisTifon-balot 100m lungime,90 cm latime-conform specificatii caiet sarcini. Cantitate minima acord cadru(buc.): 15000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 120000
Interní identifikátor1
ČástLOT-0002
NázevTifon medical pretaiat- pachet 100 buc. de dimensiunea 40x40 cm
PopisTifon medical pretaiat- pachet 100 buc. de dimensiunea 40x40 cm-conform specificatii caiet sarcini. Cantitate minima acord cadru(buc.): 1000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 52800
Interní identifikátor2
ČástLOT-0003
NázevComprese nesterile din tifon 10/10 cm
PopisComprese nesterile din tifon 10/10 cm-conform specificatii caiet sarcini. Cantitate minima acord cadru(buc.): 40000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 1968000
Interní identifikátor3
ČástLOT-0004
NázevFasa din tifon 10x10 cm
PopisFasa din tifon 10x10 cm-conform specificatii caiet sarcini. Cantitate minima acord cadru(buc.): 5000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 240000
Interní identifikátor4
ČástLOT-0005
NázevFasa din tifon 10x20 cm
PopisFasa din tifon 10x20 cm-conform specificatii caiet sarcini. Cantitate minima acord cadru(buc.): 3000 Cantitate maxima- acord cadru(buc.): 144000
Interní identifikátor5
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33141114 Gaze til medicinsk brug
Udførelsessted
Landsdel (NUTS): Bucureşti (RO321)
Land: Rumænien
Yderligere oplysninger: La sediul institutului
Værdi
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141114 Verbandmull
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Bucureşti (RO321)
Land: Rumänien
Zusätzliche Informationen: La sediul institutului
Wert
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33141114 Ιατρική γάζα
Τόπος εκτέλεσης
Χώρα: Ρουμανία
Πρόσθετες πληροφορίες: La sediul institutului
Αξία
416481-2026 - Competition
Romania – Medical gauze – TIFON MEDICAL COD CPV 33141114-2
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleTIFON MEDICAL COD CPV 33141114-2
Internal identifier14644/05.06.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33141114 Medical gauze
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleFasa din tifon 10x10 cm
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleFasa din tifon 10x20 cm
Internal identifier5
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33141114 Gasa para uso médico
Lugar de ejecución
Subdivisión del país (NUTS): Bucureşti (RO321)
País: Rumanía
Información complementaria: La sediul institutului
Valor
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33141114 Meditsiiniline marli
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Bucureşti (RO321)
Riik: Rumeenia
Lisateave: La sediul institutului
Maksumus
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33141114 Sideharso
Suorituspaikka
Maaryhmittely (NUTS): Bucureşti (RO321)
Maa: Romania
Lisätiedot: La sediul institutului
Arvo
416481-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Gaze à usage médical – TIFON MEDICAL COD CPV 33141114-2
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
TitreTIFON MEDICAL COD CPV 33141114-2
Identifiant interne14644/05.06.2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 33141114 Gaze à usage médical
Identifiant interne1
Identifiant interne2
Identifiant interne3
TitreFasa din tifon 10x10 cm
Identifiant interne4
TitreFasa din tifon 10x20 cm
Identifiant interne5
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 33141114 Medical gauze
An áit feidhmíochta
Foroinn tíre (NUTS): Bucureşti (RO321)
Tír: An Rómáin
Eolas breise: La sediul institutului
Luach
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33141114 Gyógyászati géz
A teljesítés helye
Ország: Románia
További információk: La sediul institutului
Érték
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33141114 Garza per medicazione
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Bucureşti (RO321)
Paese: Romania
Informazioni supplementari: La sediul institutului
Valore
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33141114 Medicininė marlė
Sutarties vykdymo vieta
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Bucureşti (RO321)
Šalis: Rumunija
Papildoma informacija: La sediul institutului
Vertė
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33141114 Medicīniskā marle
Izpildes vieta
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Bucureşti (RO321)
Valsts: Rumānija
Vērtība
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33141114 Medicinaal gaas
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Bucureşti (RO321)
Land: Roemenië
Aanvullende informatie: La sediul institutului
Waarde
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33141114 Gaze para fins médicos
Local de execução
País: Roménia
Informações adicionais: La sediul institutului
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33141114 Tifon medical
Locul de executare
Subdiviziunea țării (NUTS): Bucureşti (RO321)
Țara: România
Informații suplimentare: La sediul institutului
Valoare
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33141114 Zdravotnícka gáza
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Bucureşti (RO321)
Krajina: Rumunsko
Doplňujúce informácie: La sediul institutului
Hodnota
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33141114 Gaza za medicinske namene
Kraj izvajanja
Država: Romunija
Dodatne informacije: La sediul institutului
Vrednost
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141114 Gasbinda
Leveransplats
Del av land (NUTS): Bucureşti (RO321)
Kompletterande information: La sediul institutului
Värde